III Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

Kolejne linki z powodu awarii (problemy techniczne zostaną usunięte i kolejne transmisje powinny przebiegać już bez problemowo). Za usterki techniczne przepraszamy.

80 komentarzy “III Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach”
 1. To my teraz nie możemy rozliczać radnych z głosowań, bo nie wiemy jak kto głosuje ????

 2. obserwatorka

  Szanowni Państwo od Nowego Roku wszystko się unormuje i już dziś proszę o powstrzymanie się od nie stosownych wpisów do kogokolwiek ze stron szanujmy się na wzajem a krytyka niech jest konstruktywna a nie obraźliwa .

  • My się szanujemy a jak to jest z innymi? Na ogół krytyka jest tu bardzo konstruktywna chyba, że jakikolwiek dyskusja jest komuś nie na rękę?

 3. ale żeby dzieciom zabrać pieniądze to jest już żenada panie burmistrzu

 4. Po co to bicie piany , większość rządzi ,demokracja , w rządzie też większość z PIS i co źle jest?

 5. Mam propozycję na następne wybory: zwycięzca bierze wszystko, wraz z komisją rewizyjną. Zwyciężeni mogą się patrzeć lub głosować zgodnie z sumieniem czystym i co po tym zostanie? Ja wiem, a Wy?
  Żadnej komisji i sekcji sportu zwyciężonym nie powinno się należeć i w razie nie przechodzi ich żadna uchwała, jako nieproduktywni – na urlop 5 letni z rady. Fajnie mi się marzy, tylko czy wiecie co wtedy działoby się przy wyborach ?
  Nie, nie spełni się to w najczarniejszym moim śnie a szkoda.

 6. A do kogo pretensje ? Chyba do wyborców że tylko 3 Panie Radne dostały mandat z komitetu a teraz chcą rzadzić wszystkimi i wszystkim

  • Ha, ha to żeby być w komisji nie jest jednoznaczne żeby rzadzic no chyba że takie pomysły jak i inne rodzą się w twoim toku rozumowania.Takie podejście jak twoje to ograniczenie w swojej pojemnosci?

 7. Przeciw kandydaturze Pani Natkanskiej do komisji skarg i wniosków była p. Klucha p. Szlaski wstrzymali się p. Weglorz i p. Aksnan. Czy to nie członkowie byłego komitetu wyborczego p. Burmistrza?

  • Klub Panie zakładaja żeby się do komisji kilku dostać bo za to jest kasa i wszystko w temacie

   • Słyszałem inna wersję, że chcą czynnie uczestniczyć w pracach każdej komisji. Jest to bardzo logiczne skoro założył klub. Zresztą anonimie jak przesledziles z uwagą transmitowana sesje to każdy z radnych należy gdzieś do dwóch komisji.???

   • I chyba również vice versa, o co ten dym?

 8. Ha ,Ha marnie ta sesja wygląda .

 9. Jaka zemsta, za co?

 10. Lampek na gminie nie będzie bo słabo głosowaliście na burmistrza ? zemsta B.K. ?

 11. Do” Mieszkańca „cieszę się że pani Dorota ma takie samo zdanie jak ja .

  • A ja nie bo nic się nie zmienia i nie zmieni. Usiądź tam, ciebie zgłaszam, itp itd

   • Tak własnie postepuje klub ty do tej komisji ty do tej i pare zlotych przez 5 lat wpadnie

   • Matematyka jest prosta. Skoro są trzy osoby to muszą się podzielić, żeby uczestniczyć w pracach. Ładnie podsumowujesz radnych prócz przewodniczacych, bo oni wszyscy będą pracowac jak wynika dwóch komisjach. Z opcji komitetu p. Burmistrza ile osób weszło w skład każdej komisji?

   • Nic się nie zmienia to fakt krytyka dla krytyki.Burza w szklance wody i tak do następnych wyborow

   • Dlaczego po dodaniu mleka to herbaty tworzą się sztormowe chmury? Punkt widzenia zmienia się z punktu siedzenia.Kategoria my – on-one.

 12. Gdzie jest Adam ?.

 13. Mieszkaniec

  Do Pani Doroty przedstawiającej się jako” Anonim”. Po charakterze wypowiedzi widać , kto pisze. Dlaczego Pani tak nie lubi koleżanek ? Pani Iwona jest cały czas sobą nie widzę żadnej różnicy natomiast czepia się Pani Pani Natkańskiej – co nie dają się urobić ? a może wystarczy porozmawiać .
  Podobno wszystkie tematy przerabiacie na komisjach to chyba mogła przeglądać książeczkę – ewidentnie przeszkadzają Pani te osoby. Zawiść ? , nienawiść ? pogarda ? a gdzie pojednanie o którym mówił Pan Burmistrz u Pani osoby wobec innych ?

