Michał „Masakra” Kita w walce wieczoru na „Babilon MMA 9” w Międzyzdrojach

Jeśli jubileusz to tylko na gali Mieszanych Sztuk Walki – „Babilon MMA 9” w Międzyzdrojach. Michał „Masakra” Kita stoczy swój 30. pojedynek na zasadach MMA i będzie to walka wieczoru 16 sierpnia w miejscowym Amfiteatrze. Menedżer i promotor Tomasz Babiloński już po raz 11. organizuje galę w nadmorskim kurorcie.

– Międzyzdroje, obok Wieliczki i Legionowa, to moje sztandarowe miejsce, z którym mocno się utożsamiam, bowiem od ponad 10 lat organizuję tutaj swoje gale. Najpierw długo był boks zawodowy, potem dołączyło olimpijskie pięściarstwo pod szyldem „Talent Factory”, czyli poszukiwania nowych talentów, a także cieszące się coraz większym zainteresowaniem MMA. W tym roku koncentrujemy się na Mieszanych Sztukach Walki, pojawią się bardzo znani, cenieni i doświadczeni zawodnicy, ale też młodzi, mniej rozpoznawalni i utytułowani, którzy chcą się zaprezentować z jak najlepszej strony szerszej publiczności – mówi Tomasz Babiloński.

Michał „Masakra” Kita, były pretendent do tytułu mistrzowskiego KSW, po raz 3. będzie walczył dla organizacji „Babilon MMA”. W styczniu w Żyrardowie pokonał Artura Głuchowskiego, a kilka tygodni temu na torze kolarskim w Pruszkowie zremisował z Łukaszem Brzeskim. Nazwiska swego kolejnego rywala jeszcze nie zna, ale Tomasz Babiloński zapewnił, że to będzie kolejny twardy i wymagający rywal jak przystało na „okrągłą” walkę w popularnej klatce.

– Wspaniałe miejsce, świetna publiczność i walki na wysokim poziomie z dużą dawką emocji i zmienności sytuacji. Mam nadzieję, że pogoda, która czasem płatała figle, tym razem dopisze i znów zorganizujemy wielkie widowiskowe Mieszanych Sztuk Walki. Jakość gwarantują Michał Kita, jak również inni uczestnicy gali 16 sierpnia m.in. związany kiedyś z organizacją UFC Paweł Pawlak, Piotr Niedzielski, Łukasz Sudolski czy Kamil Oniszczuk, ale też inni fighterzy np. Mateusz Ostrowski, Piotr Kamiński i Patryk Trytek – dodał Tomasz Babiloński.

Kamil Oniszczuk już po raz 5. będzie walczył na galach „Babilon MMA”, Paweł Pawlak i Łukasz Sudolski mają po 3 występy, zaś raz pokazał się Piotr Niedzielski.

Po raz pierwszy szef Babilon MMA zorganizował walki MMA w Międzyzdrojach w 2017 roku. Odbyły się wówczas 4 pojedynki zawodowe, m.in. Michał Fijałka pokonał Marcina Łazarza jednogłośną decyzją sędziów, a Daniel Skibiński wygrał przez poddanie w 2 rundzie z Łukaszem Szczerkiem, oraz jedna walka amatorska. Z kolei przed rokiem słynny sztangista, mistrz i wicemistrz olimpijski Szymon Kołecki poniósł swoją pierwszą porażkę w mieszanych sztukach, a jego pogromcą był Michał Bobrowski. – Jestem skromnym chłopakiem, który po prostu lubi się bić, ale nie wyobrażam sobie porażki z Szymonem Kołeckim – mówił wtedy Michał Bobrowski. A już wkrótce przekonamy się, co sądzą o swych rywalach na najbliższej gali Tomasza Babilońskiego jej bohaterowie.

3 komentarze “Michał „Masakra” Kita w walce wieczoru na „Babilon MMA 9” w Międzyzdrojach”
  1. piszcząca fanka

    Czy Stiffler bedzie walczył w klatce w tym roku w mjach ?Czy Chmielewski aka Collins tez będzie się bił w mjach?Czy będzie dużo disco polo w amfiteatrze?

  2. grzywa burmistrza

    Groomie będzie dawał podkład dźwiękowy do walki czy nie? Jeśli tak to może się przyjdę pośmiać ,może.

  3. Brawo burmistrz brawo rada miasta !!!! Sto tysięcy na jeden wieczór mordobicia dać , jawne nabijanie kasy promotorowi !!! Ale kto bogatemu zabroni !!! Kluby miejskie na cały rok nie mają takiej dotacji co się daje gościowi na jeden wieczór!!!!! Ktoś pewnie działkę przytuli .