Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Pamiętajmy, że dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy nawet uratować czyjeś życie. Jeśli znają Państwo miejsce przebywania osób narażonych na wychłodzenie organizmu, wystarczy podzielić się z nami tą informacją poprzez zaznaczenie ww. miejsca na KMZB – każde naniesione na mapę zagrożenie zostanie zweryfikowane przez policjantów.

Należy pamiętać, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy temperatura na zewnątrz znacząco spadła.

Powyższe informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997 lub przez aplikacje Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Link do aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz wszystkich niezbędnych danych na jej temat:

http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/prewencja-i-profilaktyk/mapy/5975,Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html

Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach narażonych na wychłodzenie i miejscach ich pobytu.

fot. aktualizacje

3 komentarze “Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie”
  1. Właśnie obejrzałem tą mapę. Kolejne narzędzie aby obywatele kablowali na sąsiadów. Są tam zgłoszenia o parkowanie w złym miejscu,picie publiczne,bezdomni,bezpańskie psy,dzikie wysypiska.Większość wpisów ponad rok stara.Ludzie opanujcie się Franz Kafka wraca.

    • Co jest złego w zgłaszaniu dzikich wysypisk, zbłąkanych psów i bezdomnych potrzebujących pomocy?

  2. Nie miałem pojęcia o istnieniu takiej możliwości. Przyda się