L Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

Porządek:

1. Otwarcie L Sesji RM i stwierdzenie quorum.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Uwagi i poprawki Radnych do protokołów z XLVIII i XLIX Sesji RM w Międzyzdrojach.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu i zmian w budżecie na rok 2018.
6. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XL/420/17 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 14 grudnia 2017 roku w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Międzyzdroje na 2018 rok.
7. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr IV/23/11 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 4 stycznia 2011 roku w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyzdroje na lata 2018-2035.
8. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr VI/57/15 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Międzyzdroje.
9. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr LV/567/10 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 29 czerwca 2010 r. w sprawie zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Międzyzdroje za pierwsze półrocze, zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania planu finansowego jednostek za pierwsze półrocze.
10. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie aportem nieruchomości do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością „ Międzyzdrojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego”

11. Projekt uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
12. Projekt uchwały w sprawie uznania właściwości Rady Miejskiej do rozpoznania skargi pana I. P. na działalności Burmistrza Międzyzdrojów.
13. Projekt uchwały w sprawie zawiadomienia Pana I. P. o niezałatwieniu skargi w terminie.
14. Przyjęcie protokołu z kontroli realizacji wniosków składanych przez Radę Miejską w roku 2017.
15. Sprawozdanie Burmistrza Międzyzdrojów z prac między sesjami.
16. Informacja Przewodniczącego Rady w zakresie spraw wniesionych do Rady oraz o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
18. Wnioski komisji i radnych.
19. Wnioski i skargi mieszkańców.
20. Zakończenie obrad.

[rl_gallery id=”77566″]

622 komentarze “L Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach”
 1. Marzena do Boju tylko Ty możesz pokonać czyste zło w postaci Iwony.

 2. Panie Bobek pokazał pan wielką klasę naprawdę jestem pod wrażeniem .Głosuję na pana na kandydata z pana komitetu .

 3. Merytoryka i kultura Mateusza Bobka. Taki powinien być Burmistrz!

 4. Mieszkańcy Tobie zaufają Mateuszu nie zmarnuj tego :)! pozdrawiamy z wapnicy

 5. SZLASKI KRZYSIU TO JEDNAK DOBRY MÓWCA. JEŚLI TO JEST PRZYSZŁA KADENCJA TO MA MÓJ GŁOS!

 6. Mateusz Bobek – Nasz Burmistrz. W poniedziałek pogratuluję osobiście.

 7. Ekstra spotkanie, każdy przygotowany, wszyscy mówili z głowy, dynamicznie i na temat. Nasze miasto nasz dom!

 8. Pierwsza runda – Wygrywa Mateusz Bobek!!!! BRAWO!

 9. GłOSUJĘ NA MATIEGO

  Nadszedł cza rozliczyć Panią Iwonę .
  NIE dla takich ludzi .

 10. Kurcze, nie wiedziałam że ten Nakoniczewski to ten młody, a tu proszę, jakie super przemówienie. Okręg nr 6, masz mój głos!

 11. TO BYŁO SPOTKANIE TO BYŁA ENERGIA! Miła różnica po 3 godzinach stypy u Magdów.

 12. Mateo naprawdę to Ty powinieneś piastować funkcję Burmistrza Międzyzdrojów!!! Mega fajne spotkanie! Gratulacje!!! Trzymam kciuki za całą ekipę!

 13. Chłopcy. Bobiszony. Opamiętajcie się. Życie to nie władza i pieniądze. Można walczyć o słuszne sprawy. Bądźcie bardziej solistami. Kto szanuje ludzi którzy zdradzili własne miasto. Drapieżniki nie szanują Was. Drapieżniki szanują ludzi godnych szacunku.

 14. Tylko Nasze Miasto Nasz Dom! Pan Mateusz jedynym rozsądnym kandydatem!

 15. Panie burmistrzu! Mateusz, to ty!

 16. MATEUSZ BOBEK CHARYZMA I RZECZOWOŚĆ PRZEZ CAŁE SPOTKANIE. MÓJ BURMISTRZ!

 17. Chyba nie…..?

 18. NIE DLA PANI IWONY

 19. Miło widzieć jak p. Michał S. wspiera ojca i p. Mateusza Bobka, skoro on zaufał. To ja też zaufam Panu Michałowi. Wybieram Pana Bobka

 20. Radny Szyszkowski, z lekkim stresem ale bardzo pozytywnie i na temat! Super projekt uchwały! Masz mój głos

 21. Pan Mateusz nie czytał z kartki wiadomo jak kto inny (Jan M.?). Ma wszystko to co potrzebuje Burmistrz! Mateusz Szacun Wielki!

 22. Tylko Pan Stanisław Ring i PiS!

 23. Nowa energia!

 24. Śmierdzi tu na kilometr p. Przepoconym

 25. Głosuję na Bobka, może programy i podobne, ale szacunek do wyborców i rozmowy na najwyższym poziomie. Ma Pan nasz głos!

 26. Peruc… Stanowcze nie!

 27. Pan Bobek elokwencja i klasa. Brawo!

 28. Bobek przekonał mnie

 29. Kolejowa czas na głosy albo Marzena albo Mleczko

  • Kolejowa wasze głosy się liczą.

   Razem pokonamy ta zawistna kobietę.
   Takich ludzi nie chcemy ani na Burmistrza ani na radną.
   Teraz jest czas na zmianę 4 lata temu pani Iwona chodziła po domach i opowiadała bajki i każdy jej uwierzył bo jej nie znał teraz wszyscy się poznali na Pani , czyste zło i nienawiść do ludzi zero pomocy .
   Okręg 2 zapraszamy do głosowania .
   Nic Pani nie osiągnęła przez 4 lat nie spełniła Pnia swoich postulatów
   KATEGORYCZNIE ,,NIE,, DLA IWONY CZYŻ

 30. W Niedziele głosuje na Bobka, możecie mówić różne rzeczy, opowiadać różne plotki, kto był w MDK-u ten wie, że jako jedyny jest godny reprezentować nas mieszkańców. Mistrzowska kampania, fajni ludzie, dużo dobrej energii, merytoryczna dyskusja. Gdyby doszło do debaty zjadłby wszystkich na śniadanie!!! Szanuje Magde, ale przy Bobku wypada blado. Celiński niech zajmie się tłumaczeniem CBA. Niech się w pierś bije. Bo honoru za grosz niema. Iwonka wszystkich nienawidzi, rewolucje chce. Najmądrzejsza decyzja to wybrać Bobka w Niedziele. Ja tak zrobię. Życzę wszystkim spokoju i zdrowej rywalizacji. 🙂

 31. Brawo Pani Basiu!Już Pani wygrała!

 32. Warto oddać Głos na Panią Barbarę Perucką (radna)

 33. Panie Mateuszu Bobek, dzisiejsze spotkanie potwierdziło, że była to dobra decyzja. Wybieram Pana i Szyszkowskiego ze swojego okręgu!!!

 34. Proszę o ostatni wpis.
  Tylko ludzie z KWW P. Czyż nie mieli każdy z osobna swoich prywatnych plakatów bo oni są z RAZEM z Nami MIESZKAŃCAMI , a nie tylko każdy dla siebie. DOBRANOC REDAKTORZE I MIESZKAŃCY

 35. Głosujcie na Mateusza ale nie na Weglorza .

 36. Super spotkanie, Mateusz Bobek nie obiecuje „gruszek na wierzbie”, ale wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców! Brawo dla Jego ekipy! Stawiam na Mateusza!

 37. Chciałem podziękować Bobiszonom. Obserwacja tego gatunku zwolenników utwierdza mnie w przekonaniu że gimnazja to był nietrafiony pomysł edukacyjny. Dzieci to dzieci, liceum to młodzież, studenci to młodzi ludzie. Gimnazjalisci to wiek pomiędzy dziećmi a młodzieżą taki bez możliwości refleksji za to pełen niezaslużonego przekonania o swojej wyższości i chęci obwieszczenia tego światu. Najróżniejsze jest to że można z tego nie wyrosnąć. Może być wieczne dziecko, wieczna młodzież i wieczny student. Wieczny gimbus to jest jednak coś ponad ludzkie siły. Bobiszony nie idźcie tą drogą.

 38. Widzę styl pisowni kolegów z biblioteki jak obataja za komitetem. Niedobrze mi się robi od tych plakatów na każdym zakrecie

 39. Proszę o informację czy w tej kampanii mógł po PAN korzystać ze sprzętu WOPR? Czy nie pracuje lub pracował Pan w sezonie w tej firmie??? Nie pamiętam czy urząd nie dał dotacji więcej o 100tys zł.?

 40. Ta Pani była co na sesji w sprawie synka przyszła bo wyjedzie za granicę żeby podzierzawic lokal na promenadzie. Teraz widzę kandyduje w Nasz dom… A radny bardzo za nim obstawal. Czy my tego chcemy takiej polityki absolutnie nie. Jestem zawiedziony Pana postepowaniem. Niby interesuje sia Pan terenem zielonymi ale nic Pan nie robi tak samo z plaża?

 41. Reżyseria dobrzy aktorzy i to w telegraficznym skrócie. Można taki spektakl przez zasiedzialych radnych nie raz na sesji zobaczyć. Nie chcę takiej władzy i takich radnych mi się nie podobało sztucznie!

 42. Ale lipa to spotkanie. Żadnych konkretów. Na samym pijarze to dzisiaj długo się nie wyjedzie.

 43. Czas dobiegł końca Pani Iwono.
  Wszyscy pani podziękujemy i na panią nie zagłosujemy.

 44. Świetne spotkanie! Tak własnie szanowna konkurencji rozmawia się z ludźmi!

 45. Młodość i doświadczenie! Tego potrzeba właśnie w przyszłej kadencji. Gdyby tak cały ten zespół mógł przejąć stery… mega pozytywne spotkanie.

 46. Młody Michał z 6 zaimponował mi swoim przemówieniem takich młodych nam potrzeba w przyszłej kadencji!

 47. NIE Przekonał mnie pan tym spotkaniem gra tak jak na sesjach. Nauczył się Pan dobrze przez 4 kadencję. Gratuluje nauczycielowi. Widzę nawet Pana popierających mieszkaniec od parkingów był co ma Pana komitetem o klejone wszystkie szyby. Mało tego wystawił samochody i je powyklejal żeby komitet promować. Co Pan zrobi jak pana poprzednik dał grunty np na 3 lata? Wypowie Pan umowę? Czy stwierdzi że nic się nie da zrobić i jest jak jest? Ja już dziś wiem jaka będzie Pana odpowiedź inni mieszkańcy niech sobie odpowiedzą…potwierdzimy po wyborach.

 48. Dynamicznie i co najważniejsze merytorycznie! Brawa dla wszystkich kandydatów

 49. Bobek wygra!

 50. Bobek inteligentnie i na temat

 51. Bobek brawo

 52. Zastanawiam się nad tą nową dzielnicą. Czy jest to przygotowane przez kandydata na drugą turę ? I czy to nie jest podobieństwo do Nowego Rynku ?

 53. Bardzo wymijające te odpowiedzi pana Bobka. Nic konkretnego nie powiedział. Mam wrażenie że pan Celiński mówił bardziej konkretnie. My zrobimy, tak my chcemy się zająć, oczywiście widzę w tym problem, zgadzam się z Panem. Powiem szczerze to przedstawianie kandydatów na radnych w stylu „to jest …… bardzo dobry człowiek” przypomina mi grupę terapeutyczną a nie poważnych ludzi na radnych. Z trójki kandydatów tylko Pani Czyż wypada naturalnie i niewymuszenie. Pozostała dwójka dwoi się i troi żeby dogodzić pytającym. Wygląda to nieprzekonujaco.

 54. Kulturalna dyskusja, brawo Mateusz

 55. Bobek miło sie pana słuchali

 56. Świetne spotkanie panie Mateuszu. Brawo

 57. No to Bobek zmiażdżył konkurencje frekwencja

  • przyszli pilnowac czy beda zmiany czy nie, gdyby nie uleglosc zeszlych kadencji.. nie byloby tych gosci pewnie w wiekszosci a wiec pilnuja aby sie tylko nic nie zmienilo.

 58. Kochani tak czytam te Wasze komentarze i każdy chciałby mieć rację , każdy wybierze kogo będzie chciał ale nie lubię jak jeden od drugiego lepiej obiecuje , przecież to normalne każdy ma prawo ,wszyscy narzekają na burmistrza Dorosza a ja się pytam to kto go wybierał jak był taki nie dobry ?.Myślę że Pan Jan z wszystkich będzie najlepszy .

  • Zgadzam się z ostatnim zdaniem, ale zasada „KŁAM ILE WLEZIE ZAWSZE W COŚ UWIERZĄ” stosowana przez innych może okazać się zabójcza dla osoby racjonalnej i zwycięży populista Bobek i skończy jak onegdaj skończył Burmistrz L w Dziwnowie, który zrejterował po czterdziestu paru dniach i odbyły się nowe wybory w Dziwnowie.

   Czy tak będzie w Międzyzdrojach ?

   Bobek nie był, nie jest i nigdy nie będzie samodzielny i jak mnie grzecznie poprosi to wątek ten rozwinę.

   Pozdrawiam

 59. Stary człowiek i mo(ż)e...

  Jestem ciekaw kto z ubiegających się o fotel Szefa Międzyzdrojów może z czystym sumieniem wypowiedzieć poniższe słowa ? : „Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.(J.Korczak)

 60. Bobek jak Patryk Jaki ma wizję. Nowa dzielnica. Termy, Aquaparki, Nowe Dzielnice kurna. Czy tam nie miał być Aqapark ? Wczoraj na to wpadli ? bo wcześniej myśleli że jak puszczą Bobka w klipie jako Foresta Gupma to wystarczy?

 61. Tylko Pan Stanisław Ring i PiS

 62. Tylko p. Czyż. Merytoryczna urzędniczka

 63. O której dzisiaj debata Bobka?

 64. Tylko KOBIETA może zrobić z Międzyzdrojów Perłę Bałtyku.

 65. A Czy w Pan w berecie? Po przejęciu nowej władzy będzie mógł jeszcze prowadzić jakikolwiek interes w tym mieście?? Wątpię…

 66. Magda, chce wszytsko zrobić, skąd na to pieniądze, na wszystko fundusze? Prosze was, to nie leci z nieba.

 67. My Kwaterodawcy Międzyzdrojów w te wybory oddamy głos na jedynego kandydata który jest wiarygodny , a mianowicie na Panią Iwonę Czyż . Pozostali kandydaci to są hipokryci przez całe trzy kadencje Dorosza doprowadzili razem z nim do wysokiej zabudowy , gdzie podcięli nam gałąż kwaterodawców , byli w większości i klepali co im burmistrz podsunął pod nos

  • Nie pisz za mnie. Po raz kolejny Ci zwracam uwagę! Jestem kwaterodawcą i mam znajomych kwaterodawców u których czyżowa nie ma żadnego popracia!!!!!!!!!!!! WIĘC KOLEJNY RAZ MÓWIĘ!!! WYPRASZAM SOBIE „MY KWATERODAWCY” – nie utożsamiam się Iwoną Czyż!!!!!!!!!!!!!!

 68. ŁĄCZYĆ, NIE DZIELIĆ

  DROGA PANI CZYŻ, PANI NAWET NA PLAKATACH MUSI SIĘ KŁÓCIĆ? Naprawdę nie można powstrzymać się chociaż na chwilę od swoich nerwów? Czy wszystkie materiały muszą wyglądać: „MY NIE JESTEŚMY TACY JAK ONI”?!

  Pisze Pani że chce pracować razem z mieszkańcami. A nie wie Pani czego mieszkańcy potrzebują. TO PODZIELONE MIASTO POTRZEBUJE BY KTOŚ JE ZJEDNOCZYŁ! Mieszkańcy od zarania dziejów byli podzieleni na wojskowych i innych. A z czasem rozpadło się na jeszcze mniejsze enklawy. Teraz to jeden wielki miszmasz nienawidzących się grup!

  WIEMY ŻE PANI NIE ŁĄCZY A KŁÓCI!!

  • Łączy Was Dorosz.

  • I to nas łączy to podzielenie na biednych i bogatych, cwanych i szarych ludzi, 2 klasa i 1 klasa . Koniec z tym.
   Kto zjednoczy, ci którzy 2 klasie kazali stać , głosować i patrzeć na ośmiornice w Biedronce przez szybę?
   Głosujcie ale mądrze byście za 5 lat nie ujadali.

  • PiS, skłóci jeszcze bardziej!

   A Celina z Magdą to samo, tylko że oni dla zysku. A Czyżownicy i PiS bezinteresownie, z czystej nienawiści.

 69. Nie ufam Bobkowi. Odwala cyrk z sobą w roli głównej a Dorosz mu mistrzem. Dorosz gadał i ludzie to kupowali. Bobek musi poskakać i polawetować, cel ten sam. Zmamić ludzi i rządzić.

 70. Najważniejsze że Lola odblokowała się na świat, przestała się bać teraz to ona nam Basnie będzie już pisać, już przyjmuje zapisy wydawca Jan Magda.

 71. MAGDA LIKWIDATOR

  JAN MAGDA WCZORAJ NA SPOTKANIU POWIEDZIAŁ ZE LIKWIDUJE SZKOŁĘ I TYM SAMYM ZWALNIA NAUCZYCIELI! Tyle kłamania na innych, a sam NISZCZY OŚWIATĘ i miasto!

 72. Ja słyszałam, ze ludzie boja się utożsamiać z tymi ludźmi. Celina. Mazur i ich przedstawiciel Magdq

 73. Zamykamy wybory w pierwszej turze!!!! Panie Mateuszu, idziemy murem wszyscy. Szkoda kolejnych tygodni aby Pan Magda się kompromitował

 74. Bezpłatny transport, bezpłatne przedszkole, bezpłatne stołówki zupełnie pan stracił kontakt z rzeczywistością? 2 lata i miasto będzie bankrutem. Może i te swoje odwierty pany za darmo zrobi?

 75. Ruszajmy wszyscy na wybory! Musimy zrobić frekwencję by zmienić coś w mieście!

 76. „Eeeeee, aaaaaa, termy, yyyyyyyy, aaaaaaaa” – Jan Magda, historyczne przemówienie 18.10.2018r.

 77. Pan Magda musiał po ludziach dzwonić w trakcie bo nikt nie przyszedł! To pokazuje poparcie ludzi! NIKT NIE CHCE ROZKRADANIA I NISZCZENIA MIĘDZYZDROJÓW PRZEZ CELINĘ I PANA GANGUSÓW

  • A ja byłam i widziałam ile było ludzi, gościu głupoty piszesz była prawie cała sala i była dobra dyskusja.Dużo popiera P. Jana tylko Pan Jan.

 78. Wahałem się pomiędzy młodym a kobietą. Po komentarzach widzę że w drugim gronie dowodzą oszaleli z nienawiści komuniści, i to tacy z czasów czystek – takich ludzi należy się bać!

  • Haha 🙂 skąd wy czerpiecie natchnienie do takich wpisów. Skąd? Brak słów… Mimo wszysko pozdrawiam 🙂

   Ps do czlonkow komitetu Bobka. Moze byscie bardziej merytoryczne komentarze wstawiali? Nie zebym nalegal… 🙂 Ja tak ładnie prosze…. 😀

 79. Chryste co to było za spotkanie wczoraj. Panowie Magda i Celiński, poziom z powyższej sesji nawet przebity, gratuluję, bo nieliche osiągnięcie. Kiedy osiągnięto już dno, zapukaliście od spodu.

 80. Pan Magda rzuca na ostatniej sesji pomysłami bez pokrycia. Termy – szach. Cośtam – mat. Strateg.

 81. Teraz mówi się o karcie dla mieszkańca gdzie byliście przez 3 kadencję? Gdzie byliście jak wykonywano ławki na promenadzie do których teraz trzeba dokładać kupę kasy.
  Dlaczego wcześniej nie zabiegaliscie o piękne zielone tereny tylko teraz? Przytakiwaliscie przez tyle lat teraz mowicie to be.

 82. Czy radni nie mięli nic do przekazania po co przyszli co chcą. Jaki to kontakt z mieszkańcami? Najpierw jeden komitet, gdzie była cenzura . Teraz drugi i za nich wypowiadają się narratorzy. NIe nie takich nam trzeba włodarzy gminy!

 83. Bo nie umie dobrze mówić to zły. Obecnie panujący jest zlotousty i co z tego mamy??? Niektórzy słowami podkreślają swoją wyjątkowość, a czynami przeciętność… Tylko Jan.

 84. Pan Marian o parking miejski nie pytał? Wczoraj jak oglądałem przekaz to był jego główny temat do dyskusji. Teraz już wszystko wiadome? Po co przyszedł tak samo pozostali panowie . . Sam pan mówi byśmy byliście 12 lat i co zrobiliście ? Bibliotekę do takiego stanu doprowadziliście? Brawa Pani Andżeliko jestem pod wielkim wrażeniem.

  • Ciekawe, że sprzyjający im radni nie poinformowali o „zagrożeniu” ze strony konkurencji. Zgodnie z PLANEM i trwającymi uzgodnieniami ( decyzja środowiskowa z dnia 13.04.18r.) planowane jest przedsięwzięcie budowy otwartego garażu wielopoziomowego ( 6 poziomów – kondygnacji ) o powierzchni całkowitej 1.069 m2 na działkach nr 326/28; 568/9 przy ul. Komunalnej.

 85. Widzę M. Bobka jako burmistrza.

 86. UWAGA!!! Spotkanie w MDK-u
  To pokazuje cały obraz Jana Magdy i jego kampanii, nieprawdziwy obraz inteligencji i zaradności. Pomysły jak i kampania jak widać prowadzona jest przede wszystkim przez Celińskiego który zarabia tyle co prezes spółki 168 tyś zł za rok 2017. Mazur gada jak najęty złote góry obiecują. Wszystko pilne, wszystko zrobią. Panowie to jest płytkie i bez wartości, chcecie kupić obietnicami każdy elektorat. A wszyscy wiemy jak jest kiedy chce się uszczęśliwić wszystkich, zawsze wychodzi, że nikt nie jest zadowolony. Tak będzie tutaj. Kibicuje wam abyście przegrali, nie popieram was, brzydzę się wami i waszymi tanimi chwytami. Wiem, że macie złe intencje. Magda miałem Ciebie za mężczyznę i przykład, dzisiaj straciłeś honor i twarz, współpracując z tymi osobami.
  Adam
  Celiński to artysta bez duszy, egoista, patrzy tylko na siebie. W pracy w ogóle jego niema. Szwęda się po mieście z Doroszem w Volvo. Domków nastawiał w całym mieście. Nie miał szans w wyborach poszukał statysty, aby jego reprezentował osobę w miarę czystą, spokojną, którą można sterować za kulisów. CBA pisze aby jego zwolnić, Dorosz jego tutaj jawnie broni! Jaki jest w tym interes??? Skoro masz tyle szmalu i taką dobrą posadę w mieście jak i powiecie. To po co Tobie vice-burmistrz? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pie…dze.
  Jan
  Merytoryczne dno u Jana Magdy, wypowiedzi, sposób mowy ciała, która była sprzeczna z wypowiedzeniami. Sprawa podatku. Ludzie którzy zarabiają setki tysięcy złoty, mają interesy w dużych miastach, a apartamenty u nas. NIGDY nie będą się rozliczać u nas!!! Bo mieszkają, żyją w dużych miastach, prowadzą księgowość. Co im dacie zniżki na parking, bułki tańsze, bilet do kina. Inwestorzy mierzą wyżej i dalej. Tanie Pisiorkowskie sztuczki są dla mało inteligentych. Więc nie oszukujcie naszych drogich mieszkańców. Postawcie się w roli inwestora.
  Najpierw był Pan człowiekiem Dorosza Panie Magda, głosował za wysoką zabudową, a teraz mówi Pana Komitet na APARTAMENTY ZŁOTE JAJO. ŻENADA, WSTYD, OBŁUDA, !!!!!!!

  Niestety, ale to wszystko prawda. Jestem załamany.
  My nie jesteśmy ślepi, głupi i naiwni, a tak nas traktujecie….

  Proszę mieszkańców o rozwagę w Niedziele! Tylko tyle.
  Oni i tak przegrali z własnym poczuciem wartości.
  Pozdrawiam was, sami zdecydujecie jak zagłosować, to jest wasze prawo.

 87. Nie każdy jest mówcą mogła bym głosować na Magdę , gdyby nie Celiński . Przykro mi panie Magda .

 88. W sobotę o 19 Pan M i ł taka para….

 89. nieprzygotowanie nie oznacza naturalni

 90. Pięknie Magda zameczył na spotkaniu. Twarze kandydatów na radnych bezcenne – dziadek kończ

 91. Na śniadanie Mag Donald .

 92. Szkoła na Kolejowej do zamknięcia a w Wapnicy dla kilku dzieci w klasach do rozbudowy. Pan Mazur dlaczego swoje dziecko wozi do Międzyzdrojów a nie do Wapnicy?

  • Zamiast utworzyc dwie szkoly to sie mowi o rozbudowie\nadbudowie przy ul.Lesnej. To sa bardzo nierealne pomysly. Taniej byloby dostosowac lazienki w szkole przy ul. Kolejowej do potrzeb mlodszych uczniow. Przynajmniej dzieci uczyly by sie w mniej licznych klasach i nie na zmiany.

  • Z sentymentu, tam ma bliżej do byłego banku.

 93. Czyli jedna szkoła ,to co zwiększenie liczebności w klasach ,czy dwie zmiany.?

 94. Panie CEliński widzę , że to pan główna gwiazda programu. Taki monolog nie to nie mój typ komitetu

 95. Panie Magda jak pan chce zmusić faceta z Warszawy który kupił tu apartament aby otworzył tu działalność ,bardzo ładnie wyliczył pan kwoty ale proszę o wyjaśnienie , bo słuchałam z mężem i mieliśmy niezły ubaw co za bajki pan opowiada.

 96. Jasiu Magda jest bez Celińskiego jak dziecko , bezradny

 97. a jaka ustawka z pytaniami u Magdy, szkoda gadać

 98. kabaret,Celiński ratuje zagubionego Magda podobno doświadczonego samorządowca.A Magda czyta z kartki;)

 99. Panie. Janku. Panu już podziękujemy! i to ma być poparcie? HMMMMM…

 100. Oglądając tą transmisje na żywo można wejść w osłupienie! Tylu wyborców??? Panie Magda, mógł przynajmniej Pan znajomych przyprowadzić. Ale wstyd! to już nie pozostawia złudzeń

 101. Panie Celinski jeszcze Pan nie jest Pan jeszcze zastępca a już się tak zachowuje. Przykro na tym patrzeć. Niech pan zostanie tam gdzie jest.

 102. a.c szkoda ze w CBA nie byłeś taki mądry teraz myślisz, że dostaniesz się na vice i będziesz sterował Panem Janem jak too robisz na spotkaniu wyborczym przecież ludzie się na Tobie poznali.

 103. ogladajcie dialog i zmiana, celinski szef reszta pionki

  • Te pionki jak pan nazwał też mają swoje pomysły omawiane na spotkaniach długo przed wyborami dlatego zostali zaproszenie do kandydowania
   Pionkami są te osoby co na polecenie innych kandydatów piszą te głupie i nieprawdziwe posty

   Jednego pionka macie takiego głupiego że przez post nieprawdziwy post będzie miał problemy to już jest pewne tylko kto mu teraz pomoże

   • Też zauważyłem Gościa z kartkami co na siłę chciał rozwalić spotkanie. Czarna kampania. Wstyd. Szacunek dla przeciwnika to największa cnota .

 104. Nie wolę KWW Razem z Mieszkancami oni są bardziej naturalni

 105. Magda broni apartamentów!

 106. trawinik przy amberze dalej złoty, A Celinski gada od rzeczy na spotkaniu i zaciera rece na działki

 107. CZŁOWIEK MAGDY
  WIECIE ILE ZARABIA KIEROWNIK ZOSIU ??? ADAM CELIŃSKI MÓZG KAMPANI, KIEROWNIK
  ZA ROK 2012-UMOWA O PRACĘ 98 530,22 ZŁ
  ZA ROK 2017-UMOWA O PRACĘ 168 004,13 ZŁ
  ZA ROK 2018 BĘDZIE 200 TYŚ ZŁ???????????????????????????????
  KTO DOSTAJE TYLE PODWYŻKI W CIAGU 5 LAT?
  INFORMACJE Z BIP MIĘDZYZDROJE Z OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO!!! CZYSTA PRAWDA!!!
  6,5 TYŚ MIESZKAŃCÓW I TYLE ZARABIA KIEROWNIK ZOŚ, CZY TO JEST ZDROWE???
  WYBIERAJCIE MĄDRZE!!!
  Ile bedzie zarabiać przy Magdzie 400 tys złotych???

 108. Kujda wez sie za trzy kubki, zadbaj o swoja robote a pozniej o reszte!

 109. Dumni Ci od Magdy!!!, już myślą ze są w radzie i przy korycie. Magda 1 z 10, czytasz z kartki jak szalony

 110. Nie zapominajmy że Pani Iwona wywodzi się z ODNOWY……

 111. CO za sens głosować na ludzi którzy byli umoczeni w starym układzie .
  Dajmy szanse komuś kto notorycznie z tym walczył Pani Iwona Czyż .

  • JESTEM ZA nie zmienimy nic, jak nie zmienimy ludzi którzy są bezradni przez tyle kadencji!!!!!!!!!!!!!

 112. Pan kandydat na radnego z KWW Nasz dom zdaje się poddzierzawia punkt na promenadzie? Kojarzę sesje na którą przyszedł z mamą. Ubiegający się o fotel bardzo był za tym żeby daćO podwyższenie dzierżawy jakoś nuw walczył?

 113. Pani Iwono czy te projekty to dzieci z podstawówki rysują czy kto ?
  Niech pani weźmie przykład z młodego człowiek który w 100% wykorzysta swoją szansę a kampania jet na najwyższym poziomie filmy ulotki spoty reklamowe jednym słowem PETARDA.

 114. Ale przecież Pan Jan liczy tylko, że za swoją nijakość kasę brać będzie. Miasto popadnie w samowolę, ale kasę będzie kręcił, już go dobrze w tym wyszkolą.

 115. Oglądam sesje i no powiem że Jan M nie posiada dobrego doświadczenia w pracy w radzie. Tak jak na zebraniach samorządu siedział cicho, tak jako burmistrz szarą myszką poostanie. Taki człowiek nie powienien negocjować umów z deweloperami i firmami.

 116. To pytam gdzie był przez okres trzech kadencji jak teraz strzał w dziesiątkę z architektem tyle trwał czas obserwacji i teraz podjęcia decyzji ? Czegoś tu nie pojmuję? Energię to mógł wcześniej wykorzystywać a nie przytakiwac?

 117. W Niedziele zapraszam do głosowania na M. Bobka, odpowiedzialnego mężczyzny, który nie boi sie wyzwań. Zasłużyłeś na to!

  • Franklin miał już 30 lat i umiał samodzielnie wiązać buciki i czytać. Już się nie boję burmistrza powtarzał kolegom, mogę sam nim być. Ale martwili się wyborcy czy potrafisz się nami zaopiekować? Oczywiście powiedział Franklin jestem już duży i samodzielny. Wieczorem, nie martw się Franklinie jeszcze kiedyś nim zostaniesz. Franklin zapadł w sen uszcześliwiony…..

 118. Pani Iwono co to było? Boże Ty widzisz i nie grzmisz?

 119. Magda gada na mieście na Bobka, a od debaty uciekał jak dzieciak

 120. Iwona jak tam głosowanie w sprawie rewitu?

 121. Bobek forest gump w klipie. To by się zgadzało dobry naiwny chłopiec którego burmistrz oszukiwał dwanaście lat i jak za nim glosował to się nie cieszył. Teraz mówi o tym otwarcie. Poczciwy chłopiec Ale nie do burmistrzowania.

 122. Pan Bobek kandydat na burmistrza ??
  Prosze nam napisac czy prowadzac kampanie wyborcza sprzet ktorego Pan udostepnił to Pana ??
  Czy firmy w ktorej jest Pan Zatrudniony??.

 123. Ciekawe jak pan Magda będzie bronił interesów naszej gminy przed inwestorami, on nieskładnie mówi. A koncepcja pana Bobka o architekcie miejskim to strzał w dziesiątkę. Było widać na sesjach kto walczy o niską zabudowę i na pewno nie był to Magda.

 124. Pan Magda chce przetrawać do emerytury.

 125. Magda zawsze przytakuje burmistrzowi. Nigdy nic nie zrobił z własnej woli, zero pomysłów!

 126. Inni kandydaci boją się Bobka, plują, kręcą się, fałszują rzeczywistość. Wiedzą że tak serio to tylko on będzie dobrym burmistrzem, i będzie pracował dla ludzi. Boją się że ich układ się posypie.

 127. Na spotkaniu kolejny raz pojawił sie problem bardzo złego traktowania ludzi przez Panią Prezes MTBS ani Bobek ani Magda nigdy nikomu z takimi problemami nie pomogli a nawet bardzo szkodzili wielu ludzi się do nich zgłaszało. Bobek zachwycony MTBS bedą budować domy marzeń tylko dla młodych MTBS z remontami sobie nie radzi .Jacuś dwa etaty w tym samym czasie ledwie zipie jak on może ludziom pomagać? Tylko Czyż i jej ludzie w radzie mogą sobie z takimi i innymi problemami poradzić GŁOSUJEMY NA NICH.

  • Posadzą borówki amerykańskie i „zapomną ?!” odprowadzić podatki i to będzie ich największy sukces – no może cmentarne kwiaty męża jednej z kandydatek uatrakcyjnią Międzyzdroje.

   Pozdrawiam

   • I Marek wkracza do akcji. Nie ruszać tematu spółek. Hau hau !!! Spółki dobre, dobre spółki wrrrrrrrrrr

 128. Długo rozważam wszystkie wybory.
  Pani Czyż, Pan Magda, Pan Bobek i Pan Ring

  Pan Magda – wiadomo, nic nie zrobi.
  Pani Czyż – jak ktoś ładnie napisał pokłóci się z własnym odbiciem w lustrze
  Pan Ring – kto to?
  Pan Bobek – jedyny wybór

 129. W ciągu 12 lat Mateusz nabrał masę doświadczenia jako radny. Pracując komisji zna budżet i możliwości miasta na wylot. To jest nasz przyszły burmistrz!

 130. WIECIE ILE ZARABIA KIEROWNIK ZOSIU ??? ADAM CELIŃSKI MÓZG KAMPANI, KIEROWNIK
  ZA ROK 2012-UMOWA O PRACĘ 98 530,22 ZŁ
  ZA ROK 2017-UMOWA O PRACĘ 168 004,13 ZŁ
  ZA ROK 2018 BĘDZIE 200 TYŚ ZŁ???????????????????????????????
  KTO DOSTAJE TYLE PODWYŻKI W CIAGU 5 LAT?
  INFORMACJE Z BIP MIĘDZYZDROJE Z OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO!!! CZYSTA PRAWDA!!!
  6,5 TYŚ MIESZKAŃCÓW I TYLE ZARABIA KIEROWNIK ZOŚ, CZY TO JEST ZDROWE???
  WYBIERAJCIE MĄDRZE!!!

 131. Celina chciałby być ojcem chrzestnym swojej grupy, ale jedynie jest cwaniaczkiem z nazbyt grubym portfelem.

 132. Fajny film sesji. P Magda stracił pan w moich oczach.

 133. Bobek ma sporo energii co widać na każdym kroku! Pociągnie to miasto w dobrą stronę!

 134. Fajne że to mieszkańcy mieli prawo do głosu i oni byli jak widać na spotkaniu najważniejsi wprost przeciwnie moim skromnym zdaniem do cenzury w MDK

 135. Bobek z tego co wiem w ciągu ostatniego roku zebrał sporo dotacji dla wopru na sprzęt i inne. Przy większych możliwościach, i jego charyzmie będzie w stanie pozyskać znaczne środki dla miasta na inwestycje i swój program wyborczy

 136. Tylko Pani Czyż. Reszta ferajny to jedna wieloletnia banda co spijła sobie z dziubkow.
  Magda i Bobek przy jednym stali Doroszu.

  • O właśnie o tym mówię, już kłótnia i napuszczanie na siebie. I taka osoba chce być burmistrzem

   • Ja nie chce być burmistrzem to ciężki kawałek chleba. Tylko już nie mogę patrzeć na to dziecko o aroganckich manierach jak się rozpycha i usiłuje pisać na nowo historie. Przecież to najwierniejszy z wiernych pomagier starego. I teraz gryzie rękę co to tyle lat karmiła. Od dwóch miesięcy. Jak na przedostatniej sesji zrobił wokół siebie szum o dzierżawy to coś z tego wynikło. Nic. Po staremu. Bobek pozorant. Tylko Pani Czyż.

 137. Pani Czyż, według moich obserwacji potrafiłaby się z własnym odbiciem pokłócić. Nie nadaje się na zarządce miasta

 138. Pan Mateusz ma wystarczająco doświadczenia na burmistrza. Pan Magda zawsze cicho siedział, a p Mateusz przez 12 lat pokazał że jest ambitny i udziela się na sesjach.

 139. PYTANIE DO PANA MAGDY LUB PANA CELIŃSKIEGO (zależnie który tam dowodzi)

  1. CZY I WOBEC ILU CZŁONKÓW DIALOGU I ZMIANY TOCZYŁY SIĘ ŚLEDZTWA LUB POSTĘPOWANIA?

  2. CZY I ILE RAZY CZŁONKOWIE KOMITETU AGITOWALI DZIECI OBIECUJĄC BUDOWĘ DARMOWEGO KFC, MCDONALNDA I BASENU W SZKOLE?

  3. CZY KTÓRYKOLWIEK Z CZŁONKÓW KOMITETU ZAMIESZANY BYŁ POŚREDNIO LUB BEZPOŚREDNIO W ZNANĄ AFERĘ Z DAWNYM BANKIEM W ZUSIE?

  4. W ILU POWYŻSZYCH PUNKTACH SĄ TO TE SAME OSOBY?

  5. DLACZEGO PENSJA KIEROWNIKA ZOŚ W CIĄGU 5 LAT WZROSŁA DWUKROTNIE (O 100%) I CZY WZROSŁA TEŻ PRACOWNIKOM?

  DODATKOWE PYTANIE: CZY I DLACZEGO DOWODZI PAN ADAM CELIŃSKI SKORO NIE ON KANDYDUJE NA BURMISTRZA?

  • Krzycząca tubo, politruku, specjalnie dla Ciebie:

   ____________________________________________________

   W tych samych latach:
   Zastępca burmistrza z 85 tys. na 136 tys.
   Skarbnik z 119 tys. na 156 tys.
   Sekretarz z 142 tys. na 180 tys.

   W odpowiedzi na pytania:
   – wiemy ile zarabia kierownik Zosiu (bip.miedzyzdroje.pl)
   – takie podwyżki dostała większość kadry kierowniczej gminy
   – wybierzemy mądrze, ale nie krzykaczy, obrośniętych w piórka chłopców

 140. Młodzi popierają Bobka

 141. W przeciwieństwie do pozostałych kandydatów Pan Mateusz ma dużo energii do pracy. Zawsze uśmiechnięty i pomocny. Będę na niego głosowała.

 142. Termy Jana Magdy

  MAMIENIE LUDZI TERMAMI I OGRZEWANIEM ZA GROSZE TO CIOS PONIŻEJ PASA.
  To jest fake news, który zamierzam rozłożyć na czynniki, gdyż niesamowicie denerwuje mnie robienie wody z mózgu wyborcom, bez skrupułów, w celu względnie taniego pozyskania głosów.
  Poniżej prezentuję szczegółową analizę obietnic Pana Jana Magdy oraz realności “artykułu” na Forbsie, na który Pan Jan się powołuje. Bo aż się za nim kurzy.

  Na początek idzie artykuł:
  https://zapodaj.net/images/a9bfe8640a7e1.png
  Na zdjęciu, podkreśliłem pomijany, a (podkreślony przez redakcję Forbsa) fakt, że jest to MATERIAŁ PRZYGOTOWANY przez firmę BRAND BOOSTERS
  https://www.brand-boosters.com
  Jak podaje strona Wirtualne Media: “Klienci Brand Boosters mogą kupować opisane usługi marketingowe w pakietach. W NAJTAŃSZYM wariancie mają kosztować 700 złotych.”
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/piotr-glinkowski-zalozyl-platforme-dla-msp-brand-boosters_1
  ARTYKUŁ jest to więc MATERIAŁ OPŁACONY. W którym zlecający może napisać co mu się tylko podoba. Ile kosztować może taka przyjemność na stronie FORBES? Zostawiam to czytelnikowi do domysłu.

  Poniżej analiza “szklanych domów” Jana Magdy, korzystając z linków przesłanych w komentarzach przez jego ludzi. Śmieszna sprawa – zakładając, że długich, poważnie brzmiących dokumentów nikt nie przeczyta, sami do nich nie zajrzeli. Jak zaraz się okaże, był to poważny BŁĄD z ich strony.

  Prezentacja z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk o Ziemi:
  http://ekologicznarybawygrywa.pl/wp-content/uploads/2018/04/KRAWIEC-ARKADIUSZ.pdf

  Strony od 10 do 14 rzeczywiście wskazują na płytkie złoża wodne w naszych okolicach, lecz jak wyjaśniono tam dokładnie są to WODY TERMALNE O NISKIEJ TEMPERATURZE I WYSOKIM ZASOLENIU, KTÓRE WYKORZYSTUJE SIĘ JEDYNIE W TRZĘSACZU DO HODOWLI RYB CIEPŁOLUBNYCH. Co też można potwierdzić po tym linkiem: https://mineralne.pgi.gov.pl/index.php?option=com_attachments&task=download&id=27
  Pod podanym teraz przeze mnie linkiem w akapicie “5.7. Inne wykorzystanie wód”, doprecyzowane zostało, że TEMPERATURA WODY NA WYLOCIE WYNOSI JEDYNIE 25ºC. Stanowczo ZA MAŁO, aby w ogóle rozważać ogrzewanie.
  Dalej, w dokumencie napisane jest, że również w Trzęsaczu odwierty robiono w myślą o ogrzewaniu domów i ośrodków hotelowych, lecz odkryte złoża, nadają się jedynie do hodowli.
  Wracając do Prezentacji z Uniwersytetu: strona 15 wyraźnie precyzuje, że „jeden z ważniejszych obszarów, gdzie występują termalne wody o zasobach, składzie i TEMPERATURZE UZASADNIAJĄCEJ MOŻLIWOŚĆ ICH WYDOBYWANIA, ZNAJDUJE SIĘ W PASIE POMIĘDZY SZCZECINEM A ŁODZIĄ, gdzie temperatura wynosi od ok 40ºC do ok 70ºC.

  Drugi link, na który powołują się sztabowcy Jana Magdy to “OCENA POTENCJAŁU, BILANSU CIEPLNEGO I PERSPEKTYWICZNYCH STRUKTUR GEOLOGICZNYCH DLA POTRZEB ZAMKNIĘTYCH SYSTEMÓW GEOTERMICZNYCH (HOT DRY ROCKS) W POLSCE”
  https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/srodowisko/geologia/publikacje/hydrogeologia/HDR_w_Polsce.pdf

  Dość spora lektura, prawie 250 stron, podziwiam fascynację taką literaturą. Osobiście wolę książki Hłaski, ale na szczęście czytam diabelnie szybko.

  Zaczynamy:
  Strona 11 zawiera mapę temperatur wód na głębokości 2000m, potwierdzając tym samym treść z poprzedniego linku. Żeby nie wytężać wzroku, załączam link z powiększeniem, które można znaleźć w całości na stronie 197.
  https://zapodaj.net/images/c2f9cf2745562.png
  Na stronie 15 dokumentu potwierdzono to samo co na stronie 15 toruńskiej prezentacji (śmieszny zbieg okoliczności, prawda?), pas od Szczecina do Łodzi wygląda bardzo obiecująco, tutaj szczegółowo widać, jak niewiele niestety ZABRAKŁO MIĘDZYZDROJOM, BY OBEJŚĆ SIĘ SMAKIEM OGRZEWANIA z wykorzystaniem wód termalnych CZY UTWORZENIEM TERM MIEJSKICH.

  Potem, przez większośc dokumentu nie odkryłem nic, co by tyczyło naszego regionu, chyba, że jest ktoś pasjonatem skał magmowych, albo okresu kredy. Potem znowu bardzo dużo o potencjale okolic pasa Gorzowa.

  A jeszcze bardziej przykładowo: NA ŻADNEJ MAPIE POKAZUJĄCEJ POZYTYWNE PROGNOZY ENERGETYCZNE I GEOTERMALNE NIE WYSTĘPUJEMY.
  Chyba, że zajrzymy raz jeszcze na stronę 197, czyli na mapę pozytywnych prognoz dla Gorzowa.
  ZAZNACZENI JESTEŚMY KOLOREM ZIELONYM.
  Pod spodem znajduje się opis odnośnie GORZOWA (KOLOR POMARAŃCZOWY), który w dużym skrócie mówi: CZERWONY I POMARAŃCZOWY SIĘ KALKULUJĄ w eksploatacji, reszty nie opłaca się nawet tykać.

  Jan Magda wraz ze sztabem sami wręczyli mi naukowe argumenty do ręki, za co serdecznie dziękuję. WPÓLNIE, trudnym DIALOGIEM, UDOWODNILIŚMY, ŻE PAN JAN MAGDA OBIECUJE LUDZIOM SZKLANE DOMY.
  Zabawny jest fakt, że dokładnie miesiąc temu – w Międzyzdrojach także – odbyło się czytanie “Przedwiośnia”, gdzie koncepcja szklanych domów została opisana.

  Sam chciałbym płacić mniej za ogrzewanie, jednak bardzo denerwuje mnie, kiedy ktoś wykorzystuje nierealne obietnice, by kłamać ludziom w żywe oczy, mamiąc ich ZMYŚLONYM ARTYKUŁEM ZA PIENIĄDZE. Ale taka SZARADA zostanie odpowiednio „nagrodzona”, nie mandatem, ani pouczeniem, ale przy urnach wyborczych. Bo zazwyczaj w wyborach nie głosuje się „za” ale „przeciwko”.

  Na koniec mojego tekstu, chciałbym jeszcze podziękować, czytającym to nauczycielom z Międzyzdrojów, że stawiali podczas mojej edukacji szczególny nacisk na czytanie ze zrozumieniem.

