Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi

W miniony weekend 15-17 czerwca 14-osobowa reprezentacja Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych wystartowała w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA w Łodzi. Zawody te uważa się za nieoficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii Dzieci szkół podstawowych.

Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Sportu Dzieci i Młodzieży Mariana Woronina zostały rozegrane na pięknym Stadionie AZS-u Łódź. W Finale Ogólnopolskim wystartowało w sumie 2400 dzieci z 90 miast Polski. Podczas zawodów pogoda była słoneczna i sprzyjała poprawianiu własnych rekordów życiowych. Dla większości były to pierwsze zawody o tak wysokiej randze. Najlepszym wynikiem popisała się Natalia Lewandowska zawodniczka UKS „Chrobry” Międzyzdroje oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, która w biegu na 600m z wynikiem 1:45:42 zajęła wysokie 6. miejsce. Bardzo dobry występ zanotował również Cezary Muszyński w skoku w dal rocznika 2007, który zajął 8. miejsce z rekordem życiowym 4,27. Wyróżniający rezultat osiągnęła również Kornelia Orszulak, która w biegu na 300m w roczniku 2006 zajęła 14. miejsce z wynikiem 48,02. Już od września tego roku zapraszamy wszystkie dzieci z do udziału w kolejnej edycji Czwartków Lekkoatletycznych w Międzyzdrojach. Szczegóły zostaną podane na stronie internetowej www.uks.jupe24.pl. Wyjazd na Finał Czwartków do Łodzi został dofinansowany przez Gminę Międzyzdroje.