Łoś w lasach Nadleśnictwa Międzyzdroje

W lasach Nadleśnictwa Międzyzdroje położonych na terenie Wyspy Uznam od pewnego czasu obserwujemy populację łosi, liczącą pięć osobników.

Najprawdopodobniej są to osobniki pochodzące z Niemiec. Bogactwo naszych lasów oraz wzorowo prowadzona gospodarka leśna powodują, że łosie czują się u nas dobrze i ani im w głowach powrót do ojczystego kraju. Jeden z nich, którego nazwaliśmy Brakarz, wykazuje wybitne zainteresowanie procesem pozyskania drewna. Do tego stopnia, że postanowił zweryfikować prawidłowość manipulacji pozyskanego drewna, w pełni ją akceptując. Zdecydowanie osobnik aspiruje do zaliczenia w poczet służb brakarskich RDLP Szczecin. Pozostałe osobniki nie tak chętnie pozują do zdjęć, jednakże manifestują swoją obecność w lesie w inny sposób. Upodobały sobie młodsze pokolenia lasu – od upraw po młodniki – traktując je jako swoją stołówkę. Systematycznie dokonują „przeglądu” upraw posilając się najdorodniejszymi pędami. Obecność łosi zdecydowanie nas cieszy, jednakże żywimy nadzieję, że przesympatyczne zwierzęta oszczędzą nasze uprawy i choć trochę będą się stołowały u naszych zachodnich sąsiadów.

żródło: Nadleśnictwo Międzyzdroje

Zapytaliśmy leśniczego WPN Jana Magdę, czy na terenie Wolińskiego Parku Narodowego zaobserwowano też Łosie. Odpowiedź: ostatnio widziałem łosia w okolicach Wapnicy (gm. Międzyzdroje).

naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

7 komentarzy “Łoś w lasach Nadleśnictwa Międzyzdroje”
 1. A to może z żubrowiska się oddalił na żer

 2. Panie Redaktorze.
  W kamerce na zachodnią plażę można zauważyć, że rozebrany jest podest ścieżki spacerowej, która została wybudowana wzdłuż wydm.
  Wiadomo coś o tym więcej?

  • Witam, wczoraj też pytano o tym w innym temacie: „jeżeli faktycznie demontują, to tylko ze względu na możliwość wystąpienia jesienno-zimowych sztormów (zabezpieczenie elementów kładki przed jej zniszczeniem)- było o tym napisane w projekcie. Dodatkowo planowana jest budowa nowego wejścia na molo (omijając pasaż) i to też może mieć wpływ na demontaż- może przeszkadzać przy budowie”.

 3. Super sprawa Boy tak dalej ???

 4. Jestem zachwycona !

 5. Biedny łoś, zapytany pan bez mrugnięcia okiem go odstrzeli.

 6. Ja w zeszłym roku kilkakrotnie widziałam łosia raz nawet szedł wzdłuż drogi pod wiaduktem w wieku. Wtedy myślałam że zwariowalam Ale pracownik Wpn powiedział, że o nim wiedzą