Festiwal Indii w Międzyzdrojach

19 – 20.07.2019

Festiwal Indii – Międzyzdroje 2019

Najstarszy, największy i najsłynniejszy Orientalny happening w Polsce. Każdego lata przetacza się po wybrzeżu Bałtyku. W ten weekend zagościł w Międzyzdrojach.
Z setkami wolontariuszy i artystów z wielu krajów tworzymy bogatą, różnobarwną imprez prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii. W roku 2019 obchodzi trzydziestolecie tej imprezy. (…)

Festiwal Indii to pięć godzin programu scenicznego, pokazy tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach. Niezwykła współtworzona z publicznością atmosfera pozostaje na w pamięci na zawsze.
Festiwal Indii jest rodzinnym happeningiem gdzie oczywiście nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Na scenie każdego dnia odgrywane dwa przedstawienia, jedno z nich zwykle skierowane jest do najmłodszej publiczności. Teatr gości też w specjalnym namiocie, gdzie kukiełki i pacynki bawią dzieci nieprzerwanie. Szczególnym wydarzeniem każdej z imprez jest również muzyczno-taneczna zabawa z animatorem wciągająca wszystkie dzieci na scenę. W zabawie tej każde dziecko może poczuć się jak mała gwiazda prawdziwej sceny.

Wypożyczalnia strojów indyjskich służy setkami kolorowych „Sari”, henna oraz festiwalowy makijaż nieprzerwanie zdobią kolorami i wzorami. Ciekawość zaspokajana jest w filozoficznych dysputach, ciała rozciągają się w pozycjach jogi, astrolog przybliża prawdy z gwiazd, indyjski bazar pęka w szwach od niespodzianek, zapachów i świecidełek.

Jedną z nie kwestionowanych gwiazd sceny jest Dina Dayal, artysta/wojownik, prezentujący starożytne sztuki walki wywodzące się z Indii. W jego wykonaniu szczególnie atrakcyjny jest pokaz z użyciem „czakry”.

Atmosferę festiwalu poza występami scenicznymi budują również wydarzenia odbywające się okalających scenę namiotach.

8 komentarzy “Festiwal Indii w Międzyzdrojach”
  1. smazone warzywa, ale trzeba uwazac bo w deserze z mleka w proszku zdazala sie plesn jak podnosilo sie kawalek. od spodu byla plesn.
    jak moze byc najlepszy jak kazda stwora ma swego amatora?

  2. Najlepszy Festiwal w Międzyzdrojach;)

  3. ale tam kolorowo. polecamy