Jak smakuje niepodległość?

22 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach szukaliśmy odpowiedzi na pytanie Jak smakuje niepodległość? W ramach Dnia ERASMUS+ oraz działań podejmowanych w gminie Międzyzdroje w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na szkolnym korytarzu pojawiły się bogato zastawione stoły, na których znalazły się potrawy z 7 regionów Polski oraz 10 państw, z którymi współpracujemy w projektach ERASMUS+.

Mazowsze, Śląsk, Wielkopolska, Kaszuby, Podhale, Małopolska i Pomorze Zachodnie to regiony smakowicie zaprezentowane przez klasy gimnazjalne oraz 7B. Natomiast na stoiskach klas 4,5,6 i 7A można było zapoznać się z informacjami i smakami z: Anglii, Turcji, Cypru, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Grecji, Irlandii i Włoch. Była to niesamowita atrakcja szczególnie dla naszych partnerów z projektu Mind and Body, których gościmy w tym tygodniu w naszej szkole. Pudding, bruschetta, śledzie, kwaśnica, pyry z gzikiem, ciasto szpinakowe z sosem tzatziki, kebab i bagietka z guacamole to tylko ułamek tego, czego można było spróbować.

Dzięki temu, że w przedsięwzięcie tak chętnie zaangażowali się uczniowie, wychowawcy klas, ale przede wszystkim rodzice, była to prawdziwa uczta dla podniebienia. Fachowo wszystkie potrawy oceniał szef kuchni z wieloletnim doświadczeniem, mieszkaniec Międzyzdrojów – pan Artur Maćkowiak. Po skosztowaniu jedzenia uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy prowadzonym przez panią Alinę Poskart oraz druha Tomasza Rychłowskiego. Klasy, które najlepiej się zaprezentowały, otrzymały wspaniałe nagrody: poczęstunek w Kawiarni Wiedeńskiej Vienna House Amber Baltic, poczęstunek w Pizzerii 7 Avenue, lody w lodziarni Pastelowa oraz seans filmowy w Kinie Eva. Jednak tego dnia wszyscy czuli się wygrani, gdyż niecodziennie mamy okazję spróbować potraw ze świata oraz różnych zakątków Polski, która jak udowodniliśmy, zachwyca smakami. Z pewnością możemy być dumni z różnorodności regionów naszego kraju.

Wszystkie działania związane z konkursem wspierała Gmina Międzyzdroje, a głównym pomysłodawcą, organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród był Hufiec Ziemi Wolińskiej.

Galeria zdjęć- SP nr 1        Galeria zdjęć- hala sportaowa

Organizatorzy