  PS. Poświęciłem na ten raport wiele godzin ciężkiej pracy. Uważam, że ludzie zasługują, by ich nie oszukiwano obiecując gruszki na wierzbie. Tymczasem sztab Pana Jana Magdy nie potrafi poświecić czasu i wysiłku, by sprawdzić własne materiały, a wiadomo, że okres kampani jest najgorętszych. Jak bardzo więc planowali się obijać po – niedajboże – wygranych wyborach?

  • Opublikowano 8 marca 2018, autor: admin

   Mityczny smog napadł na Polskę i będzie rąbał frajerów po kieszeni.

   „Jak państwo pamiętacie chcieliśmy uruchomić ujęcie gorącej wody znajdujące się w Międzyzdrojach, co by rozwiązało problem zalegających wyziewów z kominów tzw emisja niska, oraz można by zbudować termy i palmiarnię, co przedłużyło by sezon turystyczny na cały rok. Dorosz przed każdymi wyborami obiecywał, ze już za chwilę, już za moment i po wyborach szybko o tym zapominał. A pieniądze zamiast na tę inwestycję idą na betonowanie promenady. Można by też uruchomić elektrownię. wg wyliczeń polskich specjalistów zajmujących się tym tematem inwestycja mogłaby się zwrócić już po roku. Zwłaszcza, że wykorzystanie starego odwiertu znacznie obniża koszty. Państwo dokonaliście określonego wyboru, więc teraz płacicie swoim zdrowiem i nadwyrężacie kieszeń. Mam nadzieję, ze będziecie pamiętali o tym przy wyborach.” – tak grzmiał szef Odnowy na swoim portalu.

   Pozdrawiam

 143. Pan Marian i ten drugi pan popierają kandydata Magdę chodzą po spotkaniach i próbują je rozwalać .

 144. Iwona nie ma pojęcia o prowadzeniu biznesu to jak poprowadzi naszą gminę tylko w jedną stronę na dno taka jest moja opinia nie zagłosuje na nią mam takie prawo

 145. Tylko Bobek. POkażemy jak głosować.

 146. WIECIE ILE ZARABIA KIEROWNIK ZOSIU ??? ADAM CELIŃSKI MÓZG KAMPANI, KIEROWNIK, człowiek Magdy
  ZA ROK 2012-UMOWA O PRACĘ 98 530,22 ZŁ
  ZA ROK 2017-UMOWA O PRACĘ 168 004,13 ZŁ
  ZA ROK 2018 BĘDZIE 200 TYŚ ZŁ???????????????????????????????
  KTO DOSTAJE TYLE PODWYŻKI W CIAGU 5 LAT?
  INFORMACJE Z BIP MIĘDZYZDROJE Z OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO!!! CZYSTA PRAWDA!!!
  6,5 TYŚ MIESZKAŃCÓW I TYLE ZARABIA KIEROWNIK ZOŚ, CZY TO JEST ZDROWE???
  WYBIERAJCIE MĄDRZE!!!

  ( sprawdziłem to! , wszystko się zgadza, żenujące)!!!!

  • W tych samych latach:
   Zastępca burmistrza z 85 tys. na 136 tys.
   Skarbnik z 119 tys. na 156 tys.
   Sekretarz z 142 tys. na 180 tys.

   W odpowiedzi na pytania zadane przez (za chwilę pisownia oryginalna): PIORYTET, WAŻNE, PRAWDA
   – wiemy ile zarabia kierownik Zosiu (bip.miedzyzdroje.pl)
   – takie podwyżki dostała większość kadry kierowniczej gminy
   – wybierzemy mądrze, ale nie krzykaczy, obrośniętych w piórka chłopców

  • Nie można uciec od sojej przeszłości

   Sami milionerzy w Międzyzdrojach i jak oni są wstanie wczuć się w problemy mieszkańca który zarabia 3000zl
   Wstyd i Hańba panie Adamie ,jeszcze się pan pcha na powiatowego , może jeszcze jakaś posadka .
   Pieniądze Pana zgubiły.
   Pamięta Pan czasy, jak na Pan wołali Gąz….. i co Pan wtedy robił?.
   Ja Pamiętam.
   Będzie Pan dzisiaj na spotkaniu?.
   Porozmawiamy o starych dobrych czasach…..

 147. Spotkanie oki. Przyszła Pani burmistrz umie mówić i umie słuchać. Pozwala ludziom się wypowiedzieć to dobrze rokuje na tą kadencję.

 148. Brawo Marian za Odwagę

  Brawo Marian rozjechałeś ich jak żabę na autostradzie.

 149. Stary człowiek i mo(ż)e...

  „Im bardziej się starzeję, tym mniejszą uwagę przywiązuje do tego, co mówią ludzie. Po prostu patrzę, co robią”(A.Carnegie).

 150. Ludzie pomyślcie nie głosujcie na nikogo z zasiadających w poprzednich strukturach

 151. PIORYTET, WAŻNE, PRAWDA

  WIECIE ILE ZARABIA KIEROWNIK ZOSIU ??? ADAM CELIŃSKI MÓZG KAMPANI, KIEROWNIK
  ZA ROK 2012-UMOWA O PRACĘ 98 530,22 ZŁ
  ZA ROK 2017-UMOWA O PRACĘ 168 004,13 ZŁ
  ZA ROK 2018 BĘDZIE 200 TYŚ ZŁ???????????????????????????????
  KTO DOSTAJE TYLE PODWYŻKI W CIAGU 5 LAT?
  INFORMACJE Z BIP MIĘDZYZDROJE Z OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO!!! CZYSTA PRAWDA!!!
  6,5 TYŚ MIESZKAŃCÓW I TYLE ZARABIA KIEROWNIK ZOŚ, CZY TO JEST ZDROWE???
  WYBIERAJCIE MĄDRZE!!!

 152. Magda = Dorosz = Celiński oswiadcznie potwierdza broni pupila dorsz?

 153. Bobek jak forest gump ?

 154. Pytanie do Pana Magdy czy Pan Celiński bedzie kierownikiem ZOS czy viceburmistrzem ?

 155. Głos na Magde to głos na Dorosza i jego polityke krycia brudów z CBA.

 156. Co by nie mówić o burmistrzu, ma doświadczenia za kilku, a bystrości za drugie tyle. Tym bardziej cieszy mnie jego oświadczenie, tak umieć dobić gwóźdź między wersami to pokaz klasy na odchodne.
  Panie Adamie, ktokolwiek wygra, dla dla Pana to już tylko równa w dół.

 157. Adam ce ma parasol ochronny u dorosza?

 158. Na ostatniej sesji Jan chciał zabłysnąć i wyszło jak zawsze wielkie nic i to ma być przyszły burmistrz .Panie Janie istnieje coś takiego jak Budżet tej gminy .

 159. Głosuję na niego. Bobek niePOkonany.

 160. Kto niszczy plakaty wyborcze musi się liczyć z konsekwencjami ,to co zobaczyłam jestem przerażona jak można tak postępować każdy kto startuje ma prawo do wyklejania w miejscach dozwolonych swego wizerunku i programu.

 161. najnowsze przecieki

  A słyszeliście że w sobotę będzie jeździła po ulicach pomarańczowa platforma, nasypane piasku a na niej ratownik w czarnych slipach w postawie bojowej. Kto to zobaczy to już mu się nigdy nie odwidzi.

  • To chyba mowisz o autach z Zosiu? Pomarańczowych a ratownik to Adam C. Ratuje nasz budżet. Ile zarabia? 200 tys???

   • najnowsze przecieki

    Platforma wyłożona cała pomarańczowymi kamizelkami, piasku nasypane, i ratownik w postawie bojowej w czarnych slipach. Nawet jak będzie padało taki hardcor.

   • Z tego co wiem Pan Bobek nie jest w žadnej parti więc to kolejny element brudnej kampani ale co się wam dziwić nadchodzi czas odejśćia korytka bardzo pokaznego.200 tys rocznie robi wraženie?

   • Najnowsze przecieki

    Czarny kolor to nie brudny.

 162. Pan były policjant pokochał ul Leśną.

 163. Panie Przewodniczący Rady Rodziców chcę osobiście usłyszeć co pan obiecywał ,wybieram się na wasze spotkanie.

 164. Czyzowa wywróci gminę do gory nogami, urzędnicy szykujcie sie!

  • Strach ma wielkie oczy?
   Ja o urzędnikach nie mam nic złego do powiedzenia, dobrego dużo.

  • Ale strasznie, przecież to bardzo rozsądna osoba. Ciągle tylko dorabiacie jej „gębę”. Współczuje tym komitetom które wspierają ci panowie co piszą o pani Czyż per „po imieniu z małej litery”.

   • Ze strachu to robią? Im większe poparcie społeczeństwa tym więcej pomyj na panią Czyż by obniżyć ranking.

 165. Magda powinien oficjalnie pożegnać Celinskiego na zawsze

 166. Celiński Ulala chłopie do Cv sobie dopisz zasługi dla gminy

 167. Pamietam jak ok 20 lat temu wujek z leśnej przyszedł do nas i powiedział: „policjanci napadli na bank” – takie były jego słowa. Niemalże natychmiast wszyscy na ulicy już znali nazwiska.

 168. czy młodego bogata kampanie robią ludzie związani z Hotelem Aurora ?

  • Niee! To ze Mateusz zie zna z współwłaścicielem bo razem kiedyś walczyli przeciwko wysokiej zabudowie to chyba nic złego

   • Dokładnie plotki, i próbują na koniec zaszkodzić p. Mateuszowi

   • czyli wilk najoł się na pastuszka owczarni…

   • łukasz nic bez interesownie nie robi

   • Ładnie zaczyna pan Mateusz. Zanim został już naobiecywał. Pan Leszek to sobie siedział i czekał aż ktoś przyjdzie. A Mati już poumawiany.

   • Dziś jesteście w stanie wszystko Panu Mateuszowi zarzucic,opluć i oskarżyć.Jednak to nie do niego CBA pisze listy.Jest ambitny i pracowity.Kampania pierwsza klasa.21 jesteśmy z Panem

   • Bierność i lawiranctwo mu zarzucam. Jak sprawa nie opłacalna to się nie zajmie.

   • Nowa energia, przecież nie będzie czekał, trzeba wyjść do potrzebującego

   • Od kiedy pan Bobek „walczyl” przeciwko wysokiej zabudowie w naszym miescie. Wystarczy zapoznac sie ze wszystkimi sesjami. Zawsze raczki byly w gorze, jak sobie zyczyl burmistrz. Przeciez przez wszystkie kadencje, razem z panem Magda, byl w burmistrza komitecie.

 169. Czy jak ktoś sprzedaje rybę bez kwitów to już łamie prawo czy to tylko(lokalny handel co ma być na nowym targowisku.)

  • Nielegalnie złowioną jak ten sam człowiek o którym myślimy? Tak, łamie, nie tylko prawo jako prawo, ale też jest to akt przeciw przyrodzie i naturalnemu porządkowi. Bo taki chciwiec nie patrzy na populacje ryb którą wybija.

 170. Obejrzyjcie sesje 😉

  • Właśnie oglądam, jak zacięta płyta dalej w te termy brnie. Celiński mu to doradził, Mazur, czy może „Białoruski”? Sprytnie, że to nie był urząd, bo tam nie mógłby kampanii swojej prowadzić, sprytnych ma doradców

 171. CZY CHCEMY TAKICH WŁADCÓW?

  PYTANIE DO PANA JANA MAGDY LUB PANA ANDRZEJA CELIŃSKIEGO (zależnie który tam dowodzi)

  1. CZY I WOBEC ILU CZŁONKÓW DIALOGU I ZMIANY TOCZYŁY SIĘ ŚLEDZTWA LUB POSTĘPOWANIA?

  2. CZY I ILE RAZY CZŁONKOWIE KOMITETU AGITOWALI DZIECI OBIECUJĄC BUDOWĘ DARMOWEGO KFC, MCDONALNDA I BASENU W SZKOLE?

  3. CZY KTÓRYKOLWIEK Z CZŁONKÓW KOMITETU ZAMIESZANY BYŁ POŚREDNIO LUB BEZPOŚREDNIO W ZNANĄ AFERĘ Z DAWNYM BANKIEM W ZUSIE?

  4. W ILU POWYŻSZYCH PUNKTACH SĄ TO TE SAME OSOBY?

  DODATKOWE PYTANIE: CZY I DLACZEGO DOWODZI PAN ADAM CELIŃSKI SKORO NIE ON KANDYDUJE NA BURMISTRZA?

 172. Dawaj na ring dawaj na ring zaraz Cie zniszczę zaraz Cie zniszczę śpiewał Pudzian 😉

 173. Miło Ze strony Pana Leszka, że ma poczucie humoru i zafundował nam dobry dowcip o Panu Adamie na koniec 😀 „ZAANGAŻOWANIE I POŚWIECENIE DLA GMINY” xD

 174. Czy Pan Magda umieścił już gdzieś jakieś oświadczenie o Panu Celińskim dotyczącego jego sprawy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, powiązaniach i układach??

 175. Mateusz kiedyś uważałem ciebie za uczciwą osobę ? dałeś się skorumpować jeszcze przed wyborami ? czy to prawda że tak się stało ?

 176. Czy to prawda, że najbliższa osoba sprzedaje rybkę u KOMARA?.
  To jest tylko pytanie i nic nie insynuuje.
  Słyszałem tylko,że ktoś nie dostał paragonu więc chcę wiedzieć jaki jest PKD i jaki regon działalności.
  Wyborca czyli ja ma prawo wiedzieć dlatego pytam, bo ktoś rozpowszechnia taką informację.?

 177. slyszałam że w Krakowie w sukiennicach za 10 metrowy kramik trzeba zapłacić 30 tyś miesiecznie a ciekawe za ile u nas pojdzie promenada na wesole gierki

 178. Czy można dostać dotację na budynek zabytkowy jeśli sie taki zamieszkuje, czy tylko na prace zewnetrzne czy na wewnetrzne rownież

 179. 11 słownie 11 pięter , to już wysoka zabudowa czy jeszcze nie?

 180. wiadomo od ktorej w niedziele mozna głosowac?

 181. To jakieś jaja. Czy służby tego nie widzą? Co to miasto prywatne?

  • Prawie prywatne od +- 3 KADENCJI- I TO WIDAĆ .Więc do diaska czas chyba z tym skończyć czyli TYLKO I W O N A C Z Y Ż

 182. Zabytek to piecza konserwatora, ale może w drugim koncu? To intesujace jakie mogą być jeszcze niespodzianki. Czy tam jest plan czy nie?

 183. Czy ktoś slyszał ile ostateczie pięter ma mieć Aurora?

  • Tyle ile pan T. będzie chciał. Nie po to teraz „inwestuje” żeby potem się prosił.

   • Zgodnie ze Studium zagospodarowania, na terenie po Uzdrowisku gdzie jest teraz parking, bedzie mozna postawic budynek o wysokosci 40m. Teren ten nalezy do wlascicieli Aurory.

 184. To niesamowite że takich rewelacji dowiadujemy się dopiero przed wyborami .
  sok z buraków to mało , wioch mało,to nie politycy to hołota .

  • Oliwa zawsze na wierzch wypływa wcześniej lub później. Niedoswiadczeni czasami o tym nie wiedzą, bo jeszcze się uczą.

 185. Mozna tak wywnioskować ze burmistrz powinien zwolnić Celinskiego a go zostawił???

 186. Proszę o info nt. P Mazura kandydata z okręgu nr. 6 Czy to TEN Mazur. Jeżeli tak to Pani Komendant Policji również kandydatce z tego komitetu Pan Bóg rozum odebrał stawać z nim w jednym szeregu. Proszę o wiarygodne info.

 187. Coraz większe grono mówi że farbowany wąsik ma w kieszeni bombę wyborczą .
  czekamy panie Janie

  • To dziwne,że Burmistrz nie zauważył bałaganu remontowego,jaki zgotował mieszkańcom i wczasowiczom jego „oddany pracownik,którego zaangażowanie i poświęcenie wysoko ceni”.Może zauważyłby,gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku nadziania się na szpileczki wystające z ławek promenadowych ?

 188. Panie Adamie takie śmieszne oświadczenie ze strony Burmistrza, to jakiś żart.
  Powinien Pan domagać się kilku milionów zł od Gminy !
  Ten portal też powinien odpowiedzieć …

  • Fakt, ze ktoś tu zaczął skrótowo rozpowszechniać tu takie informacje dużo wcześniej. Moim zdaniem urząd powinien się temu przyjrzeć, a jak wynika z oświadczenia kroki zostaną podjęte i bardzo słusznie.

   • Plotki osiągnęły maximum. Po pierwsze: nie ukradłem tego dokumentu z UM (nie jestem złodziejem i nie posiadam kluczy do UM) oraz nikt mi z urzędników go nie wydał, nigdy nie pokazywał i nawet nie wspomniał, że taki dokument leży w UM. Po drugie: nie rozwieszałem na mieście tego dokumentu (nie posiadam ksera ani oryginału tego pisma- widziałem tylko zdjęcie tablicy) i nie życzę sobie takich kłamliwych spekulacji (czyste świństwo osób tu piszących).

    Był kiedyś temat o dokumentacji, ale dotyczyły odpowiedzi, które otrzymywał mieszkaniec na zadane pytania do danej instytucji i miał je przesłać do redakcji pod koniec września, ponieważ nie był zadowolony z odpowiedzi, ale do tej pory ich nie otrzymałem. Dotyczyły innego tematu (prywatnego danej osoby- mieszkańca). Gdybym nawet we wrześniu otrzymał te pisma, to wtedy przed publikacją bym zapytał drugą stronę o jej zdanie na ten temat- uprzedziłem mieszkańca. Natomiast rok temu ktoś z czytelników pisał w komentarzach, że ktoś został podpadnięty- czyli prawdopodobnie ten ktoś już rok temu znał treść tego pisma- to są tylko przypuszczenia, a nie fakty.

   • Litości. Marek Ty wychodzisz na żer jak wszyscy ledwie dyszą. Przypomnij mi jak się nazywa taka fajna ?

   • Wg mnie przyjrzy się temu Prokuratura i tak się pewnie stanie

   • Panie Redaktorze nie miałem nawet Pana na myśli , jeśli to tak Pan odebrał przepraszam. Chodzi mi o fakt ,że ktoś opisywała coś o CBA tu na forum wcześniej niż pojawiło się coś ponoć na mieście. Prosze poczytać wcześniejsze posty i sam Pan to zauważy

   • Wyraz CBA w komentarzach występował mnóstwo razy przez ostatnich 5 lat, a ostatni raz bardzo często z powodu rutynowej kontroli w Urzędzie Miasta- tak wtedy poinformował mnie w rozmowie telefonicznej Rzecznik Prasowy UM.

    Przyjmuję przeprosiny, ale jak coś, to piszmy jasno!

    W tym przypadku winę ponosi ktoś z UM, kto wydał to pismo lub je podrzucił gdzieś w miejscu publicznym, bez jego dalszej korespondencji- jak informuje w oświadczeniu Burmistrz. Tak to bywa, jak nie ma kamer w miejscach, gdzie są przechowywane bardzo ważne dokumenty. Załóżmy, że dostęp do tego pomieszczenia mają wszyscy pracownicy UM, to ustalenie pracownika będzie niemożliwe. W przypadku, jeżeli do pomieszczenia wpuszczani są petenci i zaistniała np. taka sytuacja, że petent pozostał chwilę sam, a takie pismo np. leżało na biurku, to też nie będzie możliwe ustalenie sprawcy kradzieży pisma z Urzędu Miasta- chyba że są ukryte kamery. Istnieje jeszcze jedna możliwość, że pismo zostało skserowane przez jakiegoś urzędnika i rozesłane za pomocą e-maili do wielu osób i ktoś, kto nie znał dalszej części tej korespondencji, w czynie obywatelskim upublicznił to na mieście.

  • To żart! Prawda! Uważa Pan, że pan Adam dobrowolnie powinien na sybir pojechać? To byłyby dobre ZMIANY i oparte na prowadzonym tu przed nas DIALOGU

 189. Stały czytelnik

  Za nim nastanie cisza wyborcza zadam pytanie. Dlaczego banery wiszą na płocie okalającym pewną część terenu należącego do Kościoła? Często słyszałem, że Kościół katolicki jest A polityczny. Zezwalając na wieszanie banerów z komitetu Pana Ringa Pana Magdy czy Pana Bobka wspierana jest kampania wyborcza tych komitetów. Na obiektach urzędowych banery nie wiszą a na obiektach należących do Kościoła wiszą. Gdzie zatem jest ta deklarowana apolityczność?

 190. Kandydatko Iwono Czyż,Pani pomysły trafiają w potrzeby turystów,którzy jeszcze tu przyjeżdzają,mimo słabej oferty i najdroższych cen.
  „Wakacje w Międzyzdrojach (6 dni, ok. 4700 zł) są dużo droższe od urlopu w Bułgarii (3500 – 3900 zł za 7 dni), wspomnianej Turcji, na Teneryfie (ok. 4100 zł za 7 dni) i porównywalne cenowo do wakacji w Grecji.”
  Czytaj więcej: https://strefabiznesu.pl/wakacje-nad-baltykiem-drozsze-od-srodziemnomorskich-kurortow/ar/13193229

 191. Panie Leszku miał Pan takie pismo i je pan schował i nie podzielił się informacją z radnymi i mieszkańcami?Pewno znalazl Pan jakieś wyjście. Jeśli to prawda to pan Magda raczej ma małe szanse na wygranie. Coś tu nieładnie pachnie

 192. no czyli pismo jest prawdziwe. brawo Panie Celiński, nie wiem jakim cudem jeszcze Pan jest na stanowisku

 193. My to my tamto Iwona Ty nie potrafisz zarządzać! Koniec kropka.

  • Liczy się kręgosłup. Pani Iwona jedyna w tej Radzie Miasta nosi spodnie. I potrafi zarządzać.

  • Krótka charakterystyka mojego słoneczka:
   Ani to
   MAŁA
   ani to
   LEPSZA

   Bez mojego ulubienicy życie było by smutne , co ja bym biedny robił jak tylko w klawiaturę stukać umiem.

 194. Stacja rowerowa, wucety, targ to realia A nie baju baju o Aqaparku czy Termach. Wreszcie ktoś myśli a nie opowieści z mchu i paproci.

  • To realne i bardzo potrzebne nawet po to, by spacerowicze z pięknej kładki nie siusiali na wydmy.

 195. Dlaczego tyle nienawiści czy wam nie wstyd wypisywać takie brednie jak spojrzycie sobie w oczy po wyborach przecież jesteście mieszkańcami chyba ze piszą tylko ci co nic nie maja do powiedzenia .

 196. My przedsiębiorcy na Bobka, leśnicy na Magdę, prosze was opanujcie sie tam ekipa od iwony

 197. wszystkie rodzaje wentyli

  Ta stacja rowerowa to wielki śmiech, na dodatek już każdy sobie, i bez dyskusji z resztą, wszystkich nas ośmiesza

 198. my kwaterodawcy głosujemy na Panią Iwonę Czyż

  • Ewa szukam garażu świetny biznes

   Będzie można wynajmować garaże jak to przykład idzie z góry od Ewy.
   Potem do kościółka żeby wszyscy widzieli.

  • My kwaterowcy głosujemy na Pani Iwone Czyż …. juz setny raz to czytam ? Tez jestem kwaterowcem i wcale nie zagłosuje na ta panią. Za mało inteligencji i polotu widze niestety.

   • Ja też jestem i właśnie zagłosuje bo jest z mieszkancami co daje wyraz każdego razu nawet na spotkaniu

   • Pani Iwono, Proszę nie pisać „My kwaterodawcy”… nie była Pani u mnie i nie będę na Panią głosowała!! I wiele osób z mojego otocznia, które są rzeczywistymi kwaterodawcami nie oddadzą na Panią głosu! Piszę Pani o nas… jakby sobie Pan nasi zawłaszczyła. Wstydziła by się Pani!

   • Każdy ma prawo do własnego zdania i my jest nas naście więc mówimy w formie mnogiej. Jesteśmy za KWW Razem z Mieszkancami bo on z nami naprawdę są.

   • jak to pisze ktos, kto odda glos

   • Apartament w Garazu,,U Ewy,, Taniej niż w Biedronce

    Chwila chwila przecież jedna kandydatka wynajmuje garaż więc jest kwaterodawcą dlatego Pani Iwona pisze my kwaterodawcy…
    Apartament w garażu ,,U Ewy,, polecam świetne warunki (można czasem natrafić na część samochodową , przecież kiedyś to był garaż więc nie ma co się dziwić…..

 199. Iwona Czyż fajna babka ale złych ludzi sobie dobrała, same asy. Nie widzę Pani jako burmistrza, ale mam dobra wiadomość jak Pani przegra to zniknie Pani na 5 lat z polityki gminy, w końcu bedzie spokojnie. Mamy dosyć polityki rozgrzeszania poprzedników, czas na innowacje i zmiany. Pozdrawiam, patrzymy do przodu nie ciagle wstecz

  • Żeby działać wstecz należy wyciągnąć wnioski. Czy będą pozytywne czy negatywne oceniamy my wyborcy 21.10.2018r.Ja wyciągnąłem wnioski i zagłosuje na zupełnie nowe osoby na 100%mie zasiedziale to patrząc wstecz i oceniając

  • Jak to jest fajna babka to ty chyba fajnej babki nie widziałeś memory 5 siara i wszystko jasne.

 200. Czy nie wystarczy wam tych połajanek pamiętajcie ze tu mieszkamy i wiadomo co kto pisze bo kij ma dwa końce.

 201. byli ludzie co chcieli zobaczyć ufo a tu niespodzianka ! Tekla i jej ofiarą.szkoda bo to dobry był chłopak.może przechodzi załamanie nerwowe?

 202. Jestem zainteresowany DZIERŻAWĄ gruntu na promenadzie. Czy w tym roku będzie PRZETARG , czy tak jak co roku nie będzie , bo już grunt został oddany w dzierżawę zgodnie z prawem na 3 mce lub może ciut dłużej ? Zaproponuję świetną zabawę dla dzieci takie małe WESOŁE MIASTECZKO. Musze zapytać radnego, bo przecież wetował takie postępowanie? Choć nie wiem, czy będzie miał czas i będzie zainteresowany?

 203. Słychać że szpieg z krainy deszczowców ( farbowany wąsik ) szykuje nową rewelację .

 204. jak trzeba się położyć żeby z czarną mamą być w jednej grupie ! przepraszam komitecie! co zostaliście na nią dotacje z eu? rozumiem być nikim i nagle jest okazja pięć minut poczuć się jak celebryta ! ale widzę tu znajome staże i oczom nie wieżę!! to wstyd dla Was i waszych rodzin.ja kasuje wasze numery telefonów !

  • Proszę napisać kto był na spotkaniu w wapnicy .

  • Panie Nikt, jakim trzeba być zerem by napisać te słowa: „rozumiem być nikim i nagle jest okazja pięć minut poczuć się jak celebryta ! ale widzę tu znajome staże i oczom nie wieżę!! to wstyd dla Was i waszych rodzin.ja kasuje wasze numery telefonów !”

   Każdy ma prawo startować z konkretną wizją miasta na radnego. Odwaga tych ludzi, którym ubliżasz, jest warta głosów wyborców. Tyle lat mieli wpływ swoimi głosami na wybory, nie dokonano wiele, zrobiono dużo, ale widocznie za mało. Dlatego mają odwagę startować. Ty kpisz, ubliżasz, syczysz jak żmija.
   Twoje prawo.
   Cenię odwagę ale nie Twoją.

 205. Wiec tak Bobkowoz.Kierowca za Pana Suzuki prowadzi biznes przy promenadzie ,zgodnie z przeznaczeniemiem??.Kto wygrał przetarg i ma jaka działalnosc.Jedzzejku jestes młody i takie durnoty pociskasz to po Mamie???.

 206. Iwona Czyż ,Ewelina jakubowska , Katarzyna Natkańska , Piotrek Kostek aż miło patrzeć. Reszty nie znam

 207. Pani Iwonko pozdrawiamy .
  grupa wyborców

 208. Atak morderczej lodówki

  i wtedy….

 209. Atak pijawek-gigantów

  a potem….

 210. Zemsta Zmutowanego Zabójczego Bałwana

  jutro….

 211. Szkoda komentować kulturę wpisów…

 212. Pani Iwono.
  Ma Pani moje poparcie. To jakie osobniki zaczynają się tutaj na forum uzewnętrzniać tylko to poparcie utwierdza. Kto nasyła tę menażerię ?

 213. po ile zarabiają?

 214. do soboty iwonka!!

  Jasiu zagania drewno a iwonki mąż z kolegą w wicku wypływają na zalew i jak Jezusowi rybki wyskakują do łudeczki! puźniej pakują do skrzyneczki kolega kupuje buteleczki a mąż iwonki zabiera złotuweczki!!! hi hi co iwonka ładnie rymuje?!!

  • Czy tam jest smażalnia ryb.? Można się dowiedzieć gdzie tą smaczną rybkę męzuś sprzedaje. Uwielbiam świeżo złowioną rybkę.

  • Oatanoi rozmawialem z Tadeuszem Szerszeniem.
   Cos wspominał o Synalku ….
   CZY TO RODZINKA OD PANI JUTLANNI. OD PISEMEK???

 215. Układ, dalej jest widać po ulotkach 😉

 216. Szpieg z krainy deszczowców (farbowany wąsik) może mieć jeszcze asa w rękawie .

 217. … w sumie ktokolwiek wygra wybory to i tak jesteśmy wszyscy wygrani .Poczytałem programy , obietnice , ktokolwiek wygra to po ich spełnieniu będzie u nas jak w niebie .

 218. Za kierownica Bobkowoza jest osaa cycus Pani z pod cmentarza.

 219. Ja nie dostałem ulotki, od CBA co tam jest ciekawego? to prawda o Celińskim?

 220. Brawo ty juz Bobkowoz jest na przyczepie zaraz beda taczki .
  Za sterami osaaa .Mamusia wieczni trzyma goscia na raczkach.
  BRAWO TY I TWOJE SUZUKI.

  • Wartościowa kampania, dużo ciekawych promocji swojej osoby. Dyskusja i czysta kampania ze strony Bobka a Ty piszesz takie głupotsy! chyba zazdrość, przeciwniku. Bo ja widze ciągłe kopiowanie Pana Bobka, wiadomo przez kogo 😉

 221. Czy ktoś może wie jakie wykształcenie ma Pani Małecka.

 222. Osobą nadrzędną w stosunku do burmistrza, a więc pełniącą funkcję nadzorczo kontrolną jest przewodniczący RM. Czy Jan Magda kiedykolwiek się wywiązał z tego obowiązku?

 223. ten Pan traktuje zoś jak swoją firmę robi co chce i komu chce!

 224. To dajcie teraz odpowiedź Dorosza do CBA w sprawie Celińskiego.

 225. Może za tym stać sam Don Pedro szpieg z krainy deszczowców farbowany wąsik .

 226. Panie Oses co za brednie dotyczące Ogrodów Działkowych przecież sprawa dawno jest załatwiona i nikt nie ma prawa ingerencji w ich status co zaś tyczy plaży skąd Pan weźmie pieniądze na powiększenie.