  • Pani Natkańska i inne osoby mogły sobie Uchwały wydrukować w innym miejscu np w domu i je czytać , jasne?

 14. Nie wiedziałem, że tyle osób mamy mądrych w Międzyzdrojach. Tak przed monitorem komputera ale tak na żywo to mało kto japę by otwierał. Chyba najwięcej do napisania mają ci przegrani. Teraz będą krytykować itp.

  • chill.investments

   Niemam japy

  • Ty na pewno ze strachu japy byś nie otworzył, ja na pewno tak.

   Podszywanie się pod mój nick nic ci nie da.

   Pozdrawiam

   • Tak Ty ta swoją gębę i swój ryjek wciskasz wszędzie i dlatego jesteś”kryminalista”.
    Twoje zdanie i twoje wypowiedzi są tyle warte co papier toaletowy zużyty można jego -„spuścić” w szalecie miejskiej.

  • Stały czytelnik

   Panie Marek poczekam aż wygrani zaczną krytykować. Poza tym konstruktywna krytyka nikomu nie zaszkodzi

 15. Pani radna Natkanska brawo takie osoby są tam potrzebne. Pani powinna być przewodnicząca komisji skarg w końcu doświadczenie ogromne. Ale widać „demokracja” zwyciężyła.

  Życzę powodzenia całemu klubowi i pozdrawiam.

  • To kto będzie rozpatrywał skargi, no wiecie co? Opozycja??? moim zdaniem tylko to tego jest powołany pan burmistrz i przewodniczący jego zastępcy i pani z komisji urzędowej a co , nie?

 16. Jędrek super

 17. Obejrzałam całą sesje i faktycznie pani Czyż z nikim się nie liczy i zachowuje się jak by tylko ona była .

  • Ja też obejrzałem całą sesję i stwierdzam, że Pani Czyż po prostu się nie zmieniła.

   Ja przynajmniej nie jestem tym zaskoczony, albowiem zawsze uważałem, że Pani Czyż nie potrafi merytorycznie pracować i się nie pomyliłem – z czego oczywiście nie jestem zadowolony.

   Życzę dla Pani Czyż aby w nowym roku zmieniła swoje postpowanie i zrozumiała odpowiedzialną rolę samorządowca i z prymitywnej populistki zmieniła się w merytoryczną radną, ale czy to w przypadku tej Panie jest możliwe ? – oto jest pytanie.

   Pozdrawiam

  • Mieszkaniec

   Ogladajac sesje zauważyłem zupełnie, co innego negatywne nastawienie do tego klubu.Rozmawialem z tymi osobami i rzeczywiście tak jest. W poprzedniej kadencji odbywały się spotkania teraz ponoć historia powraca.

  • Przyjaciel gminy znów na wokandzie.Sola w twym oku od czasu kiedy czytam posty radna była zawsze Poparcie mieszkańców w tych wyborach jej osoby o czymś świadczy, więc nie lekcewaz nas mieszkancow. Trzymaj się swojej gminy i nie mieszaj w naszej!!!

  • To prawda a jakie parcie na szkło

 18. Pani Natkańska w komisji mieszkaniowej i gmina ma sprawę mieszkań komunalnych z głowy .

 19. Pytanie, co to się stało, że dwaj Panowie zmienili miejsce ? Zmiana tzw barw?

 20. Przewodniczący Rady słabo sobie radzi jako radny już trzeciej kadencji

 21. Pani Czyż wyważona ha ,ha, musiała by zmienić sposób bycia aby zostać burmistrzem , to przerywanie, i wtrącanie swojego ja jest bardzo niegrzeczne i świadczy wiadomo o czym .

  • Szkoda, że widzisz jedna stronę to nazywa się brak obiektywizmu. Bo druga zachowuje się podobnie, ale pod latarnia najciemniej. Ot taka to prawda.

