Głosujmy 13 października!

Wybory parlamentarne już 13 października 2019. W tym niezwykle ważnym dniu wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Prawo do głosowania ma każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat. Jak głosować w wyborach parlamentarnych?

 Głosowanie będzie się odbywało w godzinach od 7.00 do 21.00, w pięciu  obwodowych komisjach  wyborczych, których  siedziby mieścić się będą w:

– Szkole Podstawowej  nr 1 przy ul. Kolejowej 33 w Międzyzdrojach – obwód nr 1,  dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych,

– Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. C.K. Norwida 15 w Międzyzdrojach – obwód nr 2,

– Międzynarodowym Domu Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 20 w Międzyzdrojach – obwód nr 3, dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych,

– Przedszkolu Miejskim przy ul. Myśliwskiej 13  w Międzyzdrojach – obwód nr 4,

– Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jodłowej 3 w Wapnicy – obwód nr 5, dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Aby zagłosować w wyborach, należy być wpisanym do spisu wyborców. Osoby przebywające w czasie wyborów w miejscu swojego zameldowania stałego, wpisane są do spisu wyborców z urzędu. Natomiast osoby przebywające w tym czasie w innym miejscu niż miejsce stałego zameldowania, powinni dopisać się do spisu wyborców w gminie czasowego pobytu poprzez złożenie wniosku do dnia 8 października 2019 r.

Wyborca może też głosować poza miejscem stałego zamieszkania w dowolnym lokalu wyborczym, jeżeli wcześniej pobierze w swojej gminie zaświadczenie o prawie do głosowania. Zaświadczenia takie będą wydawane do dnia 11 października 2019 r.

Ponadto wyborcy niepełnosprawni posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i wyborcy powyżej 75 roku życia mogą oddać swój głos w wyborach przez pełnomocnika. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania należy złożyć do dnia 4 października 2019 r.

Po raz kolejny można również głosować korespondencyjne, z tej formy głosowania mogą skorzystać wyborcy niepełnosprawni posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Zamiar takiego głosowania należy zgłosić do dnia 30 września 2019 r.

Informacje w sprawach rejestru wyborców i spisu wyborców, udzielania pełnomocnictwa oraz zaświadczeń o prawie do głosowania można uzyskać w Urzędzie Miejskim ul. Książąt Pomorskich 5 w Międzyzdrojach pok. nr 6 lub pod nr tel.: 91 327 56 33.

Wszelkie informacje na temat wyborów zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach w zakładce „WYBORY 2019” i na tablicy ogłoszeń Urzędu  oraz na stronie Państwowej Komisji Wyborczej https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/

29 komentarzy “Głosujmy 13 października!”
 1. Do anonima 6 października godz.18:35 to że się pomyliłem to nie znaczy że jestem trolem.Ale wybaczam Niedziela nadchodzi WYBORY?????

 2. Do anonima z7października godz.8:11 Za 8 lat będzie wyglądać chłopie znacznie lepiej i oby jeszcze następne kadencję bo wy się nadajecie tylko do tarcia chrzanu.Niedziela już niedługo TRALLALA??????

 3. OBSTAWIAMY WYNIK WYBORÓW? Ja mówię:
  PiS: 38%
  KO: 29%
  LEWICA: 17%
  PSL – KUKIZ: 5%
  KONFEDERACJA: 5%

 4. W Międzyzdrojach PiSostwo nie przejdzie. Zresztą widać po różnych wcześniejszych wyborach. Nasi mieszkańcy “w większości” nie głosują na PIS. Co można było zauważyc po ostatnich wyborach samorzadowych. O ile pamietam, Pan z PiSu uzyskal 6 procent.

 5. Do plejaranina chłopie co ty wygadujesz uważasz że ludzie nie pamiętają co robiła poprzednia władza.Że zapomną że zasuwali za 5 zł na godzinę.Weź się schowaj z takimi teoriami wasz czas się już dawno skończył.MOŻECIE IŚĆ NA GRZYBY??? miłego dnia?

