Harcerski Zlot i Betlejemskie Światło Pokoju

Tegorocznej 30-letniej już edycji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło służby”. Nawiązuje ono do działania, bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, zastanowienia się nad swoim postępowaniem. Słowo Służba, to słowo, które ciągle przypomina nam o stawianych przez człowieka ważnych zobowiązaniach wobec innych. 

Ze względu na okoliczności, zdarzenia związane z Betlejemskim Światłem Pokoju, odbywały się zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami dotyczącymi bezpieczeństwa.

W 30-lecie Betlejemskiego Światła Pokoju wszystkie wydarzenia odbywały się wirtualnie podczas Betlejemskiego Zlotu, dzięki transmisji live ZHP360. 

Dla harcerzy z Międzyzdrojów sobota pełna była pozytywnych wrażeń oraz wspólnych gier, konkursów czy zdalnych konferencji.

Międzyzdrojanie rywalizowali z harcerzami z całej Polski w grze miejskiej. Każda zgłoszona drużyna harcerska na Betlejemski Zlot, otrzymała pakiet zadań do wykonania podczas zabawy w grę miejską, mogła zrealizować w swoich mieście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Do zrealizowania było m.in.: połączenie się on-line ze skautami z innych krajów, poznanie i śledzenie losów i historii górali mieszkających w Tatrach, zbudowanie w lesie szałasu, nagranie krótkich filmików o ratowaniu życia czy tolerancji, a także harcerze mieli do pokonania mnóstwa internetowych wyzwań tj. selfie bez użycia ręki, udział w dynamicznej rozgrzewce narciarskiej czy zamaskowanie się za byle czym.

W pierwszej połowie dnia instruktorki i instruktorzy ZHP uczestniczyli w internetowej konferencji, a  harcerki i harcerze w międzyczasie obejrzeli transmisję koncertu Harcerskiego zespołu wokalno-instrumentalnego „Wołosatki”. Wieczorem na uczestników czekały konkursy indywidualne, w których mogli wykazać się wiedzą o Betlejemskim Świetle Pokoju.

W niedzielę na ręce przedstawicieli władz ZHP słowaccy skauci przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, które ruszyło w podróż po Polsce, w tym także do Międzyzdrojów.
Międzyzdrojscy harcerze i zuchy już w nadchodzący weekend zaniosą do gminnych kaplic i kościołów płomień Betlejemskiego Światła Pokoju.

Wszystkie działania podczas Betlejemskiego Zlotu wykonywane przez harcerzy z Międzyzdrojów były wspierane ze środków z dotacji w ramach budżetu Gminy Międzyzdroje.

Czuwaj!
34 Drużyna Harcerska „Orlęta” im. Orląt Lwowskich
w Międzyzdrojach