Spotkanie Klubu Niezależnych Radnych z Mieszkańcami

Od godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach, odbyło się spotkanie z Mieszkańcami, zwołane przez Klub Niezależnych Radnych.

63 komentarze “Spotkanie Klubu Niezależnych Radnych z Mieszkańcami”
 1. rozwoj miasta wymaga obserwacji potrzeb zwiekszonego ruchu.

  • Turystów? Czy zewnętrznym nabyciem lokali mieszkalnych związanych z ich wynajęciem sezonowo? ZOSTAJE W GMINIEPODATEK OD NIERUCHOMOŚCI?

 2. MIESZKANIA BĘDĄ ALE NIE DLA NAS PANOWIE I PANIE MY MAMY MIESZKAĆ W STARYCH NIBY ODNOWIONYCH BUDYNKACH ?????

  • Grunty dochodziły i odchodzić będą, co widać po zapowiedziach. To nasz wypracowany majątek i pokoleń dziadów, pradziadow! Powinien pozostać w Gminie! Dość już sprzedaży! Czy np radni obecnej kadencji czy poprzedniej nie zamieszkują w mieszkaniach MTBS?

 3. Oj boli boli „żaleznych radnych”,że tyle jest wejść do artykułu oraz komentarzy.
  U Burmistrza w artykule Cienko aż głupio……

 4. Słuchy w Międzyzdrojach chodzą, że w Lubiniu za zgoda radnych planowana jest budowa mieszkań socjalnych mowa ok 20 i budowa na Emili Plater. Z tego co plotka niesie na Kolejowej na przeciwko pomnika ma być budowa mieszkań przez M TBS w sprzedaży komercyjnej czyli przybędzie mieszkań pod wynajem?

  • Słuchu:)szkoda że radni sami żyją plotką i przyczyniają się do powstawania.

 5. Psełdo Wiola już zapomniałaś kto walczył o te wysokie molochy .Krótka pamięć.

 6. Przewodniczący Rady Miasta Jako jeden z nielicznych wie że został wybrany przez mieszkańców i reprezentuje mieszkańców i działa dla dobra mieszkańców bez względu na poglądy.

 7. Demokracji to ty się naucz!A od Pani Iwony to ma trzy rzuty beretem!???

 8. Spotkanie super, czekam na jeszcze.!
  Czytając niektóre z komentarzy to smęcenie przesiąknięte jadem!.
  Świetny pomysł z tym nowym portalem!
  Identyfikuje się z mieszkańcami, którzy mówili o promenadzie, bonifikatach i naszych gruntach!
  DOŚĆ już zabudowy promenady, budowy na naszych terenach mieszkań z przeznaczeniem na wynajem, zbywania naszych gruntów!!!!!

 9. Demokracji to musi nauczyć się pani Iwona a nie pan burmistrz .

 10. Dzisiaj mówi pani o niskiej zabudowie jak to się ma do wysokiej zabudowy na promenadzie po byłym domu wojskowym gdzie jak pamiętam pani była za .

  • To się na robiło. Decyzję o budowie dwóch wysokich inwestycji podjął ponoc obecny burmistrz i wydał warunki zabudowy. Proponuję zapytaj na jakie wykosci może się dowiemy? Bo sam jestem ciekawy o tym co się mówi w mieście?

 11. Jakie spotkanie taka frekwencja. Dobrze co wychodzi to kopanie dołków pod kimś.

  • Cała retoryka Pani czyzowej. Standard

  • na Sesje Rady przychodzi o wiele mniej osób , a zresztą było na żywo puszczone na portalu i związku z tym nie poszedłem posłuchałem sobie w domu na kompie

  • No cóż. Jaki marek taki komentarz

 12. Pierwsze spotkanie to i pierwsze koty za płoty. Jeśli naprawdę wystarczy naszym radnym siły i samozaparcia oraz nie zniechęci brak tłumów na sali, to po kilku miesiącach powinno być lepiej. Według mnie, spotkanie było bardzo dobre i potrzebne. Nawet w tak małym miasteczku są odmienne spojrzenia na sprawy głosowane na sesjach – np. stanowisko Pana Waldemara S. w kwestii opłat parkingowych i reakcja radnych. Duży plus za chęć uwzględniania takich drobiazgów w dalszych pracach Rady.

