Fale na różance – nowa międzyzdrojska promenada

Piękna kładka na wydmie otworzyła nowe spojrzenie na Zatokę Pomorską. Jej część na palach zjawiskowo wprowadza w korony wydm.

Część od wejścia H do J wydłużyła promenadę, lecz jakość wykonania daje dużo do życzenia, kostka ułożona jest w sposób tragiczny w stylu góry i doliny lub fale Dunaju. Koszt poniesiony przez gminę nie zakładał tak niskiej jakości ułożenia kostki, lecz jeżeli za to płaci Gmina- to chyba można zrobić, to lipnie. Kasę wykonawca i tak dostanie, za tak położoną kostkę na naszych podwórkach byśmy nie zapłacili. Jak spadną deszcze, będzie tam dużo kałuż.

[rl_gallery id=”77115″]Zbyszek M.

25 komentarzy “Fale na różance – nowa międzyzdrojska promenada”
 1. Jaka ròżanka jak wszystkie wycieli

 2. Wykonawcy pewnie nie byli do końca trzeźwi.

 3. Tak to jest, trzeba będzie pewnie jakaś komisję powołać.

 4. Fale bo sztorm jest

 5. Tak to jest,jak się szybko robi.Miasto skaleczone na grubą kasę…

 6. Aleja gwiazd to dopiero fuszerka

 7. panie Zbyszku w końcu co jest nierówne? nowa ścieżka?, czy kładka? dwie publikacje i dwa różne tytuły.

  • Inwestycja nazywa się budowa kładki na wydmie lecz od wejścia H do J wykożystano dotychczasową Różankę ścieżkę na wydmie .Nowa nawierzchnia jest pofalowana ,na całej długości. Kostki brukowe są niestarannie ułożone tzn wystają względem siebie lub są za głęboko wbite. Brak staranności podczas jej budowy obniży trwałość projektu jak i spowoduje dodatkowe wydatki na remonty tak jak to jest z drwnianymi elementami ławEK przy molo. SĄ też inne wady KŁADKI NA WYDMIE ALE O TYM W NASTĘPNYM ARTYKULE.

 8. a przepraszam bardzo,czy w UM nie osoby,która odpowiada za odbiór takich inwestycji?! to są też moje pieniądze i ja się nie zgadzam na taką fuszerkę.w domu,u siebie,to każdy pilnuje fachowca,a w mieście,to co?nikt nie pilnuje?

  • To nie tylko jest fuszerka w Waszym miescie, w Poznaniu to samo, nie ma kontroli prac, przynajmniej odbior prac jest nierzetelny, przymykanie okna, niskie standarty. Oczywiscie, ze u siebie przed domem nie zaakceptowaliby takiej fuszery ale przeciez pieniadze nie ich tylko „miastowe” czyli NASZE wiec za duzo nikogo nie interesuje wykonanie zlecenia. Rzetelnosc w pracy to teraz jak znalezienie gruszki na wierzbie.

 9. Ciekawa jestem kiedy będą dokończone remonty ławek na promenadzie bo jeszcze górnych elementów nie wszędzie zamontowano a sezon już minął ?

 10. Ktoś chyba to nadzoruje? Wymaga to poprawy.

 11. Może nie za tanio ale za to jako tako.

 12. W Miedzyzdrojach wszystko robi sie ” na odwal”. Tylko Ci, co maja dostep do jakiejkolwiek wladzy wykorzystuja to prywatnie i czerpia z tego korzysci. A tak na marginesie, coraz wiecej ludzi ” choruje” na znieczulice.

 13. Kiedyś nie było takich krótkich terminów wiec czemu się dziwić?

 14. Obudzili się..z ręką w nocniku
  Jeszcze nie przywykliście przez tyle lat do standardów profesjonalnych firm? Cały problem polega na tym że żeby znaleźć dobrego wykonawce to trzeba być naprawdę dobrym majstrem;) albo choć przypilnować tego który został wybrany, ale od kiedy to kolega kolegę będzie pilnował? hmm Nie pamiętam żeby kiedykolwiek tak było 😉

 15. czyzby mlody Ko******** szybko szybko byle kase przytulic?

  ————————

  (proszę nie używać nazwisk, mimo braku imion!)

 16. I jak po takiej promenadzie mają chodzić starsi ludzie, których po sezonie jest w Międzyzdrojach bardzo dużo. Przecież tak ułożona kostki to są „potykacze”. Jak ktoś złamie sobie rękę lub nogę to gmina będzie płacić odszkodowanie. Chyba ta inwestycja nie jest jeszcze odebrana. Być może będzie tak jak nie dokończonym na promenadzie remontem tzw. tramwajami”. Widać, że nie są powoływane komisje odbioru robót, tylko faktury podpisywane są w ciemno.
  Już też na Alei Gwiazd niektóre płytki „sprężynują”, czyli są żle położone. Przydałoby się również podkaszarką wyrównać trawę. Wszędzie są fuszerki.

 17. Gospodarz(-yni) miasta pilnie poszukiwany(a).

 18. Haha jak zwykle. Nie ma nawet człowieka odpowiedniego żeby to dopilnowal…A ten co jest o ile jest to do zwolnienia. Wstyd.

  Pani Iwono życzę powodzenia żeby ktoś się za to wszystko w końcu wziął bo roztrwaniaja pieniądze tylko!

  • Zbyszek M to Radny Zbigniew Mittelstadt a nie Iwona Czyż widziałam jak robił zdjęcia .

   • Zbyszek M. nie startuje na burmistrza. Słuszna uwaga, że tu potrzeba dobrej gospodyni czy gospodarza, który potrafi przyłożyć 2 metrową poziomicę z mieszkańcami by potwierdzić fuszerki. A nie na oko chwalić do pierwszego deszczu.
    Pozdrawiam- już wiecie państwo kandydaci, jakich sztuczek nauczyli się wykonawcy i odbierający roboty.

 19. a zjazd za radarem został już poprawiony

  • do taj pory nikt go nie poprawiał , dalej ma spad 22 stopnie , Burmistrz kończy kadencje a konsekwencji z buble budowlane nikt nie wyciągnie…..

 20. Jak zwykle u nas inwestycje niedorobione tak jak wejście J