Już wkrótce będzie dostępna Międzyzdrojska Karta Mieszkańca

12
3066

Już wkrótce Gmina Międzyzdroje wprowadza do obrotu Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca. Będzie ona oferować nowe możliwości. Karta Mieszkańca to dostęp do miejsc kultury i sportu, profity dla seniorów, tańsza oferta parkingowa w strefie parkowania i wiele innych nowych możliwości. Co pewien czas wraz z partnerami, którzy przystąpią do programu MKM, oferta dla mieszkańców ma być coraz szersza.

Partnerem MKM może zostać każdy przedsiębiorca świadczący sprzedaż lub usługi na terenie Gminy Międzyzdroje, który przystępując do Programu, zaoferuje rabat na swoje usługi dla posiadaczy „Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca”.  Niezależnie od tego, czy właściciel zarządza ogromną korporacją, czy może małym rodzinnym biznesem.

Kto może otrzymać Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca?

Część mieszkańców Gminy Międzyzdroje rozlicza swój PIT w innych gminach. To duża strata dla budżetu gminy. Pieniądze te mogłyby zostać przeznaczone na budżet obywatelski, transport publiczny czy edukację. Aby rozliczyć PIT ze wskazaniem miejsca zamieszkania Gminę Międzyzdroje, nie trzeba być tu zameldowanym. W rozliczeniu należy wskazać swoje miejsce zamieszkania jako Międzyzdroje. Dla Urzędu Skarbowe jest ważne miejsce zamieszkania – nie zameldowania!

Czy skorzystasz z Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca?

Reasumując, Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca otrzyma każdy, kto wskaże w zeznaniu PIT, Międzyzdroje jako miejsce zamieszkania.

12 KOMENTARZE

  1. Jako Mieszkaniec Bez Karty (jeszcze) pytam: Dlaczego nasz Pan Burmistrz nie pisze na tym portalu o rozpoczętych właśnie szczepieniach? Informacje dla ludzi potrzebne! Gdzie jest nasz punkt szczepień – u nas czy np. w szpitalu kamieńskim ? świnoujskim?… To bardzo ważne dla ludzi. A my nie wiemy.

  2. Jako przedsiębiorca skorzystam z karty z rabatem plus 200% na usługi dla niektórych pracowników gminy –

  3. I po co mi ta kartą.
    Lepiej burmistrz i radni by pomyśleli o swoich mieszkańcach którzy ich utrzymuja i w tak trudnym dla nas czasie nie podnosilu podatków np podatku od nieruchomosci

  4. Inicjatywa bardzo słuszna i potrzebna. We wzorze karty prawdopodobnie chodzi o żubra. Rzeczywiście można to uznać za mniej trafiony pomysł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.