Majówka w Międzyzdrojach… jesteśmy za bardzo rozluźnieni?

Za nami tygodnie, które były inna niż wszystkie jeszcze wcześniejsze. Większość z nas spędziła je w otoczeniu rodziny i domowników. Kontaktowaliśmy się poprzez telefon i komunikatory internetowe. Nie mogliśmy spacerować, chodzić po plaży i bulwarach. Tymczasem po I etapie tzw. odmrożenia gospodarki przyszła oczekiwana majówka.

Dziś na spacerze można było spotkać turystów spragnionych świeżego powietrza i morskiego oddechu. Niestety bardzo duża grupa turystów z odwiedzających Międzyzdroje, nie miała na sobie obowiązkowej maseczki lub miała ją opuszczoną do brody. Zazwyczaj to ludzie młodzi, którzy całkowicie lekceważyli zasady związane trawiącą epidemią.

Tłumnie odwiedzający Międzyzdroje turyści, bez żadnych przeszkód, gromadzili się w dużych grupach. Miasto oblegane jest pod znakiem łamania zasad dotyczących odległości czy obowiązkowego noszenia maseczki.

Przypominamy słowa premiera Morawieckiego o możliwym kroku w tył. Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad, doprowadzimy do rozszerzania się epidemii i ponownego wprowadzenia ograniczeń.


48 komentarzy “Majówka w Międzyzdrojach… jesteśmy za bardzo rozluźnieni?”
 1. Ludzie kochają być przeciw. Dla zasady i pseudo obrony wolności. Noszę maseczki jednorazowe,muszę robić zakupy. Więc chronię innych. Mam chore płuca,oddycha się jako tako ,nie trwa to przecież koła godzin!.Bo gdzie mam przechować prowiant na cały sezon? No a mnie mijają tłumy bez maseczek,pchające się na Lech,idące grupami. Omijam ich idąc prawie na jezdnię. Takich jak ja jest wielu.Przykre,że ci,co powinni i by mogli nie reagują.Znchecona

 2. tutubylec

  Ludzie,zamiast sie zjednoczyc,to Wy tylko sie klucicie. Bardzo mi wstyd za Was. Jak tak dalej bedzie ,to pojdziecie z torbami.

 3. Dzielę zdanie Pana Krzysia. Maski na świeżym powietrzu nie robią sensu. Oddychanie zużytego powietrza nikomu nie pomoże. Do tego nikt nie czyści albo nie dezynfekuje swojej maski po każdym użyciu. Doprowadza to do innych chorób. Ale uważam że w Międzyzdrojach są miejsca , jak sklepy, pawilon przed molem i restauracje gdzie powinno się chodzić tylko w maskach. Ubranych na twarz a nie na karku. Mieszkam w Niemczech. Chodzę w masce na zakupy i pomimo dobrej maski stwierdzam że to nie za dobre dla mnie. Rozumię ludzi, miejscowych i turystów jak na plaży albo przy normalnym chodzeniu po mieście z odstępami nie chcą nosić maski. Nie rozumię ale tych co nie uważają na regulaminy które na dany obszar wydają lekarze. Jak ktoś nie umi pogodzić się z maską w aktualnej sytuacji w Międzyzdrojach, to powinien zostać w domu a nie prowokować. Uważam że jako turysta nie jest teraz czas na spacer w Międzyzdrojach. Dlatego zostaje w tym roku u siebie pomimo że mi to nasze miasteczko brakuje. Uważam że trzeba się trochę szanować. Ludzie we Włoszech albo południu Niemiec to nie tylko głupole którzy się nie potrafią poradzić z wirusem. Mam nadzieję że władze Międzyzdroji wyciągną z tego konsekwencje i nie otworzą wrota dla turystów z Polski i innych części za kilka dni i doprowadzą do większych kłopotów z tą chorobą. Jeszcze inny temat. Te wulgarne komentarze tutaj na miejscowych, turystów, ludzie biedniejszych i bogatych, to jest bardzo wstrętne. Zapominamy że wszyscy potrzebujemy się na wzajem. Takie komentarze są na całym świecie, ale czasami trzeba się trochę zastanowić czy musimy się obrażać. Przykre to jest. Życzę Wam wszystkim miłej niedzieli.

