Już w styczniu otwarcie placówki dla seniorów!

Senior Plus – już niebawem w Międzyzdrojach 

Pomimo trudności związanych z Covid, przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności, kontynuowane są prace remontowe w gmachu po byłym Gimnazjum, przy ulicy Kolejowej w Międzyzdrojach. Do końca grudnia bieżącego roku sfinalizowany ma zostać jeden z najważniejszych dla burmistrza projektów ( oprócz powstania ŚDS)- powstanie Klubu Seniora Senior+.Senior + to placówka, która ma pozwolić osobom starszym na aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego.  To  miejsce, w którym  proponowane będą przede wszystkim zajęcia o charakterze integracyjnym, np. artystycznym, turystycznym, kulturalnym czy zajęcia aktywności fizycznej, dostosowane do możliwości klubowiczów . Organizowane będą również spacery tematyczne oraz wyjazdy do ośrodków kultury, takich jak teatr czy kino. 

Mam nadzieje, że Klub Senior+ , będzie mógł zostać uruchomiony zgodnie z planem, a więc 4-go stycznia 2021 roku. Cieszę się, że starsi Międzyzdrojanie, będą mieli swój klubik. Wierzę, że będzie to miejsce, dzięki któremu nadal będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i ciekawie spędzać czas– podkreśla burmistrz Mateusz Bobek.

Co należy zrobić aby stać się klubowiczem?

Aby wziąć udział w rekrutacji do Klubu Senior+ należy wypełnić deklarację uczestnika wraz z zaświadczeniem od lekarza ( stan zdrowia musi pozwalać seniorowi na aktywne uczestnictwo w zajęciach). Formularz rekrutacyjny można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach lub na stronie internetowej ośrodka.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Podczas zajęć zapewniony będzie jeden gorący posiłek.

Nie przewiduje się dowozu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów!

11 komentarzy “Już w styczniu otwarcie placówki dla seniorów!”
 1. Ciekawe, ktory senior sie zalapie do tego klubu. Zawiadczenie o zdrowiu?? To Chyba jakies zarty. Pokazcoe mi zdrowego seniora . Dla kogo wiec ten klub?

 2. brawo panie sołtysie za pomysł żeby stworzyć miejsce wymiany covid 19 przez seniorów REWELACYJNY POMYSŁ a terza szybciutko do nielubianego rządu -dajcie pieniądze bo my nie mamy

 3. Ach ta nowa energia ???

 4. Dzisiaj seniorzy dostarczą formularz zdrowotny od lekarza a klubik w czasach Covidu to chyba nie halo .

 5. Brawa dla p.burmistrza że pamięta o nas seniorach!

  • Pieniądze z programu rządowego Senior +.

   • niedługo będzie rozpacz+, bo zaczną zabierać, nie będzie, z czego wypłacać. PISownicy doprowadzili kraj na skraj bankructwa. i wezmą się za tych PISowców, tak jak teraz ściga się SB-ków

 6. Na parterze Gimnazjum zawsze był lokal wyborczy. Ciekawe czy w następnych wyborach będzie w tym samym miejscu. Tak samo z bilioteką – po przenosinach do nowej siedziby zniknie lokal wyborczy w tym miejscu.

 7. A ja mam nadzieję że budowane będą mieszkania ?

 8. To byla. Moja. Szkola pod dyrekcja. Pani. Janiny. Gaj. Smutno na to. Patrzec. Po tylu. Latach. Na ten. Budynek. A ilu jest. Seniorow. W. Miedzyzdrojach. …… beda. Sie. Ganiac po takim. Metrazu powodzenia ??