Międzynarodowy Dzień Morświna w Wolińskim Parku Narodowym

W dniu 20 maja 2018 roku na tarasie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego odbył się event poświęcony obchodom Międzynarodowego Dnia Morświna.

Morświn jest jedynym gatunkiem walenia na stałe występującym w Bałtyku. Niestety jego bałtycka populacja oszacowana na niespełna 500 osobników jest zagrożona wyginięciem. Dlatego też Woliński Park Narodowy we współpracy z Fundacją WWF Polska postanowili przybliżyć przybyłym w tym dniu odwiedzającym, zagadnienia związane z historią i biologią tego gatunku. Podczas spotkania można było również poszerzyć swoją wiedzę nt. pozostałych ssaków bałtyckich. Turyści przybyli na wydarzenie mogli wziąć udział w konkursie przyrodniczym poświęconym bałtyckim ssakom, obejrzeć przygotowane wystawy tematyczne i film przyrodniczy. Najmłodsi uczestnicy eventu wzięli udział w warsztatach plastycznych. Wolontariusze WWF udzielali dodatkowych informacji na temat zagrożeń Bałtyku spowodowanych działalnością człowieka.

Zorganizowany po raz pierwszy w Wolińskim Parku Narodowym Międzynarodowy Dzień Morświna przybliżył turystom i mieszkańcom postać tych rzadkich i tajemniczych ssaków Bałtyku.

Za współorganizację wydarzenia dziękujemy Fundacji WWF Polska – Światowemu Funduszowi na rzecz Przyrody.

WPN