Już po feriach… w Międzynarodowym Domu Kultury


Ferie zimowe dobiegły końca. W Międzynarodowym Domu Kultury dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Na warsztatach plastycznych dzieci próbowały własnych sił w szyciu na maszynie, wykonując m.in. piękne dwustronne szaliki. Tworzyły też biżuterię -kolczyki, bransoletki i wisiorki, ozdabiały torby i koszulki własnoręcznie wykonanymi wzorami, kolorowe łapacze snów oraz inne upominki.


Zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie odbyły się bardzo ciekawe lekcje przyrodnicze, tworzyliśmy też zwierzaków -cudaków z naturalnych materiałów. Pracownicy działu edukacji Wolińskiego Parku Narodowego przygotowali dla dzieci interesujące quizy i zabawy. Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzanie Bałtyckiego Parku Miniatur, gdzie uradowane dzieci pojechały kolejką turystyczną, co było wspaniałą atrakcją. W środę obejrzeliśmy przezabawny spektakl „Przygody Pippi Skarpetki” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego ” Krak -Art” z Krakowa.
W ramach ferii odbywały się warsztaty fotograficzne p.t. „Moja przygoda
z fotografią”, które poprowadził fotograf Robert Tomasz Zięba. Dzieci zapoznały się
z wyposażeniem mobilnego studia fotograficznego, poznawały tajniki zawodu fotografa.
W piątek dzieci zwiedzały oceanarium, a po wizycie w oceanarium czekał na nas koncert orkiestry „Wood & Brass Band” z Goleniowa. Młodzi muzycy dali wspaniały popis muzyczny i taneczny.

Nie zabrakło również aktywności fizycznej – rozegraliśmy turniej tenisa stołowego, dwukrotnie byliśmy w kręgielni Hotelu Aurora Spa & Family.
Przez cały czas trwania ferii dzieci bawiły się na scenie z chustą Klanza, tańcząc, grając na instrumentach perkusyjnych, bum bum rurkach i śpiewając piosenki. Dla chętnych były szachy, warcaby, gry planszowe i tenis stołowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej tenisa stołowego oraz warcabowy. Odbył się również turniej szachowy i mecz finałowy „FIFA20”.
Wyniki turniejów:
– Tenis stołowy
I miejsce: Adrian Śremski
II miejsce: Kinga Rębek
III miejsce: Olaf Rochowicz
– Warcaby
I miejsce: Kinga Rębek
II miejsce: Olaf Rochowicz
III miejsce: Anna Raczkowska
– Szachy
I miejsce: Jagoda Boczarowska
II miejsce: Milena Jabłońska
III miejsce: Olaf Rochowicz
– FIFA20
I miejsce: Oskar Skierski
II miejsce: Olaf Rochowicz

W drugim tygodniu ferii odbywały się warsztaty teatralne „Przygoda z teatrem”, które poprowadzili aktorzy z Teatru My.
Byliśmy na seansie filmowym w kinie Eva. A na zakończenie ferii – wręczenie nagród uczestnikom turniejów, i ….. czas do szkoły.
Międzynarodowym Dom Kultury składa serdeczne podziękowania za pomoc
w organizacji ferii:
Ośrodek Pomocy Społecznej, Kino Eva, Bałtycki Park Miniatur, Teatr My,
Firma Amber Jolanta Sulwińska, Hotel Aurora Spa&Family, Jagoda i Marek Stępień Oceanarium, Dyrektor i pracownicy Domu Wczasów Dziecięcych, Dyrektor i pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego, Robert Ligęza.