Kolędowanie w SP nr 1

W piątek, 20.12.2019r., po raz pierwszy został zorganizowany  przez Szkołę Podstawową nr 1 w Międzyzdrojach Poranek Bożonarodzeniowy.  Jego celem było promowanie świętowania tradycji bożonarodzeniowych poprzez wspólne kolędowanie. Do MDK – u na Poranek przybyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, pan przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Jarosław Mazur.  Poranek poprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Rozpoczął się on zabawnym, ale niepozbawionym mądrego przesłania przedstawieniem zatytułowanym „Ratujmy Święta”, przygotowanym pod kierunkiem Ewy Kaśkosz. W role wcielili się aktorzy z koła teatralnego „Magia” i uczniowie kl. I b.

Dzieci musiały zrozumieć swoje błędy, naprawić je, bo inaczej święta by się nie odbyły. Publiczność szczególnie żywiołowo zareagowała na pojawienie się obrażonego Mikołaja i Krasnoludki zagrane przez uczniów klasy pierwszej. Potem uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami zaprezentowali przygotowane przez siebie kolędy.

Miłym akcentem był duet uczennicy Nadii Kastrau i nauczyciela pana Leszka Nyrkowskiego. Wykonali oni liryczną kolędę „Lulajże Jezuniu”. Jednak największy aplauz wzbudził występ nauczycieli, którzy wykonali dla uczniów, na melodię „Przybieżeli do Betlejem”,  ułożoną przez siebie kolędę: „…Wy nasze aniołeczki…”  Na koniec pani dyrektor Iwona Banachowicz podziękowała za przygotowanie uroczystości i życzyła wszystkim rodzinnych, magicznych świąt.