  • a Ty kojarzysz chłopie, że to było 15 lat temu. i takie stawki były normą i nikt nie zarabiał 20 zl na godzinę. przypomne Ci PiSowcu co na samym poczatku zrobili pisowscy ze stadnina w janowie podlaskim, tak samo bedzie wygladac polska po 8 latach

  • Służba zdrowia zaczyna się rozsypywać ( zamykają oddziały w szpitalach) , chaos w systemie edukacji po „reformie” , a za żywność trzeba płacić jak za złoto,rośnie inflacja . To pierwsze symptomy nadchodzącej katastrofy. Pisowcy zrobią z Polski zbankrutowaną Grecję.

 6. Szanowni Państwo, po co sie tak pieklicie, polityka , demokracja to jest namiot cyrkowy, graja przed Wami wyznaczone role żeby w was emocje wzbudzać, żebyście sie żarli jak psy bo inaczej nikt by nie chodził na wybory i oni by nie mieli stołków do piastowania. Dla nich nie ważne na kogo głosujecie byle by tylko podpis na liście był. Ja nie idę na wybory bo nie chcę być przez nikogo manipulowana.
  To wszystko to cyrk i małpy w cyrku, nie dajcie się manipulować.
  Chcecie być wykorzystywani dla cudzych celów ?
  Gdyby demokracje i kraj porównać do samochodu na autostradzie to jest tak jak by sie o kierownicę w tym samochodzie szarpały dnie małpy !!! daleko taki samochód dojedzie ?

  • Jeśli nie idziemy na wybory, też nami manipulują i oddajemy ten głos tym którzy na to nie zasługują. Decydują kto i jak rozporządza środkami, które my wrzucamy do wspólnej kasy. Czynny udział w wyborach to nasz obywatelski obowiązek. Idźmy więc do wyborów jak najliczniej i wybierzmy mądrze tym razem.

 7. Trzeba iść na wybory pogonić obecne towarzystwo wraz z popierającym ich kościołem pedofilskim . Przeginają już pałę na maksa. Gdy porządzą jeszcze 4 lata to zniszczą ten kraj kompletnie. Lewica-najsensowniejszym wyborem.

 8. Do tych waszych rejonów Polski też przyjdzie sprawiedliwość a wtedy BĘDZIE PŁACZ I LAMĘT???

 9. Tak jak mówisz 5 października godz.15:03 wiecznie in mało!!!Ale i do was się odbiorą myślcie że jesteście poza prawem BARDZO SIĘ MYLICIE?????

  • Gieniu Ty stary pisowcu. Nie nadajesz się na te rejony Polski. W Biesczady… tam twoje miejsce

 10. Powiedz jak tu na po głosować w Panoramie można było zobaczyć szacunek dla ludzi parti sami wiecie jakiej.I bardzo dobrze że mamy taką telewizję która pokazuje co i jak bo za czasów po można było pomażyć?

  • Za czasów PO ta instytucja z Woronicza nie była tubą propagandową. Niestety nastały czasy, w których publiczna tv stała się prywatnym folwarkiem partii rządzącej w dodatku przez nas opłacanym. Tyle w temacie. Idźmy do wyborów i skończmy z tą farsą.

 11. Co chcielibyście spowrotem wasze rządy ALE TO JUŻ KONIEC!!!? och jak dobrze jak cudownie i będzie wesoło ???Wasze stołki powoli się kończą!!!OCH JAK MI PRZYKRO???ANONIMIE z4Pażdziernika z godz.10:34Nadchodzi wasz KONIEC???

  • I ta powyższa wypowiedź (4.10 z godz. 17:49) to cała prawda o obecnej władzy. STOŁKI, STOŁKI, STOŁKI. Tylko to jest ważne, nieistotna jest wiedza, kompetencje, dobro ogółu, interes Polski.. ważne dorwać się do koryta, rwać ile się da z publicznej kasy i siedzieć na wysokim STOŁKU. A gdzie ta Wasza pokora i ciężka praca? Owszem ciężkie to sobie wypłacacie premie. No ale przecież cytując klasyka: ” te pieniądze Wam się po prostu należały”

 12. Ludzie co wy narzekacie na PiS w Polsce nie jest dobrze ale jest wesolo.

 13. Co i tak nie zmieni faktu że będzie porażka ???

 14. więc idziemy głosować!

 15. Fajnie wkońcu po zniknie ??