 4. Młodzi ludzie nie siedzą przed telewizorami zastraszani przez tvp-is , to i maseczek nie noszą , są świeżo po szkołach to wiedzą że ponowne wdychanie wydychanego powietrza gromadzi wode w płucach

  • Masz rację, gdy maseczka jest z warstwą folii.

  • O ku..a wirusolog i cep w jednym chyba na Facebooku szkole konczyl krzyscepwirusolog tak sie podpisuj wodę to masz na mózgu

 5. Makabra. Te nakazy epidemiczne obowiązują wszystkich nie dla zabawy. A ludki spacerując sobie swobodnie po promenadzie lekceważa wszystkich. Ja uważam że policja tu nic nie pomoże bo to my sami mamy tych zakazów przestrzegać i nosić te paskudne maski. Dopóki tego nie pojmiemy to tak będzie

  • przypominamy i po zdjeciu !!!!!! maseczki p r a c – prasowac zniszczyc ewentualnego virusa !!!!!!

 6. Czytam te zatroskane i donoszące komentarze zatroskanych Grażyn , z budżetówki co to nie często bieliznę zmieniają a o maseczki innych się troszczą , Grażynom i ich Januszom oraz przychówkiem o imieniu Brajan ,Dżesika jakby kazali chomonto nosić to też by nosili i donosili . Puki co proponuję nosić dla bezpieczeństwa po 2 sztuki na nastrzykniętych jadem kiełbasianym warach.

  • Hahaha!!!!!

   • Czyli sezon bedzie w czarnej dupie.
    Teraz „bizmesmeni „Międzyzdrojów przytulą parę groni.
    A sezonem będzie płacz bo plaża zamknięta .
    Ludziska nie opamietaja się bo to nie ja to oni .Ja TYLKO mam tu mieszkanie i mam „prawo” igrać ….

  • Covid 20…ucz się ,bo nawet ortografia twa do bani! Dobra rada wujka Frania.Wydoroślej,poczytaj,poucz się,naucz się sensownie pisać,o co ci właściwie chodzi,a jak to uczynisz,będziemy mogli pogadać.Póki co piszesz bzdury bez sensu!

   • Brawo!!! Dobry wpis.
    covid20 do nauki, bo ta nazwa zostanie ci do końca życia.

 7. Mieszkaniec

  Dlaczego policja straż miejska nie kontrolują ludzi chodzących bez maseczek, jak to możliwe, że na deptaku w Międzyzdrojach na ok.15 os. Maseczki miało 3 osoby, z czego jedna pod brodą to jest skandal ani maseczek, ani odległości gdzie jest ta nasza straż miejska

 8. Dlaczego Policja nie reaguje i nie mandatuje tych co nie noszą maseczek.Po co jest ten zakaz jak nie ma konsekwencji.

 9. Właśnie wróciłam z mężem ze spaceru to co zaobserwowaliśmy to tragedia ludzie na promenadzie bez maseczek ,jedzą lody ,gofry ,chodzą grupami .W sklepie pani obsługuje bez rękawiczek ,brak odstępów .Wyjdzie na to że w sezonie nastąpi wzrost zachorowań i wszystko nam pozamykają .

 10. Mieszkaniec

  Był to sprawdzian przedsezonowy dla wszystkich..Niestety moi mili ,przez nikogo nie zdany! Warto zastanowić się i przyjąć pewne zasady,które pozwolą nam wszystkim przez to specyficzne zawirusowane lato przebrnąć! Pomyślcie chociażby o przyłbicach,w nich łatwiej się oddycha..Warto zorganizować więcej koszy z przykryciem ,warto też zacząć po prostu myśleć! Problemów i pytań jest zbyt wiele
  ,JAK TO MA WSZYSTKO WYGŁĄDAĆ? Przypominam osobom niedouczonym,że wymogi sanitarne nie są wymysłem polityków,tylko ekspertów w dziedzinie medycyny,biologów i wirusologów oraz zwrócić uwagę na fakt,że z problemen pandemii walczy cały świat bez względu na przekonania,religię,czy upolitycznienie! Sprawa jest zbyt poważna,by nie trzymać się ustalonych przez fachowców zasad!Nasi wybrani do samorządu niech zaczną wreszcie tworzyć dobry plan,tego się od Was oczekuje i wymaga!Pilnować musimy się sami i instruować turystów skutecznie,a są różne możliwości ku temu od ulotek,reklamy na molo,hotelach,sklepach,itd,kończąc na restrykcjach.Trzeba dopilnować i odświeżyć informacje na kablówce,ludzie czytają i śmieją się ,informacje są już nieaktualne..Póki co tyle,za dużo by pisał.Z pozdrowieniami..

