Dzień sąsiada w Wapnicy

W dniu 28 września 2019 w Wapnicy odbył się pierwszy Festyn pod nazwą „Dzień sąsiada”.  Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy Wapnicy, a także Lubina, Wicka i Międzyzdrojów licznie przybyli spędzić czas w miłej atmosferze. Na każdego czekały przysmaki – gorąca zupa, wędzona ryba, pizza, kukurydza, wata, czy kiełbasa z ogniska. Amatorzy słodkości mogli skosztować pysznych domowych ciast przygotowanych przez mieszkańców Sołectwa. Wiele atrakcji czekało na najmłodszych – malowanie twarzy, dmuchane koniki czy piłkarski dart- to tylko niektóre z nich. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli sprawdzić się w zabawnych konkurencjach sprawnościowych, a każdy z uczestników za swój wysiłek został nagrodzony drobnym upominkiem.


OSP Lubin przygotowało pokaz pierwszej pomocy oraz prezentację szkoleniowego defibrylatora AED. Strażacy w ramach akcji „Zbudz się każdego ranka” przeprowadzili konkurs, w którym do wygrania były czujniki tlenku węgla.
Wspólnemu biesiadowaniu w Tawernie przy Jeziorku Turkusowym przygrywał DJ Avista, a sołtys Wapnicy Katarzynę Auguścik do tańca porwał sam Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
Mieszkańcy spędzili razem miłe popołudnie oddając się rozmowie, wspólnej zabawie i tańcom. 


Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów Gmina Międzyzdroje, Bałtycki Park Miniