IX sesja Rady Miejskiej

Porządek obrad

1. Otwarcie IX Sesji RM i stwierdzenie quorum.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Uwagi radnych do protokołów z dnia 21.03.2019 r. oraz 28.03.2019 r.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Informacja sołtysów w zakresie spraw związanych z sołectwami.
6. Sprawozdanie Burmistrza Międzyzdrojów z prac między sesjami.
7. Projekt uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na polskich obszarach morskich przyległych do Gminy Międzyzdroje.
8. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości – przy ulicy Głównej w Lubinie.
9. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości (działka nr 248/5, o powierzchni 330m2) –przy ulicy Nowomyśliwskiej.
10. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości (działka nr 326/26, o powierzchni 654m2) – przy ulicy Komunalnej.
11. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości – przy ulicy Bohaterów Warszawy.
12. Projekt uchwały w sprawie wyrażenie zgody na wydzierżawienia nieruchomości – przy ulicy Myśliwskiej 21b.
13. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr V/46/19 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych w Gminie Międzyzdroje, których zarządcą jest Burmistrz Międzyzdrojów, na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego.
14. Projekt uchwały w sprawie określenia warunków udzielenia bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności nieruchomości.
15. Przyjęcie protokołu Komisji Rewizyjnej z kontroli w zakresie wydanych decyzji warunków zabudowy za lata 2014-2019 r.
16. Przyjęcie protokołu Komisji Rewizyjnej z kontroli klubów sportowych w zakresie rozliczeń z udzielonych dotacji celowych na rok 2018.
17. Rozpatrzenie odwołania mieszkańców Wapnicy na postanowienie Burmistrza Międzyzdrojów z dnia 18 marca 2019r., w sprawie wniesionego w dniu 15 marca 2019 roku, protestu przeciwko ważności wyborów Sołtysa Wapnicy i członków rady sołeckiej.
18. Informacja Przewodniczącego Rady w zakresie spraw wniesionych do Rady oraz o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
19. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
20. Wnioski komisji i radnych.
21. Wnioski i skargi mieszkańców.
22. Zakończenie obrad.

50 komentarzy “IX sesja Rady Miejskiej”
 1. Czy teraz na Majowej sesji dowiemy się jak działały Spółki i w jakiej kondycji finansowej są.
  Czy jakieś spółki wypłacił do kasy gminy jakieś diwidendy.
  Pozdrawiam

  • Nie jestem autorem tego wpisu, ale to dobrze,ze interesujesz się sapółkami.

   Polecam zainteresowani się spółłką ZWiG, a w szczególności budową oczyszczalni zanim zxaczniecie płacić np po 30 zł za m sześcienny wody i odprowadzanych ścieków..

   Gmina Międzyzddroje jest na dobrej drodze aby pobić niechlubny rekord Szklarskiej {Poiręby.

   Pozdrawiam

 2. A GDZIE SA OSTATNIE OSWIADCZENIA MAJATKOWE .
  Czy też można telefonicznie to robić???.
  30 kwiecień już był A na BIP cisza.
  2 Maja był normalnym dniem pracy.
  Kto za to jest odpowiedzialny???.
  Pozdrawiam.

  • Spokojnie,jak nie wiesz to Ci odpowiadam – w nowej energii a ona dosyć mocy pochłania.

  • Za oświadczenia majątkowe które powinny być do końca kwietnia odpowiedzialny jest
   Przewodniczacy Rady
   Za resztę np prezesi spółek Burmistrz
   A kto jest odpowiedzialny za to aby na BIP???.
   DZISIAJ MAMY 3 MAJA czyli ????
   Terminy kogo dotyczą????.
   Pozdrawiam

 3. obywatelka 3go sortu

  Widocznie niektórym nie podoba się to ze ktoś jest zawsze elegancko ubrany ma własne zdanie po-prostu jest sobą trzeba szanować wszystkich mimo ze maja odmienne zdanie na tym polega demokracja.

 4. Mieszkaniec

  Pan Szlaski miał rację ile można bić pianę ,nie da się tego oglądać.

