Jarosław Rzepa, wicemarszałek woj. zach-pomorskiego z wizytą gospodarczą w Urzędzie Miasta

Dzisiejszego ranka Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa spotkał się władzami Międzyzdrojów, by omówić sprawy dotyczące miasta i gminy. Redakcja Nasze Miasto Międzyzdroje, rozmawiała z odwiedzającym naszą gminę Wicemarszałkiem oraz Wiceburmistrz Beatą Kiryluk.

Jako pierwsi mieliśmy możliwość podsumowania rozmów prowadzonych przez władze Międzyzdrojów z Urzędem Marszałkowskim. Wizyta Jarosława Rzepy, nie była przypadkowa. Międzyzdroje już nie tylko w sezonie stanowią punkt, w którym spotykają się liczne kultury i narodowości. Wicemarszałek potwierdził w rozmowie, że ważnym dla niego tematem jest komunikacja naszego regionu i wsparcie lokalnej turystyki.

Zapytaliśmy o programy wsparcia finansowego, z których skorzystać mogłaby cała Gmina Międzyzdroje; akcentując potrzeby Sołectw i istniejącego od zawsze w międzyzdrojskiej tradycji rybołówstwa. 

Marszałek przypomniał o trwającej od 1 lutego III edycji konkursu „Granty sołeckie”, która zakończy się 28 lutego – „Przypomnę, że w puli jest 1 milion 800 tysięcy złotych, 10 tysięcy dla (jednego – przyp. red) sołectwa (…). Zachęcamy tutaj sołectwa do tego, aby jednak robiły ciekawe rzeczy na swoim terenie.” Możliwe jest łączenie funduszy sołeckich z grantami, składane wnioski z projektem nie powinny przekazać 25 tysięcy złotych.

Podkreślony przez marszałka został ostatni duży konkurs gospodarczy dla przedsiębiorców – „(…) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wydzieliliśmy branżę turystyczną.” Za pośrednictwem naszego portalu wystosował apel do przedsiębiorców – „Prosiłbym bardzo za państwa pośrednictwem, aby przedsiębiorców, którzy jeszcze myślą o rozwoju, (…) o nowych miejscach pracy, aby do tego działania się przygotowali”.

Lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na ponad 50% dofinansowania. Maksymalny poziom dofinansowania może wynieść nawet 4 miliony złotych.

Przypominamy też, że czasu na składanie aplikacji do Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” jest coraz mniej.

Poruszyliśmy także omawiany dzisiaj temat drogi R-10, której kiepski stan, graniczący z nieprzejezdnością, poruszany był w ciągu ostatniego roku wielokrotnie. 

„Dla nas jest to jeden ze strategicznych punktów. Budujemy cały szkielet ścieżek rowerowych – blisko 1200 km dróg i ta R-10 jest kluczowa.” – mówi Marszałek Jarosław Rzepa. Jak dodaje, w tym roku zakończy się już budowa drogi do Skoszewa, będąca ważnym etapem projektu.

Marszałek zapewnia, że budzący dużo emocji przebieg drogi rowerowej przez Woliński Park Narodowy, pogodzi interesy ochrony przyrody z interesami województwa: „Jesteśmy w trakcie rozmów z Wolińskim Parkiem Narodowym, z Nadleśnictwem Międzyzdroje. Jeżeli uzgodnimy już ostateczny przebieg, to przystąpimy do prac projektowych i jak najszybciej do wykonawstwa.”

Na zakończenie zapytaliśmy Wicemarszałka o wspierany co roku przez nasze województwo Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach.

„Tak samo, jak Słowianie i Wikingowie w Wolinie tak samo Festiwal Gwiazd jest marką rozpoznawalną w kraju od wielu lat, i byłoby rzeczą niezrozumiałą jeżeli Województwo Zachodniopomorskie tych naszych sztandarowych imprez by nie wspierało.”

Cała rozmowa z dzisiejszym gościem znajduje się w nagraniu wideo. Z Marszałkiem Jarosławem Rzepą oraz Burmistrz Beatą Kiryluk rozmawiał Michał Nakoniczewski.

17 komentarzy “Jarosław Rzepa, wicemarszałek woj. zach-pomorskiego z wizytą gospodarczą w Urzędzie Miasta”
 1. Wszyscy tylko „daj mi ” A pracować nie ma komu! Piszecie o dużych rodzinach , ktoś kto decyduje się na dużą rodzinę powinien sam na nią zapracować! Masz niskie dochody nie rób sobie 5 dzieci! Chyba logiczne ? A nie , lepiej iść i żądać od miasta mieszkania i remontu.

 2. Leser niestety mam zbyt małe dochody w przełożeniu na członka rodziny, by mieć zdolność kredytową. Nie każdy zarabia miliony.
  Kolejna cudowna rzecz z wieści które mnie dochodzą, że plaża ma być znów w dzierżawie podmiotow o ile wlodarze przez nas wybrani wyraża zgodę. Są przygotowane projekty uchwał.

 3. Popieram Lesera! Wszyscy uważają ,że ” im się należy ” a pracować nie am komu !

 4. Ludzie do roboty się weźcie

 5. Leser rusz czasami głową a starsi ludzie oni też mają iść do pracy? ??

 6. Leser ty weź głową trochę poruszaj a osoby starsze INTELIGENCIE ????Ale co tam leser to leser ???

 7. Leser to gdzie te grunty do budowy mieszkań? TBS i owszem, ale kiedy będziesz mieć własnościowe? Niektórzy nie mają wyjścia i nie zarabiają 10 tys,a chcą pozostać w Gminie.

  • Nie trzeba zarabiać 10 tys żeby dostać kredyt hipoteczny 😉
   Mieszkań i pracy jest multum, trzeba tylko chcieć.

 8. Rzepak co powiązany z aferą melioracyjną . Powodzenia pani Kir.

 9. Przedwyborczo?

 10. Drogi drogami są potrzebne.Ale czy ktoś Zapytał ktokolwiek Pana Wicemarszałka o stan mieszkań w Międzyzdrojach w jakich warunkach mieszkają ludzie.Jak zawsze wszystko jest OK!!! PRAWDA!!!I dalej wszystko dla wczasowiczów A MY MIĘDZYZDROJANIE TEŻ TU MIESZKAMY!!!???I z ciekawości kto za to jest odpowiedzialny? Bo jak na razie to widzę że winnych nie ma ??

  • A z jakiej racji miasto ma ci remontować mieszkanie?!
   Do roboty się weź!

   • Wspòlnoty mają fundusz remontowy a remont budynku własności miasta należy do miasta.

   • @ kasztan
    No to o co chodzi? Jak masz we wspólnocie mieszkanie to ich ścigaj o remonty.
    A jak masz mieszkanie socjalne i Ci się ono nie podoba, to idź do pracy i wynajmij/kup sobie, takie jakie Ci będzie pasować. I wtedy zamiast na nierobów, miasto będzie miało pieniądze na np.drogi.

   • w swoim swiecie mieszkaj w srednich warunkach ale w normalnym swiecie tak nie jest chyba ze ktos sam to niszczy.

   • W normalnym świecie to ludzie pracują i sami zarabiają na swoje potrzeby, a nie wyciągają ręce „bo mi się należy”.

 11. Miło posłuchać.