Maseczki dla Seniorów

2000 Pakietów dla seniorów, tj. Maseczka + 2 pary rękawiczek jednorazowych + broszura informacyjna; przygotowała Gmina Międzyzdroje dla osób powyżej 60 roku życia.

Od jutra pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska, Harcerze, a także Ratownicy będą dostarczać pakiety do domów naszych seniorów.

Przypominamy, iż od 16 kwietnia 2020 (czwartek), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, zasłanianie ust i nosa, będzie obowiązkowe w miejscach publicznych.

Z uzyskanych informacji wynika, że to pierwsza partia maseczek – przeznaczona będzie tylko dla seniorów. Kolejna partia pakietów – wkrótce.


37 komentarzy “Maseczki dla Seniorów”
 1. Te maseczki to jakaś lipa zaparują okulary i jak tu chodzić? podajcie producenta że by go szerokim łukiem omijać i znowu lipa.

  • Ja już kilka różnych maseczek nakładałam i we wszystkich mi zaparowały okulary ,nie wiem jak będzie 28 stopni to się uduszę !

  • Można użyć środków hydrofobowych przeciwko zaparowaniu a także czyszczeniu szkieł ale tak na sto procent to nie daje efektu! po prostu czysta fizyka nas uziemiła!

   • Ogólnie to człowiek szybko się w tych maseczkach męczy,mam nadzieję że z czasem się jakoś do tego przyzwyczaje

 2. Dziękujemy Panie Burmistrzu!

 3. No tak,jak tu wszysikim dogodzic.Ludzie ,to ludzie.

 4. Dziękuję za pakiet ochronny dla seniorow.
  Brawo dla Urzędu!

 5. Bardzo dobry gest.

 6. Z niektórych komentarzy aż kąpię jadem. Ludzie trochę empatii wzajemnie się wspieramy. Nikt nie wie jak to się potoczy. Dajmy sobie chociaż odrobinę życzliwości. Czas jest paskudny a my zamiast się wspierać rzucamy się do gardeł. Bądźmy dla siebie lepsi bo nikt nie zna dnia ani godziny

 7. Ludzi dziwię się że robicie raban z tytułu maseczek dla seniorów siedzisz w domu na tyłku to weź igłę i sobie sam uszyj a nie dziamgaj tą jadaczką bez sensu . Najlepiej jest opluwać innych jako anonim a gdzie odwaga aby podpisać się imieniem.Myślałam że ta epidemia zmieni trochę ludzi ale chamstwo jest trudno wyplenić żaden wirus nie pomorze. Gdzie podziała się zwykła ludzka empatia. Wiem że zostanę opluta ale ja się tym nie przejmuję nie tyle w życiu oberwałam. Opamiętacie się ludzie chrześcijańskiej wiary.

 8. Kochani,
  przestańmy szukać dziury w całym!
  Seniorzy od dawna używają maseczek, które nabyli lub sami sobie przygotowali i chętnie zrzekną się, tych wspaniałomyślnie kupionych przez burmistrza, na rzecz potrzebujących.

 9. A ja właśnie bardzo dziękuję za tę maseczkę. I chociaż mam świadomość, że nie jest to ten rodzaj maski, który naprawdę chroni, to jednak uśmiech pojawił się na widok prezenciku. Bo tak naprawdę jako senior nie doznałem od miejskich władz szczególnej troski, choć mieszkam tu ponad 40 lat. Potykam się na krzywych chodnikach, szukam ogólnodostępnego wc, jestem ochlapywany przez samochody jadące po jezdniach zamienionych w jeziora… Dlatego dziś po prostu dziękuję za ten drobiazg. Niech żyją „maseczkowcy”.

  • maseczka chroni -nie rozprzestszeniasz-gdybys mial wirusa- o t o chodzi zmniejszy sie liczba zarazonych

 10. odezwali się miedzyzdrojscy hejterzy z taxówek

 11. Informacja o dodatkowych pakietach pojawila sie po stercie krytycznych komentow. co z niie oznacza falstartu i segragacji. bo przypominam panu ze w miedzydrojach lacznie teraz jest z 5000 mieszkancow

 12. zniesmaczony

  Czytając te niektóre uszczypliwości jest mi po prostu wstyd ile tego jadu jest u nie których piszących= i to ludzie wierzący.

 13. Wszyscy co tu tak krzyczą o maski na koszt gminy niebawem będą skomleć w urzędzie o umorzenie dzierżaw i innych opłat bo sezonu nie będzie. Jeśli gmina bogata to i większość mieszkańców chyba stać na zakup kilku masek. Logicznym jest że w pierwszej kolejności pomaga się najsłabszym. Ręce i nie tylko opadają….

  • oczywiście, ze przyjde bo to z moich pieniedzy te maseczki

   • Ojj to na biednego nie trafiło skoro 2000 maseczek zostało przez Ciebie ufundowanych. A chodniki i drogi też za Twoje? To może zamknij i korzystaj tylko Ty. A no i nie zapomnij iść do OPS odebrać swoje pieniądze, a po drodze dokonaj eksmisji z lokali komunalnych wybudowanych za Twoje. Dobrodzieju kim jesteś!?! Ujawnij się, chcemy więcej.

 14. Miasto bogate a segreguje społeczeństwo , przecież w hurcie te maseczki nie są takie drogie i można by było każdemu mieszkańcowi dać , a nie na starcie już falstart

  • Z uzyskanych informacji wynika, że to pierwsza partia maseczek – przeznaczona będzie tylko dla seniorów. Kolejne partia pakietów – wkrótce.

 15. Ludzie, którzy codziennie wychodzą do pracy, muszą zadbać o byt rodziny nie dostaną, muszą zrobić zakupy dla dzieci nie dostaną. Senior, który wychodzi raz na 3 dni do sklepu traktując to jako na spacer – dostanie.

  • Maseczka kosztuje parę złotych skoro pracujesz to chyba cię stać ! a robisz z tego DRAMAT!!!

 16. Nić dodać nic ująć wszytko zastało napisane powyżej. Wstyd

 17. Brawo Panie Burmistrzu a w Swinoujscie i Wolinie jak zwykle nic

 18. nasuwa się pytanie dlaczego tylko dla seniorów, skoro już są oddzieleni i mają przywileje. Przykro słuchać burmistrza bogatej gminy, którego było stać na zakup 2000 masecczek TYLKO DLA SENIORÓW, jakby te pozostale maseczki kosztowaly majatek. przypominam burmistrzowi, ze to my mieszkanccy w srednim wieku napedzamy z podatkow ta gmine! nie seniorzy! i jak jestesmy traktowani? jestesmy gorsi, skoro inne biedniejsze gminy stac na zakup maseczek dla kazdego mieszkanca! WSTYD