Finał prac przy rewitalizacji Parku Chopina

Czy wiesz, że…?

PARK ZDROJOWY im. FRYDERYKA CHOPINA – został założony przez belgijskiego kupca Arnolda Lejeune w XIX wieku, rosną w nim efektowne okazy dębów, platany pochodzenia greckiego, żywotniki i cisy.

Co roku rozkwitają tu białe i czerwone niecierpki oraz róże. Liczne alejki z wygodnymi ławkami są doskonałym miejscem do wypoczynku. W centrum Parku znajduje się fontanna, która latem daje ochłodę dla licznych ptaków a zimą stanowi oświetloną srebrzystą ozdobę.

Rada Miejska 5 maja 1999 r. podjęła uchwały o nadaniu parkowi imienia Fryderyka Chopina oraz o wzniesieniu pomnika – popiersia wybitnego kompozytora. Przy wejściu do parku od strony ul. Krasickiego stoi kamień z tablicami w języku polskim i niemieckim poświęcony wybitnemu malarzowi maryniście Erykowi von Zedtwitz.

Dziś, ku końcowi zbliżają się prace przy rewitalizacji wschodniej części naszego Parku Chopina. Powstały nowe alejki, uporządkowano zieleń, a park dostał nowego uroku.

Nie sprawdziło się czarnowidztwo niektórych mieszkańców, co wycinki wszystkich drzew w tym miejscu 🙂

7 komentarzy “Finał prac przy rewitalizacji Parku Chopina”
 1. Część parku i przyległa ulica oraz skrzyżowanie przy parku i dawnym ogrodnictwie WDW po deszczu było zalane wodą , były kłopoty z przejazdem, w parku było błoto. Ostatnio były tam
  kłopoty z siłownią stała w błocie. Każdy sztorm , gdy woda będzie podchodziła po wydmy spowoduje że ulica , skrzyżowanie i park będzie bajorem. Będzie konieczne wykonanie drenażu parku , chyba że chodzenie po błocie będzie dodatkową atrakcją parku. W Międzyzdrojach jest kilka takich miejsc depresyjnych, zaznaczone są jak mnie pamięć nie zawodzi na starych mapach geodezyjnych . Piękny zaniedbany od lat park może wreszcie będzie spełniał swoją rolę nie będzie drogą dojazdową dla Straży Miejskiej ..

 2. Wszystko pięknie ładnie ale na deptaku przy molo zniknęły ławki kilka zostało to zajmują baloniki ,kukurydza,warkoczyki ,kubki i grajek a nie ma gdzie usiąść, zgłaszałam to do urzędu miasta dwa tygodnie temu i bez echa, 5 ławek przeniesiono pod galerię handlową i zajęli tymi ławkami chodnik zgłaszane było też do straży miejskiej i nic ,w tych boksach to siedzą obszczymurki i śpią i brudzą a straży miejskiej to w ogóle nie widać ,za co biorą pieniądze? czy trzeba to pokazać jako wizytówkę w telewizji?

 3. Panie redaktorze ale są już uszkodzone latarnie i powyrywane i uszkodzone ławki -to czym tu się chwalić ? chyba tylko nieudolnymi służbami porządkowymi ?!

 4. Szkoda, że Projektant nie uwzględnił (ukośnej) ścieżki w kierunku siłowni plenerowej .

 5. To nie park szopena gratuluję jak zawsze spartaczonej roboty dzisiaj deszcz pokazal

 6. Wygląda całkiem dobrze. Martwię się tylko jak to będzie wyglądało po deszczach bo zawsze tam było nieciekawie

 7. A ja dziękuje -niektórym – mieszkańcom Międzyzdrojów ,że byli czujni i poruszyli tą sprawę przynajmniej
  biurokraci wyszli z ,,nory,, i wytłumaczyli całe zamieszanie co do ich obowiązków jest wpisane.