E-booki, audiobooki i gry planszowe, czyli Budżet Obywatelski

Informujemy, iż od 10 lutego 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej dostępne są nowe gry planszowe, zakupione w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 z projektu „Wypożyczalnia gier planszowych”, na którego realizację Gmina Międzyzdroje przeznaczyła 5 tys. złotych. Obecnie kupiliśmy ponad 30 gier, które już w ferie dzieci z rodzicami mogą wypożyczać i spędzać wolny czas bawiąc się i integrując z przyjaciółmi i rodziną. Kolejne gry zakupimy w kwietniu.

Mamy też świetną informację dla wszystkich miłośników książek elektronicznych. Dla naszej biblioteki została założona platforma Legimi, od dziś naszym czytelnikom wydajemy bezpłatne kody dostępu do zbioru ponad 60 tys. ebooków i ponad 10 tys. audiobooków. Dzięki projektowi, realizowanemu również z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, testujemy, czy nasi czytelnicy „zaprzyjaźnią” się z czytaniem książek na tabletach, czytnikach… Uwaga!

Mamy ograniczoną ilość kodów, które wydamy w roku 2020 – 276 sztuk. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy ebooki to forma książki dla niego, może bezpłatnie, przez 14 dni, wypróbować czytanie ebooków na stronie www.legimi.pl

Wszystkich naszych czytelników, którzy już są zwolennikami książek w wersji elektronicznej zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki o zgłaszanie się po kody dostępu do platformy.