Mistrzostwa Polski w Międzyzdrojach – Juniorek i Juniorów w zapasach

W dniach 12-14.04.2019 w Międzyzdrojach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym i kobiet organizowane przez ASI BIELIK Międzyzdroje przy udziale Gminy Międzyzdroje. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników w wieku 18-20 lat z całego kraju, a wśród nich troje zawodników Międzyzdrojskiego BIELIKA!

Natalia Jaworska zdobyła 3 (trzecie) miejsce – brązowy medal MP: wideo: od 35min 13sek

Adrian Jaworski zdobył 9 (dziewiąte) miejsce: wideo: od 27min 30sek

Aleksander Kopaczka był 11 (jedenaste) w swoich kategoriach wagowych: wideo: od 1h 2min

Przed tymi zawodnikami już za dwa tygodnie kolejny start tym razem w Mistrzostwach Polski SENIOREK I SENIORÓW w Bydgoszczy i tutaj zarząd prosi o pomoc w zorganizowaniu dla tych zawodników wyjazdu!! Podczas zawodów władze PZZ uroczyście odznaczyły osoby, które wspierają zapasy i klub ASI BIELIK:

BURMISTRZ Mateusz Bobek – pamiątkowa patera
Pan Marian Dworzycki i Tyberiusz Jackiewicz – pamiątkowe patery

Prezes ASI BIELIK Piotr Kostek – brązowy medal za zasługi dla sportu zapaśniczego.

Był to kolejny sukces tego młodego klubu, który od początku roku bierze udział w każdych organizowanych zawodach w różnych grupach wiekowych i z każdej wraca z medalami!!! Był to również ogromny sukces organizacyjny, gościło w Międzyzdrojach około 300 osób z trenerami i działaczami wśród nich zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego.

Trzeba przyznać że jest naprawdę głośno o Międzyzdrojach i ASI BIELIK w całym kraju, w pozytywnym znaczeniu dzięki wzorowej organizacji, co potwierdzają napływające opinie z PZZ jak i z klubów z całej Polski.


 
Zarząd ASI BIELIK już może zdradzić rąbek tajemnicy, że prowadzi bardzo intensywne rozmowy z PZZ o organizacji w przyszłym roku jeszcze większej imprezy ogólnokrajowej lub międzynarodowej i to w szczycie sezonu i co najważniejsze zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego jest pozytywnie i przychylnie nastawiony do pomysłu, mamy nadzieję że władze miasta również zechcą zostać współorganizatorem tak dużej imprezy sportowej, a jakiej??? o tym wkrótce!!

Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować wszystkim którzy bardzo pomogli przy organizacji tych Mistrzostw a łatwo nie było:

Władzom gminy Międzyzdroje za pomoc finansową, Urzędowi Marszałkowskiemu za pomoc w zakupie medali, Ośrodkowi STILO za perfekcyjne ugoszczenie uczestników, sponsorom Panu Marianowi Dworzyckiemu, Panu Tyberiuszowi Jackiewiczowi, Pani Dyrektor SP 1 Iwonie Banachowicz za użyczenie hali sportowej oraz sprzętu sportowego, Paniom Radnym Iwonie Czyż i Katarzynie Natkańskiej za wspieranie działań klubu, Pani Anetcie Czyżak za pomoc i obecność podczas otwarcia, dziękujemy Pani Ani Zjawińskiej i TKS JANTAR za pięknie wykonany pokaz tańca podczas otwarcia, dziękujemy Vice Mistrzom Polski w tańcu towarzyskim parze Oli Pańko i Dawidowi Petersen za również piękny pokaz tańca, dziękujemy prezesowi UKS CHROBRY Panu Waldemarowi Witkowskiemu za przybycie na otwarcie zawodów, dziękujemy Pani Burmistrz Beacie Kiryluk oraz Przewodniczącemu Rady Miasta Janowi Węglorzowi za pomoc podczas dekoracji zwycięzców.

Wielkie podziękowania dla najmłodszych zawodników i ich rodziców za pomoc przy organizacji zawodów Mamie Wiktorii Kostek, Alana Trzelkiewicza, Aleksandra i Filipa Szach, Jakuba Nowakowskiego, rodzicom Jakuba Iskry, dziękujemy Panom Pawłowi Nogali i Jarkowi Czajkowskiemu za obsługę techniczną hali, oraz wszystkim osobom których nie wymieniliśmy a podały pomocną dłoń.

Zarząd klubu składa również ogromne gratulacje trenerowi Dawidowi Kretowi oraz Zygmuntowi Kretowi za doprowadzenie zawodników do sukcesów przy tak utrudnionym działaniu.

Dziękujemy również portalowi Nasze Miasto Międzyzdroje za mistrzowsko przeprowadzoną relację z zawodów.

Na prośbę Organizatorów wyłączono możliwość prowadzenia dyskusji w artykule. Zdjęcia nie posiadają praw autorskich – dla zawodników i klubów.