Gmina Międzyzdroje wprowadza becikowe wysokości 500 zł

Międzyzdrojskie becikowe – dodatkowe świadczenia w ramach Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca od lipca bieżącego roku

W związku z realizacją polityki prorodzinnej oraz wprowadzeniem programu pn. Międzyzdrojska Karta Mieszkańca, o czym informowaliśmy Państwa wcześniej, od lipca bieżącego roku międzyzdrojanie otrzymywać będą dodatkową, jednorazową zapomogę finansową z tytułu urodzenia się dziecka.

Tzw. becikowe w wysokości 500 zł przysługiwać będzie wszystkim ,,świeżo upieczonym rodzicom”, zamieszkałym na terenie Gminy Międzyzdroje (niezależnie od wysokości dochodu) na każde dziecko urodzone od 01.01.2021 roku ), o ile posiadać będą ważną, imienną Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca.

To samo dotyczy opiekunów prawnych i opiekunów faktycznych (opiekunowie, którzy wystąpili z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka). 

Podstawę realizacji świadczenia stanowić będzie złożenie niżej wymienionych dokumentów:

1) pisemnego wniosku osoby uprawnionej (należy złożyć w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka);
2) dokumentu potwierdzającego urodzenie dziecka.

Wprowadzenie gminnego becikowego to realizacja jednego z głównych celów, jakie na początku swojego urzędowania wyznaczył sobie burmistrz Mateusz Bobek. 

Mam nadzieję, że gminne becikowe które wprowadzamy, w realny sposób wspomoże rodziców nowonarodzonych dzieci. Wszyscy doskonale wiemy ile kosztuje wyprawka dla noworodka, stąd też uważam za zasadne wypłacanie z budżetu gminy tego świadczenia. Mam nadzieję, że Karta Mieszkańca, a w niej dodatkowe, gwarantowane becikowe będzie stanowić ważny instrument gminnej polityki prorodzinnej – mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Jak czytamy w Uchwale, Burmistrz Międzyzdrojów realizuje zadanie w zakresie świadczenia, jako tzw. zadanie własne gminy.

Burmistrz Mateusz Bobek będzie przyznawać świadczenie w drodze decyzji administracyjnej.

26 komentarzy “Gmina Międzyzdroje wprowadza becikowe wysokości 500 zł”
 1. Roman filozofie pozjadales wszystkie rozumy.Trzymaj się mocno życzę dużo zdrówka bo Napewno ci się wkrótce przyda.

 2. Do Romana nie szczekaj za dużo bo skrócimy łańcuch.

  • Roman to filozof. Pewnie ma wąsa albo wyłysiał od tego.

   • Nie kulturalne jest naśmiewanie się z czyjegoś wyglądu, a komentarz o łańcuchu to już w ogóle godny pożałowania.
    Chyba , że właśnie rodzice na łańcuchu trzymali anonima, to by wiele tłumaczyło, w tym taki komentarz.

    „szczekają” to najbardziej nieroby, bo normalni ludzie to pracują, a nie trwonią czas na „szczekanie”
    Od razu przypomina mi się gdy kilka lat temu właśnie taki „szczekający” nierób oblał i podpalił Panie w którymś OPS-ie po tym gdy odmówiły mu zasiłków. Typowe dla nierobów: agresja zamiast zacząć żyć uczciwie, przestać być pasożytem na zdrowym ciele społeczeństwa, i iść w końcu do roboty!

   • To ty zacząłeś pod artykułem wyzywać ludzi od nierobów a teraz się dziwisz, że obróciło się to przeciwko tobie.

   • Nie nazwałbym potępienia leniwego i rozszczeniowego sposobu na życie wyzywaniem…
    Takie pasożytnictwo ZAWSZE będę potępiał i nim gardził, bo to jest coś na co każdy ma wpływ. Pandemia trwa, a oferty pracy są wciąż dostępne na PUP czy olx. Nieprawdopodobne prawda??
    A na swoją łysinę niespecjalnie mam wpływ, więc wyśmiewanie się ze mnie z tego powodu jest po prostu chamskie.
    Na tym kończę tą jałową dyskusję o moim wyglądzie. Życzę miłego dnia i więcej chęci do pracy.

   • Wyśmiewanie się z braku chęci do pracy też jest nie na miejscu, nie każdy ma na to wpływ.

   • Coo?? jak można nie mieć wpływu na brak chęci do pracy??! żarty sobie ze mnie robisz?

    No chyba, że d**a przyrosła takiemu delikwentowi do kanapy. To by wiele tłumaczyło.
    EOT

   • Tępić to można komary a nie ludzi.

 3. Mamy Prawo żyć gdzie chcemy i wiecie co hejterzy i cwaniaczki.Powiedzcie mi to prosto w twarz kozaki tego się boicie.Tyle w temacie

 4. Wychowałeś się w czasach gdzie mieszkania spółdzielcze wykupowalo się za grosze lub czynsze były niewysokie aby normalnie mieszkać. Budowanie domów oraz działki były tanie, ceny w sklepach, paliwa były inne. Circle k wczoraj cenę diesla zrobił z 4,60 na 4,93. Nawet ma warszowie jest taniej, bp 4,79.
  Obecnie wynajem mieszkania tylko 2pokojowego to 1500-2000zl albo kredyt 30lat. Poza tym na olx niema ogłoszeń na sprzedaż mieszkania więc niema możliwości zakupu. Nowe u dewelopera to koszt około 500tys zł obecnie za dwa pokoje. Ceny wzrastają pensję stoją w miejscu, gastronomia płaci 15zl co przy 8godzin razy 5 dni daje 2640zl na reke.
  Opłac z tego wynajem lub kredyt, dzieci i ewentualnie auto. Powodzenia.

  • mam dla Ciebie radę: wróć na wieś, skąd przyjechałeś.

   • Urodziłem się tu więc sama skorzystaj ze swojej rady. Komentarz jest odpowiedzią na „mądrości” romana.

  • wywołany do tablicy odpowiadam:

   nie wiem jakie są stawki godzinowe w gastronomii, ale wszyscy pracujący w gastronomii chwalą się , że drugie tyle, albo i więcej, mają z napiwków? więc już jest z czego odkładać. Poza tym minimalna stawka jest już chyba większa, więc 15 zł/h to chyba na czarno…
   Jak tak źle to zawsze pracę można zmienić, czy też dojeżdżać do Niemiec, a mieszkanie kupić w np Wolinie, ceny dużo mniejsze.
   Znajomi jakoś kupują mieszkanie w Międzyzdrojach, więc istnieje możliwość zakupu własnego M?? Świat nie kończy się na olx…
   No chyba, że drogi rozmówco, wychowałeś się w czasach rozdawnictwa i rozszczeniowości. „daj daj mam mam horom curke”
   Jak się nie ma możliwości utrzymania dzieci, to się ich nie robi. Proste. Gumy można kupić za grosze w każdym sklepie, więc na to powinno cię stac.

   • Ja mówię o stawkach netto, na rękę. Minimalna stawka na rękę w 2020 roku było 11zl na godzinę czyli 17zl brutto przy umowie zlecenie. Omyłkowo podałem kwotę za 22 dni, za 20 wychodzi 240zl mniej. Jak ktoś jest parą to przy takich warunkach kredyt się opłaci.

   • Niektórzy jednak mają dzieci i trzeba im jakoś pomóc jeśli jest taka możliwość. Z racji faktu przyznawania 500plus może taka pomoc wystarczy a pieniądze przeznaczyć dla innych? Ulice na promenadzie są w kiepskim stanie. Co do chorych dzieci to wpłacam na siepomaga kiedy mogę bo póki co państwo pozostawia wielu ludzi na lodzie, którzy potrzebują leczenia za granicą lub nierefundowanego. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni i ludzie nie będą musieli prosić się o pieniądze. Póki co jest jak jest. Pozdrawiam

  • Międzyzdroje to nie miejsce dla rodzin z dziećmi. Międzyzdroje to nie świat do wychowywania dzieci. To brutalne miejsce dla cwaniaków, do robienia cwaniackich interesów. I tu postawię kropkę!

   • Nie wszyscy tacy są Pani Anno. Co prawda tam gdzie stoi Bel Mare miały być tanie mieszkania dla polskich emerytów więc dla miejscowych też by się znalazło miejsce. Pamiętam, że taka wizję firma przedstawiała Doroszowi.

   • Napiwki są ale nie zawsze. Jakby obniżyli dzierżawy pracodawcy mieli by dla pracowników. Możnaby zrobić taką uchwałę że obniżamy dzierżawę o 20% z zastrzeżeniem że umorzona kwota może być wykorzystana tylko na koszty pracownicze. Tak zrobili przy tarczy kryzysowej, że środki można wykorzystać tylko na określone cele albo będzie trzeba je zwrócić.

 5. 500 zł przez rok becikowego to ja rozumiem , bo 500 zł jednorazowo to naprawdę nic dla tak bogatej gminy

  • Ludzie co wy tacy pazerni jesteście?
   Miły gest ze strony gminy.

  • A ile byście chcieli? Gmina nie musi, miły gest z jej strony, jak już zauważył jeden z komentujących
   na każdego dzieciaka dostajecie 500 +, 300+ na wyprawki, laptopy ze szkoły, a niektórym to ciągle tylko mało!
   Miasto nie dość , że ma stale dopłacać do czyichś dzieci to jeszcze rozdawać mieszkania, dawać opał, multum zasiłków i jeszcze OPS niech ciepłe obiady codzienne donosi!

   Do roboty nieroby, a nie leżeć brzuchem do góry przed tv i jęczeć jaka zła gmina bo TYLKO 500 daje.
   Wstyd! Jak ma być dobrze w tym kraju jak ludzie tacy rozszczeniowi… (pytanie retoryczne)

   • jest taki jeden z Lubina, co przyjechał z polski aby pieniądze z gminy wyciągać. POPIERAM. do roboty !!!! tylko daj i daj

 6. Proponuje 5000 zl becikowe !!!!!