 11. Won z tymi turystami jak nie umieją się dostosować siedzieć u siebie w norach

  • zostaniesz bezrobotny

   • Już jest pewnie od urodzenia szlachta nie pracuje a później na kasie w dyskoncie za karę siedzi

  • My w norach,a Ty z glodu zdechnoesz jak MY kasy wam nie rzucimy…hahaha!!!

   • Dokładnie hahah ale oni tego nie rozumieją bo sami w norach i jeszcze pewnie na socjalu albo u Niemca w alhbexku jak niewolnik.

 12. Mieszkaniec

  Maseczki maseczkami ale mało kto zwraca na to że mimo zakazu ludzie wynajmują pokoje i nikt się tym nie zainteresuje wystarczy zobaczyć na Zwyciestwa ile aut z obcymi rejestracjami stoi na podjezdzie

  • W Niemcach mojego bajtla złapali na ogródku. Mioł gryla z sąsiadem. A nie z rodziną. Wybulił za to 280 Euro kary za jedna osoba. Jak zabronione to zabronione. Uważom że jak zakaz to zakaz. Może kary są u nas za małe? Ludzie róbcie odstępy i uważejcie na siebie. Jo chca tu w lato normalnie fajerować a nie lotać między chorymi. Jak reguła na maska, to zakładejcie.

 13. Ludzie pali mnie znowu w oczach jak to czytom. W każdej dyskusji dochodzi do obrażania. Jest w Was tyle złości? To idźcie łowić ryby albo na gońcie żubra w lesie. Nie wadźcie się. Muszemy fedrować. Dziwne czosy, ale damy rady. Ale nie wyzywacie na siebie bo ryby się wos boją i nie ma co łowić. Trzymajcie się.

 14. Na maskach osadza się syf, i to mam wdychać? Nie po to przyjechałem nad morze.

  • Maseczki się zmienia lub te wielokrotnego użytku się pierze.Syfu nie wciągniesz. Jeśli masz problem z wydychanym powietrzem to zmień model maseczki. Uszanuj innych, zasłaniaj nos i usta.

  • pewnie po co na masce lepiej jak piszesz syf sie osadza -niech osadza sie na TWoich plucach ,tylko maske wygotujesz ,wyprasujesz itd

 15. Nie noszą masek bo przyjechali oddychać świeżym morskim powietrzem, a nie syfem który się na maskach osadza, dajcie sobie na luz z tymi zakłamanymi nakazami polityków!!!

  • Jak złapiesz turysto wirusa od sąsiada z ławeczki gdzie pojadaliście lody i mięsne conieco to nie będzie wina mieszkańców co się burzą za brak maseczek, odległości itp Każdy z Was kochani zabierze wirusa ze sobą do swojej miejscowości. Kilka dni, tydzień wrócicie do domu i dopiero się zacznie w Waszych 4 ścianach dziać koronawirusowa karuzela. Nie życzę tego Wam, zachowajcie się po ludzku, szanujcie siebie przede wszystkim, to Wasze zdrowie , politycy i lekarze ostrzegają , to nie sa wymysły. Jeśli tu w Międzyzdrojach zrobi się ognisko zakażeń, , ok my padniemy z bidy ale inne miejscowości- zanim dostaną takich bohaterów na weekendy czy wczasy , zdążą zamknąć swoje miasta dla turystyki. Jak mawiają starzy , których nie doceniacie, lepiej chleb posny z cebują w zdrowiu niż przysmaki w chorobie i jesionowe łoże.

 16. No bo policja i straż miejska mają przykaz nie karać turystów czy wam to tak ciężko zrozumiec chociaż by mieli zasrac się na schodach urzędu miasta

 17. Jak tak to służby jeżdżą z komunikatami co chwilę, ale jak jest Majówka i zjeżdżają się”turyści” to nagle nikogo nie ma ze służb. Czy to jacyś inni ludzie nagle są? Bo szkoda im wlepiać kary bo już nie przyjadą do nas? Jak nie oni to inni przyjadą, może bardziej „normalni”… Za bardzo im pobłażamy…. Zero jakiejkolwiek reakcji…

  • Pracuję i byłem na promenadzie cały dzień. Cały czas służby jeździły, i wtedy ludzie maseczki zakładają. Głupota ludzka nie zna granic, bo wszyscy te restrykcje traktują jako jakiś nakaz z którym trzeba walczyć a przecież to chodzi o nasze zdrowie.

 18. Zanim zaczniesz kapować to naucz się poprawnie pisać.Na dobry początek proponuję zapoznać się ze słownikiem ortograficznym.Nie masz nic do roboty tylko chodzić i póżniej swoje zawistne komentarze pisać na portalu.
  Brak słów.

  • Sztywny chłop.

   Przecież to zwykła biedna osrana ściera która pewnie w dzień siema mówi.

 19. mieszkaniec

  własciciele JANUSZE BIZNESU niektórych restauracji powystawiali stoliki koło ławek miejskich i zadowoleni że turysci mają gdzie się posilić ale o śmietnikach zapomnieli lepiej niech miasto posprząta za nasze podatki na każdej ławce po 3 klientów radze się tym zainteresować a rzecz miała miejsce koło labiryntu luster i przy lodziarni aurora JAK TAK MOŻNA LEKCEWAŻYĆ PRZEPISY I NARAŻAĆ WSZYSTKICH NAPRAWDĘ WSTYD

  • Bieda w podartych butach.

   Na trojkącie to masakra jakaś, wylęgarnia brudu z 100 osób na raz i kebaba, ryby i kiełbasy a na końcu syf i wszystko porozrzucane po promenadzie! Żaden Janusz nawet nie wystawił śmietnika! Wstydzić się powinni, i jeżdżą jak warianty po tej promenadzie.

 20. Tylko turyści? Niestety wszyscy miejscowi którzy otwierali punkty handlowe w okolicach molo byli bez maseczek. Panie sprzedające gofry maseczki na brodach, pod Aurorą otwierali lodziarnie w 6 osób na maleńkiej przestrzeni wszyscy bez maseczek. Przy amfiteatrze punkt z pamiątkami 2 panów bez maseczek. Pod Muzeum figur woskowych 4 osoby na papierosie bez maseczek. Pety na chodnik i weszli do środka . Na prawdę widzimy tylko turystów nas nic nie obowiazuje?

  • a to ci on

   i tu ma pan/i racje.
   pełno miejscowych bez maseczek , a najgorsze że kadra pedagogiczna daje złe wzorce

   • Proszę wziąć pod uwagę, że nie każdy może nosić maseczkę, bo może mu przynieść więcej szkody niż pożytku!

  • Z całym szacunkiem, bzdura.

  • To ciekawe z którego ty jesteś lokalu ze mnie tak cały dzień obserwowałes w lodziarni? Albo może z łbem coś masz stalkerze?

   • Tak cie prawda boli ? Całe szczęście że zrezygnowałem z przyjazdu do Międzyzdrojów w tym roku bo widzę ze miejscowi są tak pazerni na pieniądze że za nic maja przepisy higieniczne (maseczki rękawiczki).
    Pojadę na urlop na działkę z rodzina a wy upadajcie.

  • Achy otwierający te punkty gastronomiczne tonapewno miejscowi ? Przypominam ze większość tych osób to jednak nie z Międzyzdrojów to również przyjezdni zarabiający na turystach jak inni ! Nie uogólniaj – prawdą jest ze nie dbamy o to aby się szybciej skończyły te ograniczenia . Dziwi mnie tylko ze wszyscy narzekają na mieszkańców ale sami niech w lusterka popatrzą i z czystym sumieniem powiedzą WSZYSTKO ROBIĘ ZGODNIE Z ZASADMI.Milego rozpamiętywania .Tak na marginesie to wszyscy są już zmeczenitaka sytuacja – może więcej zrozumienia z każdej strony ?

  • kim trzeba być i co w głowie zamiast mózgu mieć zeby takie donosy pisać?!

   • Hej „kurka” chyba nie masz pojęcia co tu piszesz! Jakie donosy??? Tu dyskutuje się i wymienia swoje poglądy,nie rozumiesz?? Donosy czy to co tam myślisz to nie tu,są na to inne odpowiednie instytucje,które do tego służą.

   • Usunięto i zabezpieczono adres IP

   • Usunięto i zabezpieczono adres IP