Koniec drewnianych pawilonów przy Promenadzie Gwiazd

Potocznie nazywane „budy” powoli zaczynają być rozbierane. Drewniane konstrukcje, stojące przy Promenadzie Gwiazd, ma zastąpić nowa budowla

Potocznie nazywane „budy” powoli zaczynają być rozbierane. Drewniane konstrukcje, stojące przy Promenadzie Gwiazd, ma zastąpić nowa budowla, która powstaje na tyłach obecnych drewnianych pawilonów handlowych.

Teren, gdzie stoją drewniane konstrukcje, musi być przekazany spółce Promenada sp. z o.o. Właściciele, którzy zdecydowali się na samodzielną rozbiórkę, muszą ją zrealizować do 15 października. W okolicach 16,17 października na plac wejdzie firma, która rozbierze pozostałe drewniane konstrukcje.

Nowe pawilony handlowe będą miały zbliżoną powierzchnię tj. 16 m2, poza kilkoma wyjątkami, które przeznaczone są pod działalność gastronomiczną.

Dzięki realizowanemu projektowi powstanie zupełnie nowa atrakcyjna przestrzeń przy międzyzdrojskiej promenadzie. Projektowany budynek jest obiektem jednokondygnacyjnym, przykryty płaskim dachem „zielonym”. Nad lokalami gastronomicznymi powstaną tarasy użytkowe, dzięki którym miejsce to będzie nie tylko kolejnym centrum handlowym, ale przede wszystkim miejscem wypoczynku. Każdy pawilon ma zabezpieczony kontener na odpady oraz dodatkowe węzły sanitarne dla pracowników i turystów. W pawilonach istnieje możliwość podłączenia grzejników elektrycznych i ogrzewania pomieszczenia poza sezonem.

Termin oddania obiektów do użytku to drugi kwartał 2020 roku.

15 komentarzy “Koniec drewnianych pawilonów przy Promenadzie Gwiazd”
 1. Wstyd tkwić w błaganie poządek. musi być Martwi mnie tylko ze Molo. nie będzie tym do czego jest przeznaczone chcą go kąpletnie zabudować zastanówcie się ludzie co robicie

 2. Bo tutaj nie ma miejsca dla takich jak my.My mamy pracować a po pracy won do domu żeby nas nie było widać M-je to nie miasto dla biedaków tylko dla układowców i bogaczy normalny człowiek się nie liczy.Szkoda tylko że jak się kapną że to my zarabiamy dla nich pieniążki i trzeba nas szanować to już będzie za późno?

 3. A ciekawe co mają zrobić ci co chcą zacząć swoje życie nie pracując dla nikogo tylko sami dla siebie w którym miejscu można rozpocząć chandel nie płacąc dzierżawy po parę set tysięcy bo nie wszystkich na to stać kiedyś był rynek teraz jak się nie ma jako Małolat zrobionych rodziców to w tym mieście nic się nie zrobi

 4. Mam pytanie : co bedzie betonowane po lewej stronie mola ?

 5. Panie redaktorze proszę o konkret: ogrzewanie elektryczne ? a skąd ciepła woda w toalecie i sanitariatach ? czy zatrudniony pracownik -ma myć ręce w zimnej wodzie ??

 6. Roland ale oni mówią że pod koniec sezonu nic nie zarobili i tak jest po każdym sezonie więc o co chodzi???WIECZNIE MAŁO?

 7. A kiedy znikna te budy po prawej stronie mola , tam mozna by bylo piekny Hotel wybudowac . Gdyz mamy tak malo mniejsca dla naszych kochanych turystow.

 8. Oj tacy biedni a jak patrzę to prawie każdy ma samochód(tylko nie mówcie że jest im potrzebny tylko żeby jeździć po towar)
  a niektórzy nawet więcej.Biorą pracowników Ok tyko nie gadajcie jacy to oni są pokrzywdzeni?

 9. Ciekawe jakie to bedzie mialo konsekwencje finansowe (oplaty) dla tych bednych ludzi probujacych drobnym handelkiem jakos zwiazac koniec z koncem w tym cudownym kraju gdzie pogon za nowoczesnoscia odbiera co niektorym rozum kompletnie.

 10. co niektórym to handel na łóżkach polowych by się nadal podobał hihi

 11. Jak to ma być atrakcyjna przestrzeń to ja dziękuję. Kolejne betonowe monstrum dla handlowców