 22. Szkoda Pani Ewelino ,mam nadzieję że te dwie panie siedzące obok, pani nie zdominują .

 23. Pani Natkańską pani powinna być w komisji mieszkaniowej .

  • Myślę, że radna Klucha ponieważ ma większą styczność z mieszkancami a poza tym jest trzecią lub czwarta kadencje

 24. Ale popula, dobro dzieci .Ha ha koleżanka musiała panią tłumaczyć .

 25. Widać utworzona została lewica end prawica. Głosując sadzilem że będzie jedność i neutralność niestety kolejne pomyłka. Karty widać rozdane wg określonych reguł, co można zauważyć na przekazie filmowym. Dowodząca a zarazem zarządzająca w pierwszym szeregu.

 26. Ewelino bardzo cię szanuje ,ale bardzo proszę zmień miejsce przy stole bo nie pasujesz do tego towarzystwa.

  • Mieszkaniec

   Ja też bardzo tą Panią szanuję i niech zostanie sobą, bo już tam niewiele takich osób zostało. Lasi dają się skusić widać nie wszyscy i niech takimi pozostaną. Pełen szacun dla nich.

 27. Pni skarbnik tłumaczy budżet , a pani radna Natkańska czyta sobie książeczkę , strasznie zainteresowana.

 28. Pan radny przewodniczący Rady Rodziców , wybrany do komisji rewizyjnej ? Pierwsza kontrola to sprawdzenie wydatkowania pieniędzy Rady Rodziców Szkoły nr 1 .Sam pan radny powinien to zaproponować .

  • popieram

   • Właśnie mi się przypomniało, po artykule o Radzie Rodziców, szybkie zebranie, tłumaczenie się, ale nadal pytam gdzie rozliczenie? Były zebrania klasowe i przewodniczący nie przedstawił rozliczeń.

 29. Pani Czyż o czym pani mówi przy Uchwale na ul Gryfa ? Czy odrzucając Uchwałę Rada daje zielone światło do rozbudowy ?

  • przypomne Panstwu postawe Pani Czyz przed wybroami (trzy sesje przed) – wyważona, słuchająca – wspaniala kandydatka na burmistrza miedzyzdrojow. teraz wraca do swojej roli „nie” i koniec. nie dla zasad. jednak wyborcy niedali sie nabrac na krotka zmiane, reforme p. Czyz. wrocila do swojej roli

   • Słuchaj że zrozumieniem, bo ja wysluchalem. Dając ten kawałek terenu UM nie ma nic do dyskusji. Właściciel może postawić kolejne punkty handlowe. Rozbudować się, bo jak widać o to chodzi. Takich moloch ów już dość w centrum Międzyzdrojów jestem za.

 30. Stały czytelnik

  Ucinanie początku sesji zaczyna być normą w tej odsłonie (nowej) tego portalu chyba brakuje energii by dotrzeć na czas. Mam nadzieję, że nowa energia ma się dobrze, więc może podzieli się z portalem

  ——————————

  Napiszę prawdę: większość Radnych nie życzy sobie, by były nagrywane prywatne rozmowy przed sesją i na przerwach (mają do tego pełne prawo). Kamera była przyszykowana około 10 minut przed rozpoczęciem sesji. Dopóki nie będzie komunikatu, że zaczynamy za 30 sekund, to zawsze będzie brakowało początku 20-30 sekund (Dzień dobry…), ponieważ lekceważenie próśb Radnych z czasu przed sesją i podczas przerw, by było wykroczeniem, a nawet złamaniem RODO- ponieważ na różne tematy rozmawiają (nie zawsze o sesji). Kiedyś Sesja była nagrywana, a nie transmitowana na żywo. Podczas transmisji potrzebuję informacji z wyprzedzeniem do 30 sekund, by włączyć apk i połączyć się transmiterem. Wczoraj podczas przerwy w obradach, ponownie przekazałem informację Przewodniczącemu Rady Miejskiej i obiecał, że będzie głośno informował kilkanaście sekund przed. Nie jestem w stanie z wyprzedzeniem 30-sekundowym przewidzieć czas rozpoczęcia, ponieważ wszyscy stoją z 10 minut, rozmawiając między sobą i nagle jest dzień dobry. Panie Przewodniczący, przydałby się taki dzwoneczek jak w Sejmie, wtedy byśmy wszyscy wiedzieli, że za 30 sekund zaczynamy.

  • Stały czytelnik

   Napiszę prawdę: większość Radnych nie życzy sobie, by były nagrywane prywatne rozmowy przed sesją i na przerwach (mają do tego pełne prawo).
   Hahahaha
   Prywatne rozmowy to mogą sobie prowadzić poza salą obrad. Przerwa w trakcie sesji jest jej integralną częścią. Kamera nie jest ukryta i niech się pilnują. W restauracji Sowa i Przyjaciele też były prywatne rozmowy ale kamera była ukryta.