  • Również Mieszkaniec

   Gdyby tak Merytorycznie przez okres ostatniej kadencji raczej nic nie slyszalem becikowe….. itp. ? Szaleństwo.
   W odbiorze nie słychać bicia piany, a PRAWDE, która jak można zauważyć w oczy kole?

   • Bicie piany pod publiczkę.Mazurek choć miał Dużo czasu 🙂 prawa się nie nauczył za to GWIAZDOR pierwsza klasa dalej z tym SKANDALISTY

   • Radny widać merytoryczny potrafiący powiedzieć zdecydowane NIE. Tłumaczenie co niektórych po fakcie to dopiero gradka?

 5. Bo radny Szlaski to niemy dyskutant, dyskutuje w myślach, w końcu się obudził zebrał i błysną zaistniał medialnie zamykając dyskusję.

 6. Jak się niema czego czepiać to garnituru jestem obiektywna i mogę powiedzieć ze jest człowiekiem pracowitym jak żaden poprzedni Przewodniczący.

  • Ha, ha dobry kawał jak na początek tygodnia???
   To chyba samouwielbienie?

  • były mieszkaniec

   Ja też jestem niezaangażowany i mogę stwierdzić z pełna świadomością zupełnie co innego. Po co wybraliśmy radnych, po to by podejmowali te trudne decyzje i przestrzegali prawo. Jeśli tam ma być to można łamać uchwały taka to przecież drobnostka porównując z uzasadnieniem uchwały o proteście mieszkańców. Zdumieniem mnie napawają radni Samołyk i Iwaszczyszyn reszta raczej nie, bo wiedziałem , że tak będzie. Prawo lokalne zostało określone i oby je przestrzegać , po to mamy swoich reprezentantów w radzie.Pochwalam wypowiedź radnego Mazura trafna, bezstronna i bez uprzedzań.O czym nie mogę jednoznacznie napisać po wypowiedziach obecnych zarządów.Mieszkańcy tym razem pokazali, że prawo jest dla wszystkich i należy go bezwzględnie przestrzegać. Gratuluje odwagi nie można całe życie chować głowy w piasek 🙂
   Najbardziej podoba mi się radny Szlaski zero dialogu merytorycznego, a wnioskuje o zamknięcie dyskusji Większość głosuje za zamknięciem ,a nagle jeden z radnych zaczyna wyjaśniać
   . Dobre

   • Jakie nie zaangażowany Jarek daj spokój.Kogo Ty chcesz nabrać;) Uszanuj demokratyczna głosowanie na wnioskie i zjedz snikersa

   • Właśnie, szacunek, szacunek i jeszcze raz szacunek!!!Ale najwyraźniej nie wszyscy rozumieją co znaczy to słowo.Przykre ale prawdziwe…..

   • Ty jesteś ostatnim który może pouczać na temat przestrzegania prawa.Kończ Waść wstydu oszczędź

 7. no właśnie przyszło za dużo a miało być kółko wzajemnej adoracji a tu klapa !!!i nie mogą się z tym pogodzić ! przeliczyli się i teraz lament na wszystkich forach !!!!!

 8. Co do licznie przybyłych mieszkańców to słyszałem że niektórzy przyszli po powiadomieniu telefonicznym żeby przyszli bo mało głosów. Ale to taka plotka

 9. Uwazam ze radni to nie prawnicy! Statut nie okresla jasno ze ma byc na bipie!!! Skoro mieszkancy licznie przybyli to wiedzieli o wyborach! Niech rozstrzygnie to sad!!!! Tyle w temacie wyborow!

  • Uważam, że sekretarz conajmniej nie dopełnił obowiązków służbowych.
   Na to jest chyba artykuł w kk???

   • Jak był ogłoszony konkurs na stanowisko sekrtarza wybrany został najbardziej doswiadczony jegomość.
    Widzimy efekty jego doświadczenia.
    Aby dużo nie mówić mamy też
    Rzecznika miasta A co.
    Po co się kompromitowac (zapis z wypowiedzi na sesji)
    Kiedyś ktoś powiedział
    TKM.

  • Ale Statut określa bardzo ładnie że karta do głosowania ma być czysta opieczętowana pieczątką urzędową inne karty są NIEWAŻNE ,były wypisane nazwiska na kartach więc są NIEWAŻNE Karty do głosowania a tym samym i wybory. Część Rady Miasta dała przyzwolenie na łamanie prawa w Gminie Międzyzdroje a to zauważyli nawet nie prawnicy. Przy niewiedzy i bałaganie jaki tworzy Pan Sekretarz jeszcze nie raz będa rozpatrywane skargi.

 10. Kiedy pomyślicie o wskazaniu miejsca pochówku dla zwierząt ?

 11. Dzisiaj jedni protestują ,jutro drudzy takie sprawy sporu lokalnego powinny trafiać do Wojewody .

 12. Don Pedro w tym kubraku wygląda jak cygański wódz gold na szyji gold na sobie złoty chłopak 😀

 13. Strajk zawieszony ,dzieci do szkoły .

 14. Statut trzeba uściślić .

 15. Pani Dorota miała rację jak nie jest pewna to sprawę niech rozpatrzy Wojewoda .

 16. Pani Doroto w dniu wyborów obowiązywał ten Statut którego Pani nie doczytała a nie inny i należało go przestrzegać w takiej formie, a nie gdybać co by było gdyby było, na następnej stronie był ciąg dalszy który by rozwiał Pani wątpliwości tylko trzeba czytać. Bardzo ładnie wyjaśnił i w zrozumiały sposób Pan Mazur i przywołał Sekretarza o nie odbieganie od tematu, który wie że zawalił a nie umiał się do tego przyznać tylko szukał innych winnych. Winni byli ci co się odwołali a nie ci co w karygodny sposób zaniedbali obowiązków i doprowadzili do złamania prawa. Jedno jest pewne po tej sesji że radni Nowej Energi nie będa przestrzegać prawa i nas godnie reprezentować tylko swoich kolesi.

 17. do tego miasta powinno się wprowadzić programy naprawczo-edukacyjne. pt. „zawiść ludzka, podłość” itp. to co dzieje się w tym mieście przekracza normy polskie – 100-krotnie. Niech się zajmą tym na sesji, ale podejrzewam, że są tacy sami

  • napisz na czole byl las, nie bylo was, bedzie las nie bedzie was albo ch kladz albo rozliczaj sie zgodnie z biblia

 18. Ja też ładnie wyglądam? jak śpię i jeść nie wołam ???

 19. A co z zaległym „Janosikowe „”ile gmina musi zapłacić .
  Czego tego tematu na sesji nie było.????.

 20. Czy strajkujący nauczyciele dostaną za czas strajku wypłatę ?

  • jak nie pracowali to się nie należy

  • Dostaną dostaną.

   • dostaną tylko od związków do których poszczególny nauczyciel należał , związki mają pieniądze na ten cel dla nauczycieli czyli fundusz strajkowy ,

   • a z czego maja zyc jak podobno sie nie nalezy?
    slaby szantaz czy tam manipulacja, kazdy zasluguje by zyc a czy chce cos robic, czy tez nie, jego sprawa, nikt nie zmusza a jak humor bedzie sami przyjda bo co tu robic.

   • Do OPS – u po pomoc – bo Broniarz na pewno nic nie da

  • Niby dlaczego niech im Broniarz wypłaci.

 21. Coraz bardzie podobają mi się poczynania pana Burmistrza ,nie zmarnowałam swojego głosu ,powodzenia.

  • A ja jednak z perspektywy czasu uważam że zmarnowałem swoj głos. Nie tego oczekiwałem. No cóż komedio-dramat w telegraficznym skrócie.

   —————————–

   Komentarz zatwierdzony z opóźnieniem (był w drugiej bramce). Przepraszamy za czas oczekiwania.

 22. Pani Burmistrz ładnie wygląda.

 23. Dlaczego pan z Warnowa mówi o naszych sprawach.

  • Jak w przyszłości zapłacisz za metr sześcienny ścieków i wody np. 30 zł to wtedy docenisz ten głos, ale będzie za późno.

   Znamienne jest, że Pan Burmistrz oraz radni ani słowem do tego się nkie odnieśli.