II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

0
1048

Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w sobotę, 12 września na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Dwa lata po śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy Irena Szewińska należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców  i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich ( 1964r. – Tokio, 1968r. – Meksyk, 1972 – Monachium, 1976 – Montreal ).  „Polska Dama Lekkoatletyki” specjalizowała się w biegach sprinterskich oraz w skoku w dal.  Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich. 

Zawody zostały zorganizowane przez Akademię Lekkoatletyczną Międzyzdroje, Gminę Międzyzdroje oraz Pomorze Zachodnie przyciągnęły zawodników z klubów lekkoatletycznych z całego województwa zachodniopomorskiego, wielkopolski i pomorskiego. W Memoriale wystartowali zawodnicy w kategoriach U10, U12, U14, którzy w większości zaczynają przygodę sportem. Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki w poszczególnych kategoriach. Pomiar czasu i biuro zawodów obsługiwała firma Domtel-sport ze Słupska, która stanęła na wysokości zadania. Każdy uczestnik biorący udział w zawodach otrzymał pamiątkowy medal oraz ciepłą zupę. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała zdobywaniu nowych rekordów życiowych w konkurencjach biegowych oraz technicznych. Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia Memoriału uczestniczyli Burmistrz Międzyzdrojów Pan Mateusz Bobek oraz Pan Bogusław Mamiński olimpijczyk z Seulu oraz Moskwy. Pan Henryk Nogala wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach długich i reprezentant kraju poprowadził całą imprezę umilając czas wszystkim uczestnikom. Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji memoriału należą się wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim rodzicom, dzieciom, wolontariuszom oraz pracownikom stadionu. Zawody dofinansowane: 

– z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego

– z programu ” Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”

– z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego – Nagrody Marszałka Województwa

 z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje

WYNIKI: https://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/10136.pdf

Wyniki naszych zawodników:

U10

Hania Wańkowska – 60m-12,83  skok w dal-2,25

Mikołaj Bagrowski – 60m-10,92  skok w dal-2,89

Weronika Leszczyńska – 60m-10,11

Marika Tymińska – 60m-11,03  skok w dal-2,61

Jagoda Grabowska – 60m-11,83  skok w dal-2,61

Kalina Stolarczuk – 60m-12,36

Agata Ryfczyńska – 60m-12,67

Lilianna Duchińska – 60m-13,18  skok w dal-2,13