 31. o i złodziej prądu przyszedł na Sesje

 32. to początku niema i końca Sesji ,a co z uchwałą w sprawie diet ?

  ——————————

  Dzień Dobry brakuje, a na końcu jest z 15 sekund więcej niż powinno być- to była informacja po sesji od burmistrza tylko dla radnych i została ucięta (z linkiem są III partie sesji). Ze strażakami kawałek brakuje- złośliwość rzeczy martwych (ostatnio czasowo pracuję na zastępczym sprzęcie).

  „A co z uchwałą w sprawie diet ?” – wszystko jest w zapisie wideo. Łącznie jest prawie 4.5h zapisu wideo, proszę oglądać- postaram się ułatwić:

  1. III Sesja Rady Miejskiej cz. 1

  2. III Sesja Rady Miejskiej cz. 2

  3. III Sesja Rady Miejskiej cz. 3

  Zakończyłem umowę nagrywania sesji R. M., ale już wkrótce zapraszamy Państwa na wybrane tematycznie komisje R. M., posiedzenia R. M. oraz postaramy się naszym Czytelnikom nadal transmitować sesje R. M. na żywo.

  O następnych przekazach będziemy Państwa informować z 24h wyprzedzeniem.

  Z poważaniem
  Administrator NMM

  • Stały czytelnik

   Czy z tej wypowiedzi należy rozumieć, że sesje nie zawsze będą transmitowane lub retransmitowane? Zastanawiam się czy z tych transmisji coś więcej wynika? W znacznej części słychać mało wyraźnie bo ktoś stoi blisko kamery i bełkocze nie zdając sobie sprawy że słychać ten bełkot i wypowiedzi radnych są nim zagłuszane. Przed wyborami na sesjach ciągle było słychać komentarze byłego burmistrza Jerzego N. System głosowania jest nieczytelny. Wszystkie głosowania są niejako tajne. Nie wiadomo jak kto głosuje. Tablicy z wynikami nie widać a rączek też nie podnoszą no chyba że system padnie. Może faktycznie zlekceważyć wyborców bo jest po. A na początku piątego roku kadencji się wyborców udobrucha i będzie ok. Zostawić jedynie Informator miejski i o wszystkim co słuszne z niego się dowiemy. Obecni odbyła się już trzecia sesja a na BIP mamy zaledwie protokół z sesji I i z niego też nie wynika jak kto głosował ale tam poza tajnym głosowaniem wszyscy głosowali tak samo.

   • To się nazywa NOWA energia.
    BŁAZENADA czas na obietnice wyborcze.

   • Administrator

    Witam, sam z ciekawości teraz sprawdziłem i wyniki głosowania są dostępne na BIP w nowej zakładce: http://bip.miedzyzdroje.pl/rada/glosowania/7.dhtml. Z tego, co słyszałem miesiąc temu, to od nowego roku ma być duży monitor wyświetlający wyniki głosowania- aktualnie z miejsca kamery nawet ludzkie oko nie widzi, a co dopiero kamera.

   • Zakładka jest ale z błędami formalnymi bo nie wszystko jest ujęte nad czym głosowano.

 33. Ekipa znów poukładana co widać na załączonym obrazku. Miało być tak amerykańsko, a w zasadzie już dziś po sesji widać, że to żadna zmiana. Sesja trwała tylko 1,5h?

 34. Fajnie to tak kogoś oczerniać?Zastanawiam się mondralo czemu nie poszedłeś na radnego tylko dupę innym obrabiasz.Oj przepraszam jaki ja jestem głupi?nikt by na ciebie nie zgłosował???miłej nocy ?

  • kto nie poszedl na radnego jak widac po koment ze 2 osoby cos wyczuly.
   nowi ludzie sie melduja, maja oczy wiec zorganizowane hejty lub inne tematy oparte na falszu wyparują.

 35. Pani Czyż jak zawsze ,popisówka.

 36. Czyż tragedia

  • Mieszkaniec

   Tragedia to przebieg tej sesji. Widoczne na materiale nastawienie niektórych radnych to pewnych osób.

  • popieram, aż żal patrzeć… szkoda słów na te ciągłe „ale”… dla zasady.

 37. Darmowe parkingi i niepotrzebna podwyzka wtedy.