 13. Bla, Bla i nic , total nic.

 14. Wyrazy szacunku za inicjatywę spotkania Klubu Radnych.z mieszkańcami. Frekwencja nie dziwi bo nasza społeczność nie angażuje się w życie miasta a to jedyna droga by mieć jakiś wpływ na najbliższą przyszłość Międzyzdrojów. Może zawiódł sposób poinformowania Międzyzdrojan o spotkaniu. z Radnymi? Widocznie niewiele osób wchodzi codziennie na ten Portal. Może na spotkanie planowane na12.kwietnia pofatyguje się więcej osób? Proponowałbym również udział pana Urbanisty – to niezwykle potrzebna funkcja w takiej gminie jak nasza..Pewno zainteresowanie spotkaniem wzrosłoby.

  ———————–

  Informacja o spotkaniu była licznie rozwieszona na ulotkach w mieście, informacja została też ogłoszona na ostatniej sesji Rady Miasta – transmitowanej przez portal i Urząd Miasta, od godz. 13:27 informacja zamieszczona na portalu z dodatkowym powiadomieniem subskrypcji użytkowników portalu oraz link na Fecebooku, który samoistnie ukazuje się na tablicach wiadomości prywatnych użytkowników profili Facebook, Radni zapewne też informowali swoich znajomych o spotkaniu. Podejrzewam, że przeróżne spotkania przed godziną 18.15 nie mają sensu, gdyż większość ludzi w Międzyzdrojach pracuje w godz. 10.00 – 17.00, a nawet 18.00 (prywatne sklepiki i inne działalności gospodarcze). Każdy po pracy chce się odświeżyć, przebrać, chwilę odpocząć i mamy godz. 18.00 lub 18:30. Są też tacy, co wolą oglądać przekaz wideo, by przypadkowo Ich nie przydzielono do któregoś z ugrupowań R. M. 🙂 – zapytań w ostatnich 48h, czy będzie przekaz na żywo, było więcej, niż obecnych w Bibliotece. Jest też część Społeczeństwa, co nie przywiązuje wagi do tych spraw, o czym świadczy frekwencja wyborcza poniżej 50%.

  T. K.

 15. Totalna klapa . Chyba wszyscy mieszkańcy byli, hihi frekfencja dopisała, pełen szacunek dla Pani I.

 16. Tak powinni organizować otwarte spotkania inni Radni a nie miedzy sobą cicho szeptem na ucho. Nikt nikogo nie oczerniał tylko merytoryczna dyskusja z mieszkańcami wsłuchiwanie się w problemy i pomysły mieszkańców. Wielki szacunek dla Pań z Klubu Radnych Niezależnych Pana Rafała i Przewodniczącego Rady Miasta za transparentność i otwartość na problemy, propozycje i pomysły mieszkańców.

 17. widzę aż 7 niezależnych uczestników tych zacnej konferencji. gratuluje tak licznych obecnych

 18. PANIE Tomku dlaczego Panie nie puścił mojego komentarzu.???.
  Pana” stronniczość?”??w którym kierunku wali???
  Nagle się okazało że NMM wynajmuje ??? BIURO ???.
  A CAŁY czas PAN twierdził że cienko jest ???…

  • Redaktor Portalu

   Drogi Anonimie, po pierwsze piszemy „mojego komentarza”. Po drugie Pan Tomasz nie wynajmuje biura, tylko firma API Connect, której to Pan Tomasz jest pracownikiem. Rozmowy na temat przekazania portalu toczyły się od czerwca 2018. Na mocy umowy z dn. 27.11.2018, pan Tomasz stał się pracownikiem, redaktorem, administratorem portalu a firma API Connect wydawcą portalu.Po trzecie, Pan Tomasz otrzymuje stałe miesięczne wynagrodzenie i nie musi się Panu tłumaczyć „czy cienko jest”. Ma Pan/Pani odwagę i więcej pytań, zapraszam do biura! Chętnie odpowiem na wszystkie pytania!

   • Tomasz Krawczyk

    Witam, nie rozumiem tych niepotrzebnych zaczepek. Od początku istnienia tej strony pokazywałem wszystkie spotkania – niezależnie od ugrupowania, instytucji itp. Portal musiał zmienić się w kilkuosobowy, gdyż w listopadzie po 8 latach, dopadło mnie ze zmęczenia totalne wyczerpanie. Ile lat samemu można pracować 7 dni w tygodniu po 14-18h? (obróbka filmów, transmisje, komentarze, odpisywanie na e-maile, szukanie informacji, pozyskiwanie środków na utrzymanie portalu…). Pojawiły się plotki, że portal stać na wszystko, ale tak bywa tylko w plotkach… (też mamy kryzys, mimo to „staramy się” go rozwiązywać, mamy też różne zdania…). Portal, aby w miarę funkcjonował, muszą być minimum dwie – trzy osoby. Faktem jest, że przez wszystkie lata nigdy nie było mnie stać na własną działalność gospodarczą- dochody, które uzyskiwałem z portalu, by wystarczały na same opłaty prowadzenia działalności, a gdzie życie? W utrzymaniu portalu pomagali restauratorzy, kino, hotel (umowa o dzieło lub zlecenie + ZUS) oraz umowa 2018 z UM (zlecenie + ZUS na transmisje na żywo obrad sesji Rady Miejskiej – na rękę 500 zł, z tego odchodziło 130 zł na szybki internet i streaming, a według plotek zarabiałem miliony). Nawet portal chciałem zamknąć, by nie popaść w długi, ale widać, że niektórzy wiedzą lepiej niż ja sam. To był jedyny ratunek, by ratować portal. Po 8 latach prowadzenia portalu dowiedziałem się jednego – miasto pełne nienawiści, a ja jej nie czuję do nikogo – nawet ten przekaz był po to, by dostarczyć informacji dla Wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych. Różne poglądy polityczne powinny działać na zasadzie, że każdy chce na swój sposób poprawy w mieście, a nie na nienawiści wobec drugiego Mieszkańca. Spotkanie było spokojne i z „normalnym dialogiem”. Po ostatnich 4 latach jestem pozytywnie zaskoczony – zaczyna powoli owocować polityczna dojrzałość. Pozdrawiam.

   • Tomek miej ich wszystkich głęboko w D…e , zawistne hieny i nieroby tylko wypisują jak to w tym mieście

   • bez przesady ranonimie.

   • Popieram Miasto Oszołomów…. aaaaa w dodatku Idealnych ( no bo przecież zawsze wszyscy Idealni,nieskazitelni,pomocni,emaptyczni 🙂

   • kto wszyscy?

   • To prawda, chciałeś dobrze poszedłeś do nich, a teraz na Ciebie wypisują. Na Twoim miejscu zastanowił bym się nad kolejnym razem

   • Nienawiść zieje od tych co sie nie dali rady dopchać się do koryta

   • Panie Tomku. Może już starczy. Tylko winny się tłumaczy.

 19. Gratuluje Pani Czyż niesamowitej frekwencji. trzeba było chociaż rodzinę zaprosić.

 20. No i fajne spotkanie. Zamiast anonimowo klikać w klawiaturę – trochę odwagi. Można przyjść i powiedzieć swoje zdanie.

 21. ale nawaliło mieszkańców ! miejsca zabrakło hehe! krzesła z kina będzie trzeba pożyczyć!

  • ciekawe czy inni Radni wyjdą do Mieszkańców się spotkać ? czy będą robić co Pryncypał karze ?

 22. portal ma umowę z Miastem do końca roku ? a za jaka kwotę ? teraz wiadomo że portal to tuba urzędu ,i już ciekawej rzeczy się dowiedziałem ze spotkania

 23. Mieszkaniec

  O trójkącie to pani Klucha i pan Szlaski mówili na sesji a nie pani chyba że coś nie tak słyszałam.?

 24. Pani Ewelino a co z parkingiem na Polnej/ Róż .

 25. Międzyzdrojanin

  Oglądałam sesję i to pani wnioskowała o podniesienie stawki za zajęcie pasa drogowego i to nie z 4 zł a z 2 zł na 7 zł ,ponad trzysta %

 26. Mieszkaniec

  Nic ciekawego nie usłyszałem od pań radnych.

 27. Pani radna może budować etapowo ,wiedza pani zadziwia.

 28. Jak można robić oczyszczalnie etapowo? Coś panie radne słyszały?

 29. Szczepienia są dowolne więc nie rozumiem jak można komuś coś takiego narzucać ?

 30. jakoś nie widać tego na sesjach aby MIAŁY JAK SŁUSZNIE ZAUWAŻYŁEŚ COŚ?DO PRZEKAZANIA! ach jest COŚ !ciągłe gadanie do ucha!

 31. Widać ze PANIE MAJA COŚ DO PRZEKAZANIA potrafią się odezwać a nie posłusznie rączki podnosić jak :” NOWA ENERGIA bo wie lepiej”…

 32. Brawo dla Pań Radnych za inicjatywę spotkanie z Mieszkańcami

 33. Dalej Pani Iwonko!!!Niech pani powie jak jest naprawdę????

 34. herbata i kawa! ciastko z dziurką ?

 35. Po co tam iść aby posłuchać krytyki .

 36. Będziemy będziemy będzie się działo