Międzyzdroje – Ferie pełne atrakcji

Od 10 do 21 lutego trwać będą tegoroczne Ferie Zimowe. W tym czasie dla dzieci i młodzieży przygotowano w Międzyzdrojach mnóstwo atrakcji zapewniających nie tylko rozrywkę i miłe oraz aktywne spędzenie czasu, ale również inspirujące, kreatywne działania w formie warsztatów, wszelkiego rodzaju gry, a także zajęcia poznawcze. Cała gama różnych atrakcji ze wstępem wolnym czeka na swoich uczestników w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Międzynarodowym Domu Kultury oraz biletowane imprezy w Wolińskim Parku Narodowym.  

         Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oferuje spędzenie ferii w Kreatywnej Pracowni Plastycznej. Zajęcia w bibliotece odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00. wyjątkowych sytuacjach pracownicy zaopiekują się dziećmi od godz. 8.00. Tam między innymi zabawy z masą porcelanową i piaskową, tworzenie  skarpetkowych pacynek , aniołów, warsztaty z koralikami, podstawy szycia na maszynie, zespołowe tworzenie makiet, czy zabawy z recyklingiem. Prócz tego Dzień Kota, gry bez prądu, wspólne czytanie bajek, zajęcia teatralne, walentynkowe pierniczki,  wycieczki, seanse, spektakle, zabawy, konkursy z nagrodami, quizy i wernisaż wykonanych prac. 

       Z kolei w Międzynarodowym Domu Kultury równie atrakcyjnie na zajęciach, warsztatach, wycieczkach i przygotowanych zabawach od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15. Wśród całej gamy propozycji między innymi tworzenie Zwierzaków-cudaków z naturalnych materiałów, zabawy muzyczne, bajkowe karaoke, zabawy interaktywne na dużym ekranie, przygoda z fotografią – mobilne studio fotograficzne, kreatywne warsztaty plastyczne, interaktywne gry muzyczne, tenis stołowy, szachy, warcaby, gry planszowe i koncerty.     Do tego jeszcze projekcje filmowe w kinie Eva, wizyta w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego, Oceanarium, zwiedzanie Bałtyckiego Parku Miniatur, wyjście do kręgielni oraz występy artystyczne i wystawa uczestników zajęć.

       „Poznaj Woliński Park Narodowy – aktywne ferie w Muzeum Przyrodniczym” oraz „Przeżyj przygodę z przyrodą w WPN” to hasła reklamowe jakie przyświecają organizowanym imprezom parkowym. Takie spotkania odbywały się już w okresie przedferyjnym – w styczniu. Te , które jeszcze przed nami zaplanowano 6, 13 i 20 lutego – według ustalonego scenariusza. Start do każdej imprezy o godzinie 10.00. O tej porze zwiedzanie z przewodnikiem. O godzinie 11.00 projekcje filmu przyrodniczego, a od godziny 11.30 do 12.30 warsztaty tematyczne i konkursy. Spotkania w WPN organizowane w cenie biletu wstępu do Muzeum.