Dziś dzień Straży Miejskiej

29 sierpnia obchodzone jest święto Straży Miejskiej. Zostało ono ustanowione w rocznicę uchwalenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. określającej zasady działania straży miejskiej oraz gminnej.

W imieniu redakcji Nasze Miasto Międzyzdroje przekazujemy od mieszkańców podziękowania za niełatwą, wymagającą wrażliwości, ale i uczciwości, rzetelności i bezstronności służbę.
Realizując sumiennie, często niełatwe obowiązki życzymy Panu Komendantowi, Funkcjonariuszom i Pracownikom cywilnym wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Niech wysiłek związany z wykonywaniem tej wyjątkowej misji stanowi źródło spełnienia a podejmowanym działaniom towarzyszy przychylność i życzliwość mieszkańców.

Redakcja Nasze Miasto Międzyzdroje


Po opublikowaniu życzeń dla Straży Miejskiej otrzymaliśmy fotkę. Turyści też nie zapomnieli o dzisiejszym dniu 🙂

7 komentarzy “Dziś dzień Straży Miejskiej”
  1. Kochana, najdroższa Straży Miejska! Jest 22.20 Na plaży tuż przy molo jacyś idioci wypuszczają te cholernie niebezpieczne płonące balony. Już mieliśmy w mieście pożar dachu nowego domu. Dlaczego Was nie ma tam, gdzie być powinniście?! Dlaczego nie jesteście STRAŻĄ? Straż jest od pilnowania. No to nas pilnujcie! Świętować będziecie gdy będzie na to czas. Chcemy i mamy prawo czuć się bezpiecznie w naszych domach. Nie jesteście urzędnikami w godz. 8 – 16. Jesteście strażą. Miejską strażą!

  2. Wielbiciel Władzy

    Czy Park Miejski to już stałe miejsce postoju Dużego Auta Straży Miejskiej ? Przecież jest miejsce na posesji przed Biurem S.M. ,ale tam złamawszy przepisy o ruchu drogowym wjeżdzają(przez park) prywatne autka Panów w Mundurkach z herbem miasta…

  3. Strażnicy miejscy nie maja w uprawnieniach karania z art. 128 kodeksu wykroczeń. Trzy kubki to sprawa dla policji lub izby celnej. Więc sobie nie poradzą w następne lato 🙂

    • Mogą to robić po godzinach pracy,dorabiając do pensji,jak w przypadku zbierania podatku od innych przedsiębiorców na PROMENADZIE.

  4. Z jednym kubkiem nie dają rady a z trzema sobie dadzą radę ha ha ha ha ha

  5. Ja też wam życzę wszystkiego dobrego i żebyście dali radę w następnym roku z 3 kubkami i kulkami?

  6. Dzieki za wasz wysilek .Liczymy ze w nastepnym roku dacie sobie rade z 3 kubkami.