Dzień Seniora w Międzyzdrojach

Coroczne święto seniorów już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Gminy Międzyzdroje. W tym roku „Światowy Dzień Seniora” uroczyście obchodzono w dniu 25 października br. w Międzynarodowym Domu Kultury.

W spotkaniu, udział wzięło ok. 150 seniorów z terenu Gminy Międzyzdroje.

Przy kawie i ciastku oraz ciepłym posiłku przygotowanym przez Ośrodek Wypoczynkowy „Polino”, sfinansowanym z budżetu Gminy Międzyzdroje, można było porozmawiać, spotkać znajomych i miło spędzić czas. Spotkanie seniorów poprowadziła Prezes Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Międzyzdrojach – Róża Siemak. Oprawę artystyczną imprezy przygotowały zespoły: „Fale” i „Bryza”. Gościnnie wystąpił również zespół „Keja” ze Świnoujścia – Warszów.

Licznym życzeniom zdrowia dla seniorów, składanym na ręce Pani Prezes nie było końca. Gratulacje z okazji „Dnia Seniora” składali przedstawiciele samorządu Gminy Międzyzdroje, jednostek Gminnych ( Międzynarodowego Domu Kultury, OPS,) oraz goście indywidualni min.: Prezes PZEiR Oddziału Okręgowego w Szczecinie Jerzy Mędrek, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Magda czy nowo wybrana radna Powiatu Kamieńskiego Beata Kiryluk. Z seniorami pożegnali się: ustępujący Burmistrz Leszek Dorosz, oraz przechodzący na emeryturę sekretarz Gminy Henryk Nogala, którzy po raz ostatni uczestniczyli w spotkaniu jako przedstawiciele samorządu Gminy Międzyzdroje.

Zapraszamy już za rok na kolejne spotkanie z okazji „Dnia Seniora”.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

20 komentarzy “Dzień Seniora w Międzyzdrojach”
 1. Czy wszyscy seniorzy z Międzyzdrojów, oraz sołectw, otrzymują zaproszenia na tą imprezę?

 2. To są osoby chyba popierajacego Pana Bobka i tymi komentarzami? Poziom odpowiedni.

 3. A co tak Magda smutno siedzi i myśli co to będzie trzeba pomału zabawki pozbierać.

 4. A ja się podrapałam za uchem!

 5. Bardzo słuszne spostrzeżenie. Bravo dla Gościa z 10:36!

 6. Panie Tomku a gdzie schował Pan Bobka przeglądającego telefon na spotkaniu z Seniorami?.

  • Witam, na dużym zdjęciu, które zostało niedoświetlone, nawet go nie zauważyłem (pośpiech by puścić szybko newsa, gdyż musiałem zaraz wyjść do dentystki) i szczerze dopiero po komentarzu dowiedziałem się, że to Pan Mateusz. Najpierw w pośpiechu docinałem kadr by okolice Burmistrza Międzyzdrojów były bardziej widoczne, a potem rozjaśniałem zdjęcie. Mam już dostęp do poczty e-mail i zaraz pobiorę zdjęcie i zamieszczę link. Patrząc na zdjęcie nie jestem w stanie stwierdzić, czy pisze coś, czy czyta sms-a, czy patrzy na coś innego. Mój monitor był jeszcze prawdopodobnie bardziej przyciemniony niż Wasze- oczy potem bolą, bo ja długo czasami siedzę.

   Wycinając boki powiększamy sztucznie kadr środkowy- można porównać teraz jak dane zdjęcia się różnią. Bardzo często stosuję takie praktyki, dla celów estetyki zdjęcia (wizualizacji strony głównej) i aby były widoczne osoby na pierwszym planie. Ale prawdą jest, że kto pyta, to nie błądzi. Pozdrawiam.

   • Dziękuję za odpowiedź ale proszę spojrzeć na tą panią obok ona też jest bardzo zainteresowana tym co robi Mateusz, czyli lekceważy obecnych zajmując sie na spotkaniu swoimi sprawami.

 7. Dużo zdrówka i uśmiechu dla naszych seniorów.

 8. Wpisy co niektórzy mają żenujące.

 9. Nic pokory dzisiejszą młodzież nie ma. Bierzcie przykład z osób starszych i uczcie się. MOJE SZCZERE GRATULACJE ŻE DZIALACIE I MOTYWUJECIE INNYCH.

 10. młoda mieszkanka

  Duzo zdrowia i energii dla naszych miedzyzdrojskich Seniorów! Fajnie ze w naszym miescie nie zapominamy o starszych ludziach.

 11. to jest święto nas,seniorów,nie życzę sobie chamskich wpisów.cieszmy się każdą wspólną chwilą!!!

 12. Komentarz skasowany- proszę pisać na temat i przyzwoiciej.

  —————

  Redakcja

  • Niskie zagranie Jarek, ale już do tego przyzwyczailiście. Tu nie temat do prowadzenia kampanii, szczegolnie w waszym wydaniu. I że Jan Magda na to pozwala?

  • słownictwo godne chama,gratuluje języka,proponuję ci abyś swoje mądrości wygłaszał publicznie i ujawnił się,bo przecież z ciebie bohater nasz miejski

 13. Jolka Szarłowicz&Archeozdroje

  Wszystkiego najlepszego dla naszych wspaniałych Seniorów, młodych sercem i duchem!