Międzyzdroje – morze zieleni. Koncepcja parku

Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje – Morze Zieleni”.  Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej.

Teren ten zajmuje powierzchnię 0,74 ha. i obecnie służy jako ciąg spacerowy. Biorąc pod uwagę możliwości wykorzystania terenu, młodzi architekci ze Szczecina założyli, by w tej części  promenady nie zmieniać  jej spacerowo – rekreacyjnego charakteru, lecz dodatkowo wzmocnić ją o strefę aktywności dla mieszkańców i turystów. W centralnej części terenu, na podłożu trawiastym powstaną: boisko do siatkówki o wymiarach 9x18m oraz dwa boiska do gry w badmintona o wymiarach 6,1×13,4m. 20-letnie związki miasta ze sportem, poprzez osiągniecia klubu UKS Chrobry w tenisie stołowym, zainspirowały projektantów, by stworzyć możliwości mini treningu dla zawodników klubu na świeżym powietrzu. Tak więc, powstaną dwa stoły do gry w tenisa stołowego o wymiarach 274×152,5×76 cm. Stoły z betonu zostaną zabezpieczone przed przesunięciem poprzez trwałe połączenie z gruntem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, chętni do gry w tenisa, siatkówkę czy badmintona w bezpieczny sposób będą mogli aktywnie spędzić dzień.

Dla spacerowiczów i rowerzystów projekt przewiduje wykonanie ciągów pieszych i pieszo–rowerowych.  Wśród istniejących na tym terenie drzew,  nowo nasadzonych krzewów, będzie można w zamontowane stojaki rowerowe odstawić rower, odpocząć- siadając na ławeczce lub na trawniku by napawać się widokiem parku .

Rzeźba „Rybki” zostanie przeniesiona do parku przy zejściu na plażę na wysokości ulicy Cichej, gdzie projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” przewiduje powstanie „Parku Popołudniowego”, ale o tym w kolejnym artykule…..

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

17 komentarzy “Międzyzdroje – morze zieleni. Koncepcja parku”
 1. Prosze policzyc ile stojakow do rowerow jest zamontowanych w naszej gminie.przy marketach ich brakuje typu netto biedronka centrum miasta rossman urzad pocztowy nasi zacho dni cyklisci przywiazują wiec rowery do latarni np.na placu neptuna częsty widok.

 2. To ciekawe zatrudniamy architekta któremu trzeba płacić a projekt robi kancelaria że Szczecina gdzie tu sens tak się szuka oszczędności w Międzyzdrojach gratulacje burmistrzu

 3. A co będzie pomiędzy ulicą Poprzeczną a Cichą? Mam nadzieję że c.d.Parku Zieleni. Chyba obecna władza nie popsuje trawnika kolejnym apartamentowcem?

  • A może parkiem rozrywki, bo nie wiek czy teren nie został wydzierzawiony

 4. A co będzie pomiędzy ulicą Poprzeczna a Cichą? Mam nadzieję , że również Park Zieleni.
  Chyba obecna władza nie popsuje zieleni kolejnym apartamentowcem?

 5. A jakie plany są pomiędzy ulicą Poprzeczną a Cichą ?
  Mam nadzieję , że również Park Zieleni. Chyba obecne władze nie popsują zieleni kolejnym apartametowcem ?

 6. jak był by młody to mowa by była że za młody .

 7. To wszystko jest nie przemyślane i bez pomysłu.
  Może konkurs ogłosić, lub zasięgnąć opinii od architekta krajobrazu, ale młodego.

 8. Ludzie to nie jest robione dla nas biedaków?My jedynie będziemy mogli popatrzeć z daleka ? My mamy chodzić do roboty a w weekendy dom i koło fortuny!!!

  • Naucz się grać, ćwicz, ruszaj się, idź na siłownię plenerową- jest za darmo i nie biadol, od tego malkontenctwa głowa boli.

   • Nie ma podstawowego sprzetu na plenerowej.

   • Ostatnio tam nie byłem, może na dowód jakaś fotka, co jest a czego nie ma?

   • Anonimie, widziałeś Ty siłownię plenerową? Podejrzewam, że nawet nie wiesz gdzie ona jest. Zamiast tu wylewać żółć rusz swoje cztery litery, idź poćwiczyć na plenerową obfitującą w sprzęt wszelaki. Zyskasz na zdrowiu a my pozbędziemy się malkontenta, który ciągle tutaj chce leczyć swoje frustracje.

    ———————————
    Czasowa moderacja: T.K.

 9. Mam pytanie, czy nie zostanie popełniony błąd techniczny, mianowicie czy te boiska będą się nadawały do wykorzystania do organizacji zawodów ogólnopolskich lub międzynarodowych? Nie znam się na kwalifikacji takich boisk, pytam Was, inwestorów jako fachowców.
  np. boisko do siatkówki 18x9m to OK, natomiast „wolna strefa – 3 m z każdej strony lub więcej (w zawodach na wyższym poziomie to 8 m za liniami końcowymi i 5 za bocznymi)” – czy to będzie zachowane??? Warto o tym pomyśleć i zrealizować. To jest przyszłość i dochód.
  Przy budowie hali oszczędzono na wymiarach i nadaje się do organizacji zawodów niskiej rangi.
  Wynajem takich boisk pełnowymiarowych to spora kasa dla gminy i prestiż.
  Zapyta ktoś o trybuny, proste, zostawić miejsce i przenośne trybuny można okresowo posadowić , później na stałe. Skoro stawiamy na sport, róbmy to z głową. Pozdrawiam.

 10. Napiszcie lepiej ze po byłych gryfach na tych działkach 2 hotele powstaną wg uchwalonego planu, a nie myślicie oczy, napiszcie prawdę że między mającymi niedługo powstać dwoma hotelami na ostatnich terenach zielonych na Promenadzie postawicie dwa boiska i trochę ławek dla gości hotelowych, a nie mydlicie oczy ze młodzi architekci… A sami dziadka zatrudniliscie niewiadomo po co, tzn wiadomo…….

 11. Czy to jest ta część promenady za Bałtykiem, przy pomniku Ryby? Fajnie by było żeby te resztki zieleni ocalały i żeby skończyło się rozstawianie trampolin i innych tego typu rzeczy, żeby promenada miała choć trochę przestrzeni.

 12. Boisko do siatkowki jak najbardziej, do badmintona rowniez lecz do tennis stolowego chory pomysl,chyba ze beda grac stalowa pileczka