II Dzień Patrona Międzyzdrojów

W samo południe (29.06) po raz drugi w Międzyzdrojach obchodzony był dzień patrona miasta św. Piotra Apostoła. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej z udziałem pocztów sztandarowych: Gminy Międzyzdroje, wojska i harcerzy. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy i turyści goszczący w Międzyzdrojach.

Na koniec nabożeństwa proboszcz parafii ks. prałat kan. dr Marian Jan Wittlieb w imieniu rady parafialnej nadał tytuły „Zasłużony dla parafii”: Henrykowi Nogali, Janowi Dudzie i Zbigniewowi Chowańskiemu. Po wręczeniu wyróżnień, ksiądz proboszcz zaprosił wiernych na Piknik Piotrowy. Piknik odbywał się na placu przy kościele, na którym częstowano wszystkich zupą rybną zwaną Uchą i pieczonymi chlebowymi kluczami św. Piotra Apostoła.

Wieczorem w sali Międzynarodowego Domu Kultury odbył się uroczysty koncert kameralny pt. „Międzyzdrojska Saxonetta” i premiera płyty „Quo Vadis Domine?”.

Koncert saksofonowy wykonany przez Dariusza Samóla, Ewę Ruszałę, Zhiyin Luo, Agnieszkę Jutkiewicz, Joannę Dołęgę, Mileny Palkaj, Michała Maślaka, Cypriana Szawrackiego, Pawła Filipowicza i Mirosława Jędrzejewskiego, odbył się w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego i spotkał się z dużym uznaniem publiczności.

Wydarzeniu towarzyszyła promocja płyty zawierającej wykonanie kantaty koncertowej pt. „Quo Vadis Domine?” pod batutą Karola Borsuka, nagranej 29.06.2017r. z okazji 70-lecia Międzyzdrojów oraz pierwszych obchodów Dnia Patrona miasta Międzyzdroje.

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM w Międzyzdrojach
Fot. Joanna Ścigała