Komunikat odnośnie e-dowodów

Informacja Zespołu Ministerstwa Cyfryzacji oraz Centralnego Ośrodka Informatyki

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną planowane są czasowe przerwy techniczne, w tym przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. W celu zminimalizowania ewentualnych, związanych z tym niedogodności przygotowano dla Państwa niezbędne informacje w tym okresie. Zaplanowane na 4 marca 2019 r. wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną to zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych. Aby obywatele w możliwie najmniejszym stopniu odczuli jakiekolwiek niedogodności, podajemy ważne informacje:

W środę 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączona zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa zostanie włączona ponownie 4 marca. W piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. Wnioski o dowód osobisty obywatele mogą składać maksymalnie do godz. 11.30.

WAŻNE! Po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji – obywatel będzie zmuszony do uzupełnienia lub ponownego złożenia wniosku.

W razie wystąpienia sytuacji, w której nie będzie możliwe wysłanie wniosku do personalizacji przed godz. 12.00 w piątek, obywatel będzie zmuszony uzupełnić lub złożyć ponowny wniosek po 4 marca.

Co to jest e-dowód? – ulotka informacyjna

One Response to “Komunikat odnośnie e-dowodów”
  1. Dzięki za info.