Czy wiesz, że…?

PARK ZDROJOWY im. FRYDERYKA CHOPINA – został założony przez belgijskiego kupca Arnolda Lejeune w XIX wieku, rosną w nim efektowne okazy dębów, platany pochodzenia greckiego, żywotniki i cisy.

Co roku rozkwitają tu białe i czerwone niecierpki oraz róże. Liczne alejki z wygodnymi ławkami są doskonałym miejscem do wypoczynku. W centrum Parku znajduje się fontanna, która latem daje ochłodę dla licznych ptaków a zimą stanowi oświetloną srebrzystą ozdobę.

Rada Miejska 5 maja 1999 r. podjęła uchwały o nadaniu parkowi imienia Fryderyka Chopina oraz o wzniesieniu pomnika – popiersia wybitnego kompozytora. Przy wejściu do parku od strony ul. Krasickiego stoi kamień z tablicami w języku polskim i niemieckim poświęcony wybitnemu malarzowi maryniście Erykowi von Zedtwitz.

Dziś, ku końcowi zbliżają się prace przy rewitalizacji wschodniej części naszego Parku Chopina. Powstały nowe alejki, uporządkowano zieleń, a park dostał nowego uroku.

Nie sprawdziło się czarnowidztwo niektórych mieszkańców, co wycinki wszystkich drzew w tym miejscu 🙂

6 KOMENTARZE

  1. Wszystko pięknie ładnie ale na deptaku przy molo zniknęły ławki kilka zostało to zajmują baloniki ,kukurydza,warkoczyki ,kubki i grajek a nie ma gdzie usiąść, zgłaszałam to do urzędu miasta dwa tygodnie temu i bez echa, 5 ławek przeniesiono pod galerię handlową i zajęli tymi ławkami chodnik zgłaszane było też do straży miejskiej i nic ,w tych boksach to siedzą obszczymurki i śpią i brudzą a straży miejskiej to w ogóle nie widać ,za co biorą pieniądze? czy trzeba to pokazać jako wizytówkę w telewizji?

  2. Panie redaktorze ale są już uszkodzone latarnie i powyrywane i uszkodzone ławki -to czym tu się chwalić ? chyba tylko nieudolnymi służbami porządkowymi ?!

  3. A ja dziękuje -niektórym – mieszkańcom Międzyzdrojów ,że byli czujni i poruszyli tą sprawę przynajmniej
    biurokraci wyszli z ,,nory,, i wytłumaczyli całe zamieszanie co do ich obowiązków jest wpisane.

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj