„Międzyzdroje – Morze Zieleni” – „Park Popołudniowy”

„Park Popołudniowy”, zgodnie z koncepcją projektu, to przedłużenie ciągu spacerowo – rekreacyjnego zachodniej części międzyzdrojskiej promenady.

Z ‘”Parku Aktywności” w sposób płynny przejdziemy do „Parku Popołudniowego”, obejmującego teren przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Cichej i Wczasowej. Istniejąca forma zagospodarowania zielenią, zostanie zachowana i wręcz wzmocniona, poprzez dodatkowe nasadzenia drzew. Zmęczeni słońcem spacerowicze będą mogli odpocząć dzięki ustawionym przy nowo zaprojektowanych alejkach ławeczkom. Planowane jest również zamontowanie koszów na śmieci, stojaków na rowery oraz dwóch tablic informacyjnych. Istniejący budynek trafostacji zostanie zasłonięty poprzez nasadzenie na stelażach pnącej roślinności. Pomiędzy alejkami powstaną zielone przestrzenie wypełnione trawnikami i łąką kwietną.

Relaks w parku przy partyjce szachów? To możliwe. W projekcie przewidziano ustawienie 4 stołów do gry w szachy o wymiarach 57x57cm, wraz z trzema siedziskami przy każdym stole. Stoły i siedziska posadowione na stałe w gruncie, w otoczeniu drzew i trawiastego podłoża stworzą szachistom warunki do koncentracji i zapewnią dobrą energię.

Przy ul. Cichej stanie odrestaurowana kamienna rzeźba „Rybki”, wykonana w latach 70-tych XX wieku. Autorem rzeźby jest znany szczeciński rzeźbiarz Andrzej Biżek. Istniejące budynki kontenerowe zostaną zdemontowane, a park wypełni przestrzenny ład i popołudniowa sielanka.

Nie tylko rzeźba „Rybki” zmieni swoją lokalizację. Projekt „Miedzyzdroje – Morze Zieleni” przewiduje utworzenie „Parku Rzeźb”, w którym swoje miejsce znajdą również inne kamienne figury, ale o tym w kolejnym artykule…

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

9 komentarzy “„Międzyzdroje – Morze Zieleni” – „Park Popołudniowy””
 1. czekam cierpliwie ,bo to czas na ten kawałek promenady.pieski mają pana,torebeczka i posprzątać.

 2. A co będzie pomiędzy ulicą Poprzeczną a Cichą? Park Aktywności do ulicy Poprzecznej, a Park Popołudniowy od ulicy Cichej. Pomiędzy tymi ulicami jest jeszcze ulica Spokojna i odcinek zieleni pomiędzy ulicą Poprzeczną a Cichą.
  Proszę o informację.

 3. Dla zwierzat hotel pod miastem i moga tam spedzac czas bo sam mam problem ze swoim i narazie jest u ojca ale pewnie trzyma ja caly dzien w domu a to pies mysliwski. Jak zyc?

 4. Mam nadzieję, że będzie tak jak na wizualkach – łąki kwietne a nie trawniki. W ogóle miasto mogłoby zainwestowac w łąki kwietne, świadomi włodarze miast w to idą, nawet na rondach robią takie łąki.

 5. a będzie wyznaczone miejsce na toaletę dla piesków czy mają srać tak jak dotychczas czyli gdzie popadnie? i czy będzie trzeba sprzątać kupy po psach? czy tak jak dotychczas można zostawić i iść dalej na spacer ze swoim pupilem ?!

  • Kupy z trawnika da się zgrabić, a tu? Zbieranie w rękawiczkach?

   • Ja tam sprzątam bez rękawiczek , ale co najważniejsze ,że sprzątam

 6. czy na to lato będzie ten trawnik uporządkowany ?

 7. Super to wygląda:)