Izolacja, zakazy, obostrzenia, a na budowach w Międzyzdrojach… praca wre!

Mimo pandemii i rozlewającej się po kraju fali zakażeń rząd nie zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń działalności branży budowlanej. Poza nielicznymi wyjątkami i zamknięciem sklepów budowlanych w weekendy, prace na międzyzdrojskich placach budowy są kontynuowane, a pracownicy realizują zadania wcześniej zapisane w harmonogramach.

Codzienne odprawy, zebrania organizacyjne, wspólne posiłki to obraz wyłaniający się z niektórych międzyzdrojskich placów budowy. Robotnicy, głównie cudzoziemcy, także korzystają ze sklepów, marketów, chodzą po ulicach, korzystają z infrastruktury. Szczególnie wrażliwe z punktu widzenia ryzyka rozprzestrzeniania się choroby wydają się budowy, które „koszarują” swoich pracowników. W Międzyzdrojach takich pełno.

Czy w takim przypadku izolacja pozostałej części społeczeństwa ma sens?

Nie można wykluczyć, że w najbliższym czasie dojdzie do czasowego zastopowania niektórych robót budowlanych, jednak na pewno jest to scenariusz, którego wszystkie strony wolałyby uniknąć


18 komentarzy “Izolacja, zakazy, obostrzenia, a na budowach w Międzyzdrojach… praca wre!”
 1. Mieszkaniec

  Brak kontroli na promenadzie i plaży i na budowach nikt nic z zakazów sobie nie robi, maseczki albo na jednym uchu wiszą, albo pod brodą i tylko narzekania słychać oczywiście zakazy ich nie dotyczą, a straż miejska gdzie i policja lepić mandaty imbecylom

 2. JACEK LEWANDOWSKI

  LUDZIE MOŻE SIĘ OPAMIĘTACIE TY ANONIM I RESZTA MOŻE TROCHĘ POMYŚLICIE PRZECIEŻ CI PRACOWNICY NIE SĄ OD WCZORAJ ANI ZESZŁEGO TYGODNIA PRACUJĄ TU JUŻ OD JESIENI I CO „KORONA WIRUSA” TRZYMALI W SŁOIKACH DO TERAZ A MOŻE KAZAŁ IM KTOŚ TERAZ WYPUŚCIĆ.
  ONI PORUSZAJĄ SIĘ TYLKO MIĘDZY BUDOWĄ A MARKETAMI SPOŻYWCZYMI ORAZ KWATERAMI
  TY ANONIM I RESZTA A POMYŚLAŁEŚ MOŻE JAK ONI SIĘ TU CZYJĄ JAK TAKIE PAJACE JAK TY NIE SIEDZĄ NA CZTERECH LITERACH TYLKO SIĘ PRZEMIESZCZAJĄ TU I NAZAD UJAWNIJ SIĘ Z IMIENIA ALBO NAZWISKA BO OCZERNIAĆ TO KAŻDEGO MOŻNA. A JEŻELI DALEJ BĘDZIECIE SIALI FERMENT WŚRÓD LUDZI TO ODPOWIEDNIE ORGANY SPRAWDZĄ Z JAKIEGO „IMEA” NADAJESZ. OBIECUJE CI ŻE TEGO DOPILNUJĘ
  PODPISZ SIĘ TAK JAK JA
  JACEK LEWANDOWSKI URODZONY W MIĘDZYZDROJACH
  P.S.
  PAMIĘTAJCIE ZE TO CO PISZECIE MUSI BYĆ PRZECHOWYWANE PRZEZ ADMINISTRATORA
  DLA POTRZEB EWENTUALNYCH SPRAW W SĄDZIE
  KTOŚ KIEDYŚ POWIEDZIAŁ
  „JEŚLI JESTEŚ BEZ WINY PIERWSZY PONIEŚ KAMIEŃ I ŻUĆ W ……………………..”

  • Zgadzam się z Jackiem.
   Nie ma zakazu produkcji ani budowy.
   Ci ludzie nie szwędają się po mieście, tak samo się boją jak Polacy.
   Trochę życzliwości!
   Jak zatrzyma się produkcja i budowy, znajdziemy się w czarnej dziurze. Podatki tutaj płacą więc proszę jaj Jacej o szacunek dla nich.

  • Jeszcze chwilunia i zakaz produkcji i budowy BĘDZIE!!!!! i tu nie chodzi o to, ze ktos cos komus zakazuje. oni nie trzymaja zasad !!!!

 3. Sami życzliwi ludzie tutaj.

 4. zakaz zakazem a rząd się cieszy 70 plus .80 plus na wymarciu ile zaoszczędzi zus – telewizja tego nie powie.

 5. Wszyscy tacy przeciwni wychodzeniu z domu, a wiedzą wszystko, co dzieje się na mieście. Ciekawe skąd?

  • Tak właśnie jest! co dzieje się na rogatkach? kiedy ktoś zaparkował i jakie ma blachy! widocznie sami się kręcą ? ci niewychodzący z domu!

 6. A myślicie, że policja to pieniądze ma z szuflady… nie, policja ma pieniądze z podatków. Jeżeli wszystko zamkniemy, to za chwile wszystko stanie włącznie ze szpitalami. Niestety na wszystko są potrzebne PIENIĄDZE, a te nie biorą się z bankomatów. To rozumie już siedmioletnie dziecko…

  • a pobierasz 500+? sprzedałaś już swój glos za 500 ? może najpierw to zabrać. zabrać nieróbów do pracy. oskubali przedsiebiorcow. a teraz podatki placic. oddaj swoje 500 miesiecznie, bedzie dobrze

 7. Codziennie obserwuję jedną z budów ,pracownicy jeden przy drugim ,do sklepów całą grupą , a później na kwatery . To jak to jest hotele zamknięte o kwatery nie ?

 8. Co najlepsze, możesz kupić gofry i lody przy molo i amfiteatrze… Produkt pierwszej potrzeby?

 9. W 7 samochodami jeżdżą chodzą grupami dotykają tak samo wszystko w sklepie jeśli mi nie wolno wyjść pochodzić to ktoś powinien zaragowac na budowy

 10. Powinien Burmistrz zareagować budowlańcy w tej sytuacji są największym zagrożeniem dla mieszkańców Miedzyzdroji, są największym zgrupowaniem po pracy po sklepach a w niedzielę wspólnymi przechackami obcokrajowców po alkohol.

  • Dokładnie tak,jak piszesz! Nic tu po nich!! I tak w tym roku nie powynajmuja w tych niedokończonych budowlach..Po co się więc spieszyć i zagrażać ludziom??Nic im się nie stanie jak wstrzymaja te budowle..Za to Międzyzdroje powinny być w ten sposób zabezpieczone przed rozsiewaczami epidemii,mogą być przecież bezobjawowi..

 11. bo ktos te podatki musi placic

 12. Bo kasa się liczy