 227. To jest wielki skandal dokumenty CBA fruwają po Międzyzdrojach .
  Kto tym miastem rządził o zgrozo .

 228. Urzędnicy opłacani z naszych pieniędzy nie mogą się zachowywać jak oszuści i kryć takie sprawy o ilu rzeczach jeszcze nie wiemy. Dlatego też finanse spółek były zawsze tajemnicą nawet dla Radnych to kto to kontrolował i w jaki sposób. 100% udziału gminy a nasi reprezentanci Radni byli trzymani z dala od spółek i nikt nie mógł skontrolować tego tworu Dorosz gdzie byl Bobek i Magda? tylko Pani Iwona starała się dochodzić prawdy i co ją spotkało zniszczony samochód oczernianie na każdym kroku i w Kampanii Wyborczej.Głosujemy na Panią Iwonę Czyż jak chcesz zmian w UM.

 229. co tam słychać w sprawie bobka ? dotyczącej przywłaszczenia pieniędzy ? miał być proces w trybie wyborczym o pomówienie ? coś wiadomo kiedy będzie sprawa ?

 230. TOALETY CZY RAKIETY

  Koszty budowy toalet wahają się od kilkuset tysięcy złotych do kilku milionów, zależnie od ilości kabin i dodatkowych funkcji jak natryski, wypożyczalnia sprzętu czy przebieralnie. Warto zerknąć jak wygląda to w innych miastach.

  Najmniejszy przykładowy koszt 1 toalety wielostanowiskowej znaleziony przeze mnie to 325 tysięcy złotych. Przy czym najdroższa toaleta z wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego i natryskami właśnie to 4,6 miliony złotych.

  Kosztu budowy to jednak wydatek jednorazowy, najciekawiej jednak wygląda sprawa z utrzymaniem.

  Jak pokazują przykłady NAJDROŻSZE utrzymanie toalet jest właśnie w nadmorskich miejscowościach turystycznych.
  W Świnoujściu, roczny koszt utrzymania 15 toalet mobilnych, czyli plastikowych tzw. toi-toi to koszt 294 tysięcy złotych.
  Jeszcze drożej prezentuje się sprawa z wybudowanymi stałymi toaletami, średni miesięczny koszt 1 toalety to ponad 3 tysiące złotych.
  Są to jedynie kwoty dla zwykłych toalet z kabinami. Na pewno zależy nam wszystkim by toalety, wraz z przebieralniami i prysznicami był czyste, schludne i nie zostały zniszczone, a jeśli zniszczone to wyremontowane.

  Szacując średnie koszty można łatwo wyliczyć, że KOSZT UTRZYMANIA kilku takich punktów sanitarnych na mieście wyniesie ponad 1 MILION ZŁOTYCH, pochłaniając w całości środki z samej opłaty klimatycznej.

  Nie jestem przeciwnikiem toalet, jestem przeciwny mamieniu ludzi nierealnymi obietnicami. jeśli komitet Pani Czyż, przygotuje się następnym razem, (robiąc choć trochę więcej niż ja w niedługim czasie w internecie) to niech zaprezentowany zostanie przewidywany koszt, lokacja, realny sposób zarządzania i skąd miasto ma znaleźć na takie projekty środki. Bo jak można przeczytać w linkach poniżej, nawet toalety z symboliczną opłatą i tak przynoszą jedynie straty.

  Źródła:
  https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/dlaczego-mamy-tak-malo-publicznych-toalet-z-prawdziwego-zdarzenia,82059.html

  https://plus.kurierlubelski.pl/nasze-drogie-toalety-lublina-czyli-zysk-to-nie-wszystko/ar/11770772

  • Proponuję by wszystkie komitety wskazywały lokalizację i sposoby finansowania. Bo jak czytam moim zdaniem jeden komitet pokazuje coś… Aa sam nie pokazuje nic. No ładnie oj nieładnie.

  • Toalety czyli podstawa

   https://dziennikzachodni.pl/nowa-toaleta-miejska-w-bielskubialej-za-300-tys-zl-taka-sama-w-zgierzu-95-tys-zl/ar/10087266

   Jak pokazuje ten artykuł powyżej koszt toalety zależy od władz miasta. Na podanym przykładzie mamy taką samą toaletę w Zgierzu i w Bielsko Białej. Taką samą. Różnica w koszcie jest trzykrotna.

   Zaproponowane w Międzyzdrojach rozwiązanie to jak widać na rysunkach dwie toalety, nie wielostanowiskowe, a mają dwa stanowiska. Nie mają wypożyczalni sprzętu i natryski są zewnętrzne. Przebieralnie też są zewnętrzne. Rozumiem że będzie się z nich korzystać w sezonie więc zewnętrzne punkty z wodą i proste przebieralnie zupełnie wystarczą.

   Koszt utrzymania jest latem, kiedy ktoś ich pilnuje jak w Świnoujściu tak żeby nikt ich nie niszczył, dodatkowy koszt to woda, prąd, ścieki. W pozostałe miesiące nie jest ona chyba czynna więc koszt jest minimalny.

   Nie sądzę żeby KWW RzM miało zamiar stawić więcej niż dwa takie obiekty w mieście, jeżeli w Świnoujściu są zdaje się dwa. Ale warto ich zapytać.

   Podsumowując – przedstawiona toaleta nie jest rakietą tylko podstawą miejscowości żyjącej z turystyki, czymś oczywistym. Zgadzając się z Panem na 3000zł miesięcznie mamy ok 9000-12000 sezon i reszta roku to może być ok. 15 000,00 zł. Dwie toalety – mamy koszty 30 000,00 zł rocznie. Gdzie tu milion ?

   Jak już rozmawiamy o kosztach – ciekawe ile miasto wydaje na akcje promujące miasto ? Kurort bez toalet przy plaży. Toalety nie przynoszą strat finansowych. Kosztują miasto tak samo jak oświetlenie ulic, podlewanie parków, zamiatanie placów i dziesiątki innych rzeczy za które płaci miasto. Toalety przy plaży są czystym zyskiem wizerunkowym dla miasta żyjącego z turystyki.

   Pozdrawiam

   • Toalety to nie kotlety tylko kiełbasa wyborcza.

   • Toalety to konieczność mamy XXI wiek.

   • TOALETY, czyli 2 to więcej niż 1

    Sam też o tym napisałem, koszty budowy są różne i jednorazowe.

    Ale co do kosztów utrzymania…
    Naprawdę Pani/Pan uważa, że poza sezonem, w szare ciemne dni, otwarte prysznice i toalety będą hibernowały w perfekcyjnym stanie do kolejnego sezonu? Gratuluję optymizmu. Praktykując sztukę czytania ze zrozumieniem proponuję jeszcze raz powrócić do udostępnionych przeze mnie linków.
    Przykłady wyraźnie pokazują, że po sezonie, koszty utrzymania pozostają takie same. Jedynie co się zmienienia to ewentualny dochód z toalet, który po sezonie jest niemalże zerowy.

    PS: Gwoli ścisłości trzeba dodać, że 2 kabiny to już wiele bo nie 1. 😉

   • Toalety to podstawa

    Pan, miło mi.
    Na czas poza sezonem wypuszcza się wodę z rur, tak jak na ogródku działkowym domku i kranu na zewnatrz lub jak w domku letniskowym lub jak z fontanny na ulicy i nie trzeba remontować co sezon.

    Poza sezonem nie ma kosztów pilnowania, wody, kanalizy, prąd minimalnie. Po sezonie koszty nie są takie same.

    W mieście dużo większym Świnoujściu dwie kabiny damska, męska obie jednocześnie dla niepełnosprawnych wystarczają. Myślę że plażowicze w Świnoujściu są zadowoleni.

    Toalety są zyskiem. Jak pisałem oświetlenie uliczne i zamiatanie pleców też nie przynosi zysku, jest oczywistością.

    Pozdrawiam

   • Toalety to podstawa

    Placów

 231. wstyd Panie Adamie!

 232. nie dość że burmistrz miał obowiązek zwolnić z zakładu pracy , to jeszcze nie powinien pełnić funkcji Radnego

  • Myślisz że burmistrz teraz próżnuje? Napodpisuje do ostatniej godziny takich rzeczy że się zdziwisz. To obecna rada miasta dala mu takie pozwolenie swoje wieloletnia biernością. I powie że Rada tak zdecydowała.

 233. Nie ważne czy wyjaśnione czy nie. Przy ubezpieczeniach mienia gminy od razu wiadomość była rozpowszechniona. Nikt nie czekał na wyjaśnienia. W tym przypadku , w przypadku prezesa spółki promenada i pewnie w kilku innych o których nie wiemy nikt nic nie ujawnił. Czyli traktuje się w naszym urzędzie wszelkie informacje wybiórczo. Czy tak powinno być?

  • Bo to wymagało decyzji Rady o wygaśnięciu mandatu! A w innych przypadkach to kompetencja burmistrza!

   • ustawa antykorupcyjna , nie powinien być Radnym Powiatowym

   • Tylko na wypadek stwierdzenia złamania prawa! Czy nie rozumiecie, że pismo było jeszcze przed wyjaśnieniami!

   • Czyli jak rada nie musi wiedzieć to mieszkańcy tym bardziej. Mozna sprawę zamieść pod dywan. Ciekawe ile jeszcze jest takich przyslowiowych perełek

 234. Pan Celiński był członkiem stowarzyszenia które prowadziło działalność gospodarczą! Po wyjaśnieniach okazało się, że nie było to w jego kompetencjach i wcześniej złożył rezygnację! Sprawa dawno wyjaśniona i zakończona! Reszta to brudne chwyty wyborcze!!!

  • Był ale się zmył to co CBA kłamie.
   Nie umiesz czytać ..

   • A ty widzisz datę? 2017 rok! Dawno po sprawie!

   • wg mojego kalendarza rok 2017 był jedynie 1 rok temu. Tak szybko się wyjaśnia takie sprawy?

   • CBA ma 3 miesiące! I dawno wyjaśniono! Teraz prokuratura powinna się zająć tymi, którzy szkalują w czasie kampanii! Każdy wpis powinien być sprawdzony!

   • Sprawdzać to sobie możesz w pokera.
    Jeżeli takie pismo było, to dlaczego ma być to ukryte
    To tylko prawda , niech kierownik teraz przedstawi swoje pismo obronne .

   • a kim ty jesteś?! możesz sobie oglądać swoje pismo od komornika!

 235. WSTYD DLA MIĘDZYZDROJÓW ZROBIŁ BO TO DOPIERO TERAZ WYCHODZI WSZYSTKO NA JAW , JAKA TO JEST NASZA GMINA I NASZ POWIAT , NIECH JUŻ ZACZNIE ŚCIĄGAĆ SWOJE PLAKATY I BANERY

 236. Przeczytajcie czasem w piosenkach jest ukryta prawda.

  Świetnie pasuje tu piosenka Kazika:

  ,,Uciekając z Sejmu posłowie pogubili notatki
  Teraz wszyscy się dowiedzą jakie miały być podatki
  A ile nakradliśta, lecz co począć z taką wiedzą
  Kiedy okupanci z Marsa już nam na plecach siedzą?
  Jeden koleś, co Pod Molem od kilku lat pije
  Twierdzi, że w Międzyzdrojach najlepiej się żyje,,

 237. A skąd to pismo? Czy np nie obowiązuje RODO ochrona danych?

 238. Radny Powiatu – CBA . Przypuszczam, że dlatego się wycofał z kandydatury bo ktoś o tym wiedział…….

 239. Ekipa ZOŚ zrywała od rana.

  • Sprawa z ubiegłego roku, dawno wyjaśniona! Ktoś próbuje oczernić kandydata do Rady Powiatu! Szykuje się nowa sprawa?

 240. CENTRALNE BIURO ANTYKORUPCYJNE

  https://m.imgur.com/a/44noxMT

  Taki dokument znalazłem idąc do pracy. Wygląda na prawdziwy

 241. Kierownik w układzie z Doroszem i Magda??!!!!!!!

 242. Jaka informacja od CBA?

 243. KANDYDAT na radnego powiatu z zarzutami z CBA . Czy tak można.? Panie Adamie prosimy o wyjaśnienie tej sprawy.

 244. Czy to oznacza ze przez rok nielegalnie pobierał pensje ?

 245. Ale jaka brzczeclonsc p. Celinskiego tyle za uszami i się jeszcze pcha…

 246. 3 razy Nie! nie radny Powiatu nie vice Burmistrz nie Kierownik ZOś ! AC nie!!!!!!

  • Pan Burmistrz
   Pan Przewodniczacy
   Oraz Ich zastepcy.
   O kontrolii CBA W GMINIE DOWIADUJEMY SIE Z MEDIOW.
   O PISMIE Z CBA W SPRAWIE PANA CELINSKIEGO DOWIADUJEMY SIE Z WYWIESZONYCH KARTECZEK NA DRZEWACH.W MOIM PRZEKONANIU TERAZ TEN USMICH NA REKLAMACH WYBORCZYCH DO RADY POWIATU TO IRONIA Z MIESZKANCOW A CO MI ZROBICIE.
   Rok czasu spoleczenstwo bylo oszukiwane BRAWO MAGISTRAT.

   • Wiesz ile jest takich informacji na temat tego co dzieje się w magistracie do powieszenia na przystankach ? Jakiś głąb pisał że ktoś ma program kosmiczny i brakuje kosmodrom. Niechcący utracił w sedno. Magistrat i społki jest jak statek innej cywilizacji która wylądowała w mieście i żeruje na tubylcach i kroi ich równo.

   • jakie dziadostwo musi być w urzędzie ? że urzędnicy pisma z CBA rozklejają po tablicach ogłoszeń w mieście ? czy mówią dość krycia Celińskiego ?

   • My nie wiemy jako mieszkancy .Ale przyjaciel facet z osciennej gminy na ktorym Pan Burmistrz nigdy sie nie zawiodl chyba O tym przypadku bardzo sie rospisywał.JAK TO PAN KIEROWNIK PODPADŁ.

 247. oj ! to się narobił!

 248. czytałem rano uwagę! to prawda co pisał petrof! nie taki święty ten Celiński! teraz to jasne Pan radny powiatu załatwił rokowania l******! Jasiu kogo ty wybrałeś na vice! przegrasz przez tego człowieka! A teraz jeszcze spraw dewna! nie ładnie .nie przystoi!!!

  • Wapnica Lubiń Wicko

   Panie Janie jest Pan najlepszym kandydatem.
   Adam proszę nie .Jest Pan jedyną szansą. Te pismo… CBA…. proszę go odwołać ze stanowiska vice i powołać kogoś innego. Błagam bo inaczej nie wygramy.
   Czy Pan tego nie widzi, przecież przez tą osobę Pan traci poparcie.
   Modlę się za pana wygraną ale to nie wystarcza.

 249. Jesteście zarąbiści. Piszecie jako Zosie, Franek82, Mieszkaniec1950, Zbych71, Ustronie Leśne 122, a teraz napierniczacie jako grono pedagiczne i rodzice.

 250. jeżeli leśniczy i przewodniczący może drzewo z lasu sprzedawać a pkd nie ma takiego zapisu to nie jest to łamanie prawa! przecież to park ! chyba że leśniczy stoi ponad prawem!! A na to wygląda! bez urazy płaci Pan za tą mądrą głowę co panu takie głupoty podpowiada! sam uciekł ze strachu a teraz Pana wystawił …

 251. polecam poranną ” uwage”spotkać można ją w naszym mieście i sołectwie..pozdrawiam…

 252. O proszę, ktoś jednak pamiętał o wszystkich pracownikach. DZIĘKUJEMY! 🙂

 253. Podczas remontu szkół proszę pamiętać też Panie Mateuszu o sali dla dzieci gdzie będą rozwijać swoje pasje muzyczne. Wszyscy już pełnoletni wiec ma Pan głos całej naszej gromadki

 254. Tak walczy, że z szuflady niedługo wyskoczy, a na tablicach informacyjnych 3/4 plakatów tego komitetu. UMIARU trochę , czy naprawdę takie parcie?

 255. Ring jaki ma plan?, bo na zdjęciu wygląda jak zagraniczny oligarcha. PS: My wiemy jak żyją i jacy są Kapitanowie, z góry dziękujemy p. Ringowi

 256. Dziękujemy Mateuszu za życzenia.

 257. Można zobaczyć na nagranych sesjach kto tak naprawdę walczył o dobro Międzyzdrojów. Walcz Mati tak dalej!!!!

  • „Walczyl” tylko na ostatnich sesjach. Trzeba bylo sledzic poprzednie jak podnosil raczki w gore za projektami burmistrza.

 258. Nauczyciele pamiętają

  Nie zapomnę przy urnie wyborczej kto próbował pogrywać moim miejscem pracy w swoich brudnych zagrywkach. Wstyd.

 259. Panie Janie jeżeli to nieprawda z tym drzewem to czemu pan nie zabezpieczy tych wpisów i nie poda sprawy do prokuratury uważam że to poważne pomówienie?

 260. Dlaczego Celiński nie stał z Magdą w weekend?

 261. Przeczytałem dziś opublikowany list w sprawie mieszań. Nasuwa mi się jedna myśl taka tam dziwnie eksternistyczna odpowiedź przez KWW ? Ale wg mnie każdy chwyt reklamowy jest dobry?

  • Ten kto wytrwale pracuje,jest zawsze gotów udzielić wyczerpującej odpowiedzi w swojej dziedzinie

 262. Kupię dziczyzne

  A te dziki co wystają czasem z bagażnika prywatnego samochodu to też na sprzedaż?

 263. Banda kapusie i donosiciel …
  Wstyd Mi za Was. Sympatyzowałem Z wami do czasu tej ohydy – nie dla sygnalistów Nobla
  Pan Ring to jedyny godny kandydat!

  • Nikt nie ma pojęcia kto to jest.

   • Tylko nie ten pan. W tym wieku to wnuki bawic, zwlaszcza ze sie plywalo i bylo wiekszosc czasu poza domem.Juz taki jeden, prawie w tym samym wieku, rzadzi z tylniego siedzenia krajem.

 264. Ring czarny kon wyborów?

 265. Wy z borówkowych łąk weźcie sie za robotę na mieście 😉

 266. Zróbmy wulkanizację za darmo dla mieszkańców 😉

 267. Najlepiej gdyby ktos z wpn wyjasnil, bo moze pan Magda legalnie kupuje drewno z parku a potem je tnie i sprzedaje.

 268. czy jest tu ktoś, kto dostał Magdy rachunek na jego firme za drewno?

  • Idź do źródła, a nie to wypasujesz farmazony. Bo mam ich serdecznie dość. Domyślam się kto pisze , wiec daj sobie na luz.

   • o co ci chodzi? pytanie po to, zeby wyjasnić jak jest z tym drewnem, jesli są dokumenty sprzedażowe to wszystko ok.

 269. P. Mateuszu a gdzie życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego (13.10) czyżby szkoda kasy na publikacje bo za mały elektorat . Podpowiem iż 15.10 jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych czekam na życzenia.

 270. szykuje się po zdrajcach vice nowy skandal! taki kandydat i wtopa nie ładnie Jasiu tak Państwo uszczuplać z podatków. …

 271. Las lasem praca przez 3 kadencję praca. Prosze o szczegóły co wieloletni radni wypracował dla gminy, bo z programu to nie wynika?

 272. To był duźo bardzo duży błąd ogłosić celińskiego vice!!! on jest skończy y w tym mieście !!! nikt go tu nie chce wichłacza!

 273. to nie zazdrość tylko nielegalna firma co na lewo goni drzewo hi hi.. super kandydat ale wtopa!!!!

 274. jeżeli to prawda to skandal! ja się tylko pytam czy to prawda co ludzie mówią na wiosce dobry poczciwy ale przesadza z tym drzewem wszyscy widzą!!! ja się pytam przyszłego kandydata ile doprowadził podatku za nie swojego drzewa !!! ile leśniczy może drzewa rocznie wywieść! ja się pytam bo widać gdzie drzewo z parku jeździ!!

 275. A nam do lasu wejść nie można bo to park a oni sobie interesiki na drzewie nielegalny robią ! jedna asygnata na cztery wywozu bo kto to sprawdzi ! I już dwadzieścia metrów poszło bokiem!!!!

 276. wszyscy wiedzą że Jasiu handluje!!!!

 277. tam stoi tartak to jednoosobowa firma kupisz wszystko !!! A z Lubonia były wojskowy wywozi to kilkadziesiąt metrów rocznie jak nie kilkaset!!!! taką prawda każdy coś na boku robi a udaje świętego !!!

 278. Pytam ti jak z tymi terenami będzie to zapytanie, czy nie, bo jestem zainteresowany panie kandydacie? Czy brak ochoty na pytanie? Wybory wyborami, a praca radnego do 16.11 jak słychać na sesji.

 279. Żyjesz marzeniami i tak też można

 280. Celiński ile zarobiłeś w tym roku na umowę o prace 200 tys zł ?

 281. Ja obstawiam Bobek koło 60 % Magda 25% Czyż 20% Ring 5%

 282. Wybory w pierwszej turze? Bobek 53 %? Oby!!!

 283. hehe, bardzo ciekawa propozycja od komitetu Odnowy, no to kto będzie obsługiwał te „wszystkie rodzaje wentyli”?

 284. Ludzie, którzy głosują na nieudaczników oszustów i złodziei nie są ich ofiarami, ale wspólnikami.

 285. A takie mam pytanie do Pana Magdy. od wielu lat handluje Pan drzewem opałowy , to jakiś przywilej leśniczego jak tak to dlaczego inni tego nie robią? rozumiem że faktury czy paragonu też Pan nie wystawia? ja tylko pytam bo wiele mieszkańców o tym mówi tylko boi się zapytać ?

 286. Czy to prawda z tą agitacją dzieci w szkole słyszałam to od rodzica ,bo jeśli tak to proszę o wyjaśnienie .Co na to pani dyrektor ? To chyba nielegalne.

 287. Petrof widzę, że bardzo jesteś odważny i mam wrażenie, że bardzo kibicujesz KWW Nasz dom nasze miasto. No to zobaczymy i będziemy uważnie patrzeć na przyszły organ wykonawczy.

 288. Nie ma wpisów bo Tomek się boi!!!!!

 289. A opowie o spółce promenada o ustawach na lokale .pani prezes nie taką święta! aż jej nerwy siadają bo raz obiecuje a puźniej słowo łamie bo Pan z gastronomi naciska ..to teraz się zacznie !oj jeszcze mam mówić to może ktoś do wyborów nie doczeka tak jak Celiński się podał bo boi się prawdy ! I straszy Tomka sądami oj nie ładnie panie Adamie….prawdy Pan nie zastraszyć..

 290. A słyszeliscie o tym człowieku Petrof co od miesięcy pisze że coś powie i zaraz będzie czyjś koniec ?

 291. Nikt nic nie przyklepał masz złe informacje.

  • Radni uchwałą nr XLVII/506/18 z dnia 20.07.18r. zgodzili się na przystąpienie do zmiany Studium polegającej na zwiększeniu dopuszczalnej wysokości zabudowy na dz.80 i 81 oraz wyznaczenia obszaru pod zabudowę śródmiejską na działkach 80, 81 REWITA, 257/1, 257/2 SIEMASZKO, 299 HANDWID.
   Przy zabudowie śródmiejskiej obowiązują inne warunki, m.innymi, odległość zabudowy od granic działki.
   Burmistrz na podstawie tej Uchwały wydał Obwieszczenie, że przystąpiono do zmiany Studium.
   Zobaczymy jak to się potoczy??????

   • kochający to miasto

    Czy zaklajstrują ten kwartał? Niczym NY na widokówce z samolotu, nic więcej bo w rzeczywistości tam w tym „centrum ” szerokość ulic dla Straży Pożarnej jest niekomfortowa.
    Przystępując do takiej zabudowy, należy doposażyć i doszkolić Straż.
    Kto pomyślał, że w razie pożaru będzie tam piekarnik?
    Czy budynki będą miały odpowiedni system p.pożarowy, który uruchamia się w odpowiednim czasie i gdy zostaną przekroczone pewne parametry?

    Czy ktoś odważny da takie warunki podwyższając koszty budowy by chronić zdrowie i życie ludzkie?

 292. Magda się zdziwi jak go Celiński pociągnie na samo dno!!!już wkrótce ludzie się dowiedzą prawdy !

 293. Rewita z Czyżową współpracuje?

  • Raczej wszyscy radni, bo przyklepali na działkach Rewity, Handwidu i Siemaszko zabudowę śródmiejską, która daje możliwość budowy bardzo wysokich obiektów.

 294. lowelunio zobaczysz co przygotowaliśmy dla Ciebie!!!!

 295. Magda prowadzi politykę jak PiS, obiecanki i złote góry. A Celiński jest od finansów 😉

 296. JAK MOŻNA AGITOWAĆ DZIECI?!!!!

  JAK MOŻNA AGITOWAĆ DZIECI!!!!???????????

  • Jeżeli spotkanie odbyło się w szkole to pudełko do kuratorium, wojewody i ministerstwa edukacji. Jest zakaz agitacji wyborczej na terenie placówek oświatowych.

 297. Prawo ponad kampanią

  Przewodniczący Jan Magda to człowiek, który nikomu nie zaszkodzi… i nie pomoże. Chwali się tym swoim mityczny doświadczeniem. Czy kiedykolwiek zgłaszał jakieś uchwały i interpelacje? Nagle przypomniał sobie że o takiej możliwości na ostatniej sesji bo trwa kampania. Dla głosów zrobiłby i obiecał wszystko. Czy ni zna Pan umiaru? To prawda że panscy ludzie za pańskim przykładem tutaj, agitują w szkole, mamiąc wierne niewinne umysły dzieci obietnicami? Naprawdę nie znacie żadnych zasad. Ostatnio usłyszelismy jakieś bzdury od swojego dziecka ktore ktoś mu nagadal, i jeszcze wypisuje Pan że połowa dzieci nie dostaje śniadania! Przeinacza Pan chyba statystyki bo połowa dzieci zwyczajnie nie je śniadania które dostają, a może jednak to ja się mylę? A może chciał mi Pan zarzucić że nie karmię dziecka? Wstyd! Agresywna kampania nad przyzwoitością

  • bez przesady.

  • Wszystko wskazuje, że Międzyzdroje to patologia, skoro 40% procent dzieci głoduje, może caritas się nami zajmie albo opieka społeczna zabierze dzieci do domów dziecka, bo żeby w dzisiejszych czasach takie rzeczy się działy…

 298. A co z plaża×Słychać na rok To będzie przetarg? A kto będzie koordynatorem?

 299. czarne dni nad Donceliną!

  • Co się dzieje?

   • Pewnie nic. Petrof znowu sobie golnoł.

   • Niedługo wypłyną pismo które zakończy lansowanie się pseudo biznesmena.
    Czy ktoś zna prawo i się orientuje co to jest art.46 ust.1 ?.
    JA JESTEM SKORPION.

   • to jest to?bo sie zgubiłem
    Art. 46. prom. zatr.
    Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
    1.
    Starosta z Funduszu Pracy może:
    1)
    zrefundować podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą koszty wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego lub skierowanego poszukującego pracy, o którym mowa w art. 49 pierwszeństwo w skierowaniu do udziału w programach specjalnych pkt 7, w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia;

   • Kolego sprawdź art 46 ust.1 pkt 1 list z ustawy z dnia 9 czerwiec 2006 0 Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

   • Jaki ty jesteś niesforny coś ci w życiu nie wyszło?

 300. No i jak zwyklie „Przyjaciel gminy „wie wszystko najlepiej namaszcza Donceline.
  Wariata chce wszystkich zrownac z swoum poziomem .
  Ten Doneugeniusz nie ma prawa głosu w naszej gminie i tylko smrodu dostarcza osoba popierajacym swoja Osoba.
  Szkoda waszego komitetu Dialog i zmiany .

 301. My na inne relacje też się nie godzimy !!!!!!!!!!!!

 302. Szarada o Termach wersja kieszonkowa

  Panie Magdo, co Pan tam wygaduje? Po co znowu powołuje się Pan na te same nieszczęsne 250 stron tekstu, które ja przeczytałem w całości, a Pan wcale. Przecież ten tekst przeciw Panu wszystko mówi. Kto ze sztabowców taką świnię Panu podłożył? Ktoś wykorzystując Pana wizerunek robi swoją karierę. Całe miasto WIE KTO, Pan wie kto. My mieszkańcy się na to nie godzimy, a Pan – tak. Ale ludzie Panu pomogą i NIE dopuszczą Pana Ce, wraz z Panem do władzy.

  • Tym prymitywnym wpisem nie obronisz fałszu, podłości i obłudy zawartej w powielanym poście zatytułowanym „Szarada o Termach obalona”.

   Przestań bić pianę polityczną i podejmij dyskusję MERYTORYCZNĄ – ja do takiej dyskusji jestem przygotowany.

   Pozdrawiam

 303. Madzia się trochę gubi w swojej kampanii?Takie zachowanie na sesji nie przystoi tak doświadczonemu radnemu?

 304. Mitelstad dobra robota!

 305. Wszystkim obiecuje złote gory, fali nagadał ze zwiększy im budżet? Czy to prawda???

 306. Celiński juz rozdał stanowiska

 307. Dorosz z Magda i Celinskim razem jeżdżą volvo a scenę na sesji zrobili pod publike

 308. Bobek jest sam

 309. Dorosz, Bobek, Kiryluk – NIE

 310. A zaueazylisci jak obok panowie starali się byle daleko od pana Dorosza. Ustawka co innego widziałem na sesjach.

 311. Panie Magda Pan traci z każdym dniem. Jestem załamany Pana postawą!

 312. Madzia przesadzil na sesji? Oglądam i nie wierzę? Szok!

 313. Profesjonalista

  Pan burmistrz Dorosz odleciał już chyba do Wisły:) W interpelacji Pan Magda pyta czy urzędnicy złożyli wniosek – czyli czy pracują, poszukują i się interesują strategicznym dla gminy tematem a Pan Dorosz ATAK, i bezsensowne tłumaczenie, że brak środków w budżecie:):) Środków na co? – na tusz do drukarki?, prąd aby komputery pracowały i można było wysłać wniosek?

  • Widzę profesjonalisto, że masz nieprofesjonalne podejście do wniosków i mylisz je z kartką świąteczną do cioci! Twój kandydat odleciał bo nie jest sobą w tej kampanii, próbujecie z niego zrobić twardziela, ale efekt jest odwrotny wręcz groteskowy!

 314. „Ale ja lubię sobie postać”

 315. Budżet obywatelski: zróbcie imprezę na amfiteatrze dla wszystkich, koncerty itd festiwal muzyki

 316. Dorosz na prezydenta!

 317. Odwiert za 14 mil zł?

 318. Ciągle straszycie Doroszem, a on przerasta tych kandydatów o dwa poziomy!

 319. Andrzej Kosciukiewicz wzor człowiek

 320. Kto układał scenariusz Panu Magdzie?

 321. Magda sie jąkał i był mało pewny siebie

 322. Dorosz z Celinskim sie trzymają

 323. Zachwycacie się sami sobą. Dobrze. Pycha kroczy przed upadkiem …
  Zachęcam do przejrzenia materiału z sesji.
  Układ nie wytrzymał i się ujawnił.
  Boją się Jana Magdy.
  Dorosz, Bobek , Kiryluk oddadzą miasto wiecie komu? Zobaczcie gdzie wiszą banery …

 324. Normalnie wszytko poprzestawialo się pokaz na siłę jaka niezależność? Interpelacja, której nigdy nie było przez okres z moich obserwacji dwóch kadencji. Co się dzieje?

 325. Iwona Czyż, proszę ambitniej dochodzić prawdy. I zacząć odpowiadać na Dobry Wieczór innym mieszkańcom! Nie jest Pani Celebrytką, Gwiazdą.

  • Ty tam zaraz przezywasz. Może ktoś Ciebie niedopatrzyl. Samemu często mi się zdarza przejść obok bo się np. zamyśle i ktoś ze znajomych mnie szturchnie. To nie tragedia, aby tylko takie były to świat był by wesoły

 326. Chciał zabłysnąć a wyszło jak zawsze, Janek nie widzę Ciebie na fotelu burmistrza.

 327. Panie Magda! Czy to prawda że broni! Pan skazańca!

 328. Panie Magda! Czy to prawda że broni! Pan skazańca!

 329. jedzie CBA po C.

 330. Spolka NC Straty i to około 380 tys.
  Magistrat oddala sie w sina dal.

 331. Jan Magda i jego komitet no coz widzimy jak fotelik odpływa w sina dal.
  Przyczyny sa moim zdaniem nastepujace:
  -ogłosił kandydata na vice Burmistrza.
  -wiemy kto namaszczał kandydata na vice.
  -za plecami maja eugeniuszka.
  Tyle lat doswiadczenia w samorzadzie i jak sie gubi.

 332. Od minuty 30 do 35 minuty. Dorosz=Celiński=Magda jeden układ

 333. Jasiu po co Ci to wszystko, maglują Ciebie, rozstawiają po kontach. Zastanów się, dlaczego tak się stało, fajny facet, ale dobrał złych kolegów, a radni z jego komitetu szkoda gadać.

 334. Walczył Janek jak lew o swoje,walczył i…padł jak mucha!Postawiony do kąta. Ech, trzeba szanować innych…akt desperacji!

 335. Celiński Milioner! i jego sługa Jan Magda

 336. A spółka promenada zysk ok 600 tys i przeznaczona cześć na kapitał? Gdzie regulamin o którym słychać od kwietnia albo i wcześniej? Tak ma to działać? Gdzie są radni którzy przez 13 lat nabyli wiedzę samorządowa? Co robili żeby dziś takich sytuacji nie było. Teraz obiecują???

  • Czy ty wiesz co piszesz? Zysk można przeznaczyć na kapitał zapasowy lub rezerwowy czyli, że pieniądze pozostają w spółce. Można też wypłacić dywidendę co również miało miejsce. Najgorzej gdy laik udaje mądrego!

   • Dorosz winny a odchodzi z uśmiechem na twarzy.!

   • Dlug jest bezpieczny kasa jest .Widzisz znawco co innego mowi Pan Burmistrz a ty znawco z War nowa zamknij pyszczek bo to nasza gmina i nasze wybory.

 337. Cyrk na kołach.sesja gdzie byliscie Radni:Kasa na podwyzki dla pracownikow zosiu?.Odpowiedz kierownika bo sprzet sie popsuł i tam byla potrzeba ciekawe czy tak mozna.
  Spolka NC straty za ubiegły rok a mowił ze zaoszczedził ma odwiertach tylko trzeba grosza sypnac i bedzie magistrat.

 338. Monolog? Szanowni Radni gdzie byliście przez trzy kadencję? Na koniec zainteresowanie? Co robiliście żeby pewne inwestycje nie miały miejsca? Czy chcieliście słuchać wszystkich jak to teraz mowicie? Dramat yo mało powiedziane.

 339. Panie Magda pierwsze 30 min jakaś katastrofa, zero!!!

 340. Magda co Ty sobą reprezentujesz!!!! ????

 341. Co za gość

 342. A nie mówiłem 12 lat i na koniec zainteresowani? Niby przeciwnicy p. burmistrza , a cały czas byli przy jego boku. Po porost dla mnie to teatr z dobrymi aktorami. Mam nadzieję , że wyborcy widzą i dokonają właściwego wyboru.

 343. Bez odwiertu lub innej metody sprawdzajacej sie nie dowiemy. Na prywatnej dzialce wejsc w publiczno-prywatne i maly odwiert moze sie da za nieduze pieniadze.

 344. P Madga zapomniał chyba w przedwyborczym pedzie, że jest przewodniczącym wszystkich radnych a nie tylko samego siebie.

 345. Szarada o Termach obalona

  MAMIENIE LUDZI TERMAMI I OGRZEWANIEM ZA GROSZE TO CIOS PONIŻEJ PASA.
  To jest fake news, który zamierzam rozłożyć na czynniki, gdyż niesamowicie denerwuje mnie robienie wody z mózgu wyborcom, bez skrupułów, w celu względnie taniego pozyskania głosów.
  Poniżej prezentuję szczegółową analizę obietnic Pana Jana Magdy oraz realności “artykułu” na Forbsie, na który Pan Jan się powołuje. Bo aż się za nim kurzy.

  Na początek idzie artykuł:
  https://zapodaj.net/images/a9bfe8640a7e1.png
  Na zdjęciu, podkreśliłem pomijany, a (podkreślony przez redakcję Forbsa) fakt, że jest to MATERIAŁ PRZYGOTOWANY przez firmę BRAND BOOSTERS
  https://www.brand-boosters.com
  Jak podaje strona Wirtualne Media: “Klienci Brand Boosters mogą kupować opisane usługi marketingowe w pakietach. W NAJTAŃSZYM wariancie mają kosztować 700 złotych.”
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/piotr-glinkowski-zalozyl-platforme-dla-msp-brand-boosters_1
  ARTYKUŁ jest to więc MATERIAŁ OPŁACONY. W którym zlecający może napisać co mu się tylko podoba. Ile kosztować może taka przyjemność na stronie FORBES? Zostawiam to czytelnikowi do domysłu.

  Poniżej analiza “szklanych domów” Jana Magdy, korzystając z linków przesłanych w komentarzach przez jego ludzi. Śmieszna sprawa – zakładając, że długich, poważnie brzmiących dokumentów nikt nie przeczyta, sami do nich nie zajrzeli. Jak zaraz się okaże, był to poważny BŁĄD z ich strony.

  Prezentacja z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk o Ziemi:
  http://ekologicznarybawygrywa.pl/wp-content/uploads/2018/04/KRAWIEC-ARKADIUSZ.pdf

  Strony od 10 do 14 rzeczywiście wskazują na płytkie złoża wodne w naszych okolicach, lecz jak wyjaśniono tam dokładnie są to WODY TERMALNE O NISKIEJ TEMPERATURZE I WYSOKIM ZASOLENIU, KTÓRE WYKORZYSTUJE SIĘ JEDYNIE W TRZĘSACZU DO HODOWLI RYB CIEPŁOLUBNYCH. Co też można potwierdzić po tym linkiem: https://mineralne.pgi.gov.pl/index.php?option=com_attachments&task=download&id=27
  Pod podanym teraz przeze mnie linkiem w akapicie “5.7. Inne wykorzystanie wód”, doprecyzowane zostało, że TEMPERATURA WODY NA WYLOCIE WYNOSI JEDYNIE 25ºC. Stanowczo ZA MAŁO, aby w ogóle rozważać ogrzewanie.
  Dalej, w dokumencie napisane jest, że również w Trzęsaczu odwierty robiono w myślą o ogrzewaniu domów i ośrodków hotelowych, lecz odkryte złoża, nadają się jedynie do hodowli.
  Wracając do Prezentacji z Uniwersytetu: strona 15 wyraźnie precyzuje, że „jeden z ważniejszych obszarów, gdzie występują termalne wody o zasobach, składzie i TEMPERATURZE UZASADNIAJĄCEJ MOŻLIWOŚĆ ICH WYDOBYWANIA, ZNAJDUJE SIĘ W PASIE POMIĘDZY SZCZECINEM A ŁODZIĄ, gdzie temperatura wynosi od ok 40ºC do ok 70ºC.

  Drugi link, na który powołują się sztabowcy Jana Magdy to “OCENA POTENCJAŁU, BILANSU CIEPLNEGO I PERSPEKTYWICZNYCH STRUKTUR GEOLOGICZNYCH DLA POTRZEB ZAMKNIĘTYCH SYSTEMÓW GEOTERMICZNYCH (HOT DRY ROCKS) W POLSCE”
  https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/srodowisko/geologia/publikacje/hydrogeologia/HDR_w_Polsce.pdf

  Dość spora lektura, prawie 250 stron, podziwiam fascynację taką literaturą. Osobiście wolę książki Hłaski, ale na szczęście czytam diabelnie szybko.

  Zaczynamy:
  Strona 11 zawiera mapę temperatur wód na głębokości 2000m, potwierdzając tym samym treść z poprzedniego linku. Żeby nie wytężać wzroku, załączam link z powiększeniem, które można znaleźć w całości na stronie 197.
  https://zapodaj.net/images/c2f9cf2745562.png
  Na stronie 15 dokumentu potwierdzono to samo co na stronie 15 toruńskiej prezentacji (śmieszny zbieg okoliczności, prawda?), pas od Szczecina do Łodzi wygląda bardzo obiecująco, tutaj szczegółowo widać, jak niewiele niestety ZABRAKŁO MIĘDZYZDROJOM, BY OBEJŚĆ SIĘ SMAKIEM OGRZEWANIA z wykorzystaniem wód termalnych CZY UTWORZENIEM TERM MIEJSKICH.

  Potem, przez większośc dokumentu nie odkryłem nic, co by tyczyło naszego regionu, chyba, że jest ktoś pasjonatem skał magmowych, albo okresu kredy. Potem znowu bardzo dużo o potencjale okolic pasa Gorzowa.

  A jeszcze bardziej przykładowo: NA ŻADNEJ MAPIE POKAZUJĄCEJ POZYTYWNE PROGNOZY ENERGETYCZNE I GEOTERMALNE NIE WYSTĘPUJEMY.
  Chyba, że zajrzymy raz jeszcze na stronę 197, czyli na mapę pozytywnych prognoz dla Gorzowa.
  ZAZNACZENI JESTEŚMY KOLOREM ZIELONYM.
  Pod spodem znajduje się opis odnośnie GORZOWA (KOLOR POMARAŃCZOWY), który w dużym skrócie mówi: CZERWONY I POMARAŃCZOWY SIĘ KALKULUJĄ w eksploatacji, reszty nie opłaca się nawet tykać.

  Jan Magda wraz ze sztabem sami wręczyli mi naukowe argumenty do ręki, za co serdecznie dziękuję. WPÓLNIE, trudnym DIALOGIEM, UDOWODNILIŚMY, ŻE PAN JAN MAGDA OBIECUJE LUDZIOM SZKLANE DOMY.
  Zabawny jest fakt, że dokładnie miesiąc temu – w Międzyzdrojach także – odbyło się czytanie “Przedwiośnia”, gdzie koncepcja szklanych domów została opisana.

  Sam chciałbym płacić mniej za ogrzewanie, jednak bardzo denerwuje mnie, kiedy ktoś wykorzystuje nierealne obietnice, by kłamać ludziom w żywe oczy, mamiąc ich ZMYŚLONYM ARTYKUŁEM ZA PIENIĄDZE. Ale taka SZARADA zostanie odpowiednio „nagrodzona”, nie mandatem, ani pouczeniem, ale przy urnach wyborczych. Bo zazwyczaj w wyborach nie głosuje się „za” ale „przeciwko”.

  Na koniec mojego tekstu, chciałbym jeszcze podziękować, czytającym to nauczycielom z Międzyzdrojów, że stawiali podczas mojej edukacji szczególny nacisk na czytanie ze zrozumieniem.

  PS. Poświęciłem na ten raport wiele godzin ciężkiej pracy. Uważam, że ludzie zasługują, by ich nie oszukiwano obiecując gruszki na wierzbie. Tymczasem sztab Pana Jana Magdy nie potrafi poświecić czasu i wysiłku, by sprawdzić własne materiały, a wiadomo, że okres kampani jest najgorętszych. Jak bardzo więc planowali się obijać po – niedajboże – wygranych wyborach?

  • Opublikowano 8 marca 2018, autor: admin

   Mityczny smog napadł na Polskę i będzie rąbał frajerów po kieszeni.

   „Jak państwo pamiętacie chcieliśmy uruchomić ujęcie gorącej wody znajdujące się w Międzyzdrojach, co by rozwiązało problem zalegających wyziewów z kominów tzw emisja niska, oraz można by zbudować termy i palmiarnię, co przedłużyło by sezon turystyczny na cały rok. Dorosz przed każdymi wyborami obiecywał, ze już za chwilę, już za moment i po wyborach szybko o tym zapominał. A pieniądze zamiast na tę inwestycję idą na betonowanie promenady. Można by też uruchomić elektrownię. wg wyliczeń polskich specjalistów zajmujących się tym tematem inwestycja mogłaby się zwrócić już po roku. Zwłaszcza, że wykorzystanie starego odwiertu znacznie obniża koszty. Państwo dokonaliście określonego wyboru, więc teraz płacicie swoim zdrowiem i nadwyrężacie kieszeń. Mam nadzieję, ze będziecie pamiętali o tym przy wyborach.” – tak grzmiał szef Odnowy na swoim portalu.

   Pozdrawiam

   • Gieniuniu cos nowego wymysl.
    Bo strzeliłes gola do bramki Donmagdaleny mowiac aby termy ujał.
    Widzisz potrafisz ludzi prowadzic na lipne tory.??

   • Kaziuniuniu przyznaj publicznie, że Pan Magda ma rację jeśli chodzi o geotermię w Międzyzdrojach.

    Nie bądź tchórzem – nie przynoś wstydu Waszej kandydatce na Burmistrza Międzyzdrojów.

    Pozdrawiam

   • Ty znów o jednym, czy czytasz tekst bez zrozumienia .Czy tworzysz własne wersje wydarzeń ?Jaki z Ciebie doradca – wyrazy współczucia dla tego kogo popierasz.
    Wyraźnie było napisane w oświadczeniu Komitetu

    „…komitet nie jest wspierany nie współpracuje ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Międzyzdrojów ODNOWA i go nie reprezentuje”

   • Przecież Pani Czyż nigdy by radną nie została gdyby nie to, że startowała z Odnowy – czyżby dziś wstydziła się tej organizacji ?

    Pozdrawiam

   • Ty znów o jednym. Odnowa już nie istnieje . Czas przeszły. Wróć na ziemię do rzeczywistości. Naprawdę tak trudno ci się w niej odnaleźć? Czy ty masz majaki i mary cię nawiedzają? Jesteś nudny z powtarzaniem jak nie borówki to innych frazesów. Nie chce się twoich postów i ich KOMENTOWAĆ.

   • Odnowa istnieje i nie opowiadaj bzdur, że nie istnieje.

    Jeśli chodzi o geotermię w Międzyzdrojach to właśnie szef Odnowy ten temat forsował wespół z Panią radną Czyż i to jest fakt (jedyny pozytywny tej organizacji) i bardzo dobrze, że Pan Magda zamierza ten pomysł zmaterializować.

    Pozdrawiam

   • już nie splagiatować ?

   • Ważne, że geotermia to świetny interes dla Gminy Międzyzdroje i Odnowa tu odegrała istotną pozytywną rolę i powinna całym sercem wspierać Pana Magdę, aby udało mu się ten pomysł ZMATERIALIZOWAĆ

    Pozdrawiam