Koncert charytatywny na odbudowę domu

Koncert charytatywny na odbudowę domu Rodziny Państwa Radowskich z Ognicy

5 lutego 2022 w gościnnych wnętrzach Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się impreza charytatywna oraz zbiórka publiczna na rzecz odbudowy domu Państwa Radowskich z Ognicy, którzy w wyniku pożaru stracili dach nad głową i cały dobytek. Impreza powstała z inicjatywy Sebastiana Lebiedzińskiego, ale w organizację włączyła się cała społeczność Ognicy, Świnoujścia, Przytoru, Łunowa, Międzyzdrojów, Wolina, Wapnicy, Goleniowa, Szczecina – wymieniać można długo. Włodarze Świnoujścia i Międzyzdrojów objęli patronatem koncert. Działania organizacyjne wspierali świnoujscy i międzyzdrojscy radni, sołtysi, przedstawiciele instytucji kultury, stowarzyszeń i firm prywatnych. 

Sprawami formalnymi związanymi z zarejestrowaniem zbiórki publicznej w MSWiA zajął się komitet społeczny „Pomaganie jest trendy”. Przy procedurach pomagali Aleksandra Kowalczyk, Ilona Krzyżewska, Margaretta Laskowska i Bogdan Czaplicki.  Organizatorzy przygotowali 4 godzin dobrej zabawy. O rozgrzewkę przez dawką doznań muzycznych w formie pokazu Zumby zadbała Alicja Taratajcio ze swoim teamem. Na scenie wystąpił zespół Madej Band prezentując szerokie spektrum muzyki rozrywkowej. Pary taneczne: Iga Kiszkunas i Eryk Ludwicki oraz Martyna Brzezicka i Kornel Przybyłek z Tanecznego Klubu Sportowego „Jantar” w programie przygotowanym pod okiem Pani Anny Zjawińskiej wykonali sambę, cha-chę i ognistą rumbę. Pochodzący z oryginalnego plemienia Indian Andyjskich Keczua odłamu Inków, Alexandro Querevalu Nilo Barrueto stworzył na scenie prawdziwą magię prezentując klimatyczną i refleksyjną muzykę indiańską ubarwioną dźwiękami deszczu, odgłosów ptaków. W godzinach wieczornych publiczność porwał Adi Kowalski brawurowo wykonując swoje utwory m.in. „Gangster” i „Zwolnij” z najnowszej płyty „Anomalie”. Na zakończenie do świata muzyki klasycznej i musicalu zabrał nas tenor Patryk Adamkiewicz, któremu przy fortepianie akompaniował Marek Kwarta. W wykonaniu muzyków usłyszeliśmy m.in. znane przeboje z musicali: „Koty”, „New York New York” czy „Upiór w Operze”.

Nad przebiegiem całej imprezy czuwali prowadząca: Andżelika Gałecka, Sebastian Lebiedziński oraz Wioletta Piorun. Między występami odbywały się aukcje charytatywne. „Pod młotek” poszły m.in. pokaz kuchni molekularnej, unikatowe sportowe gadżety, vouchery na romantyczne kolacje, na zabiegi kosmetyczne, masaże i inne przyjemności, biżuteria oraz galanteria skórzana. Organizatorzy zadbali, by goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i hojnością, nie byli głodni. Serwowano szeroki wachlarz ciast przygotowanych przez Państwa Radowskich, przyjaciół rodziny, mieszkańców, ale i członków KGW Zastań, KGW Wapnica, Sołectwo Wapnica, KGW Dargobadz, smakowite ryby wędzone i przetwory rybne od międzyzdrojskiej firmy RYBEX oraz zapiekanki od firmy Baykus Wolin i Cafe Vero Międzyzdroje. Nie mogło zabraknąć smacznego żurku ugotowanego przez kucharza z Baru Smak w Międzyzdrojach. Dla koneserów małej czarnej pyszną kawę podawał Krzysztof Stój. Podczas imprezy udało się zebrać kwotę 11.500,80 która w całości zostanie przeznaczona na odbudowę domu Państwa Radowskich. Rodzina poszkodowana w pożarze, która w komplecie uczestniczyła w koncercie, ze wzruszeniem dziękowała uczestnikom i organizatorom. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, którzy z potrzeby serca wzięli udział w koncercie.  Ogromne słowa uznania kierujemy do wszystkich wolontariuszy za ogrom pracy i czas poświęcony w przygotowania i przebieg imprezy.  Wspierać można duchowo, rzeczowo                               i finansowo, ale przede wszystkim wspierać to dodawać pozytywnej energii szczerze                                            i bezinteresownie. Za tą energię dziękujemy: 

– Agnieszka Stój, Marian Buśko, Piotr Karasiewicz, Iwona Mimier, Krzysztof Stój, Marta Sędzicka, Roksana Przybylińska, Andrzej Mrozek, Agnieszka Szfajkowska, Mariusz Kowal, Katarzyna Grudziak, Oliwia Nowowiejska, znajomi i rodzina Państwa Radowskich

– Hotel Aurora Family & SPA

– Two Sisters Bistro & Cafe Międzyzdroje 

– Restauracja Kredens – Państwo Mamińscy

– Solarium Sun Malino Międzyzdroje

– Inna Bajka Cafe & Pub Międzyzdroje

– Prima Beer & Restaurant Międzyzdroje

– KGW Wapnica, KGW Zastań, KGW Dargobądz

– Dyrektor i Pracownicy Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach 

– Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach

– Kuchnia Virgo – Agnieszka Nowak

– Cafe Vero

– Baykus Wolin  

– Rybex Międzyzdroje (Aleksandra Kowalczyk Kamil Kawa)

– Agnieszka Gralak -Torty 

– Katarzyna Klucha Restauracja Octopus Międzyzdroje

– Czesław Mikołajczyk Zastępca szefa kuchni Hotelu Aurora

– Restauracja Baron 

– Kosmetolog Liliana Borzęcka

– Cafe 15 Małgorzata Berezowska 

– Hotel Marena Międzywodzie

– Beauty Studio Świnoujście 

– 1001 Drobiazgów Ola i Ala Wolin

– Green SPA Aleksandra Kałuszewska 

– Sklep Maskotka Wolin 

– EM-styl Marzena HAMALA

– Akademia Gawęcki Szczecin

– Iza Patryjas Fizjoterapia 

– Sklep Triumph Międzyzdroje 

– Jk Studio Wizerunku Szczecin 

– Zakątek Mala

– Sklep Bellas’s bag 

– Marta Dadas 

– Pyszne Pudło

– Tortowa Dziewczyna 

– „Naturalnie” Katarzyna Kowalska 

– Studio Lejdis Wolin 

– Margaretta Laskowska-Podolog 

– Katarzyna Kapica SPA dla psów „Elza”

– JF Duet w Goleniowie 

– Pama Pak Wolin 

– Consilio Projekt Druk Reklama