Międzyzdroje #BezPlastiku – akcja Greenpeace

Akcja Greenpeace to działania na rzecz zmniejszenia plastiku jednorazowego użytku. Plastik to naprawdę pilny problem, z którym musimy jak najszybciej wygrać.

Na Alei Gwiazd, przy hotelu Vienna House Amber Baltic, odbywają się warsztaty, quizy edukacyjne, była strefa dla dzieciaków, fotoramka, strefa chillu i stanowiskiem, w którym można podpisać petycję do polskiego rządu o pilne działania na rzecz ograniczenia plastiku.

Wspólnie spacery po plaży i jej okolicach. Podczas spacerów zbierano wszystkie śmieci, jakie po drodze znaleziono, a następnie zrobiono ich audyt, czyli sprawdzano, jakie śmieci można najczęściej spotkać nad polskim wybrzeżem. To pomoże poszerzyć wiedzę na temat tego, czy należy wziąć pod uwagę dodatkowe produkty niż te uwzględnione w przepisach unijnych, tak aby plaże i inne miejsca w Polsce stały się wolne od plastiku.

Polowanie na Nurdle! Nurdle – to drobne kuleczki z różnychtworzyw sztucznych a dokładnie granulat do produkcji plastikowych produktów. Podczas produkcji, transportu, przeładunku te plastikowe granulki rozsypują się i trafiają do rzek, mórz i oceanów. Od niedawna Instytut Oceanografii Polskiej Akademii Nauk (IO PAN) prowadzi badania na temat występowania nurdli w ekosystemie Morza Bałtyckiego. W ramach tzw. nauki obywatelskiej, zachęcano do wspólnego zapolowania na nurdle. Szukano, dokumentowano i zbierano a wszystkie informacje i same nurdle (ale też informację, że dane miejsce jest od nich wolne). Informacje przekazano naukowcom z IO PAN.


5 komentarzy “Międzyzdroje #BezPlastiku – akcja Greenpeace”
  1. Bez plastiku na plaży ale z łamaniem prawa. Jak byk stoją znaki o zakazie wprowadzania psów jest regulamin w którym wyraźnie napisane jest że nie wolno. Ratownicy mają egzekwować stosowanie się do regulaminu i co? I kicha psy jak były tak są. I nawet jak wprowadzimy zakaz używania plastiku na plaży to też będą tacy co będą łamać to prawo a sprawiedliwość się będzie przyglądać

  2. To może więcej np śmietników w miedzyzdrojach … śmietniki na plastik …??

  3. kpt.Pstrąg

    W Miedzyzdrojach trwa odprawa nurkiń i nurków przed akcją sprzątania dna Bałtyku. #BezPlastiku-tak powinien brzmieć prawidlowo tytuł ?

  4. To może spytamy jak tam nasze oceanarium? Jest już tunel? Szkolenia na temat rekinów i uczniowie z całej Europy kiedy maja pierwszy audyt? A no i najważniejsze jak tam knajpa dobrze się kręci? Bo ziema to poszła za bezcen w środku miasta 🙂

    • oceanarium to jedna wielka porażka. przereklamowane. ale to moja opinia