Gmina Międzyzdroje na targach turystycznych ,,W stronę słońca”

Na zabytkowym rynku w słonecznej majowej aurze odbyła się kolejna edycja targów turystycznych w ,,Stronę słońca” w Opolu. Targi w plenerze cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wszystkich zainteresowanych, jest to doskonała okazja aby zapoznać się z najnowszą ofertą branży turystycznej.

Tak było i tym razem. Wśród licznie zgormadzonych wystawców byli przedstawiciele miast, miejscowości uzdrowiskowych, województw ( min.: woj. lubuskie, śląskie), Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele branży turystycznej z ofertą noclegową, specjalistyczną ( np.: rowery hybrydowe). A także bogata oferta regionalnych kulinariów. Państwem partnerskim targów była w tym roku Armenia.

Podczas trwania targów w dniach 25-27 maja opolski rynek odwiedziło mnóstwo turystów. Stoisko gminy Międzyzdroje cieszyło się dużym zainteresowaniem. Poza ofertą turystyczną miejscowych obiektów noclegowych i hotelowych, materiałami z atrakcjami turystycznymi, na naszym stoisku dostępna była gra planszowa dla najmłodszych – przedstawiająca atrakcje Międzyzdrojów. Dzieci, które wzięły udział w grze otrzymywały atrakcyjne gadżety. Turyści mogli poczuć zbliżający się sezon letni robiąc sobie zdjęcie w monidle z plażowym klimatem.
Odwiedzili nas nie tylko ci, którzy bardzo dobrze znają nasze miasto z licznych tu pobytów, ale także osoby, które wybierają się do nas po raz pierwszy. Z łezką w oku na widok międzyzdrojskiego stoiska reagowali… międzyzdrojanie, którzy akurat podczas targów byli w Opolu i chętnie przychodzili na krótką rozmowę.

18.edycja targów w Opolu za nami, był to pracowity, owocny weekend podczas którego przypomnieliśmy o naszym mieście i jego ofercie dla turystów przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem letnim.

Tekst: Joanna Ścigała
Zdjęcia: Anetta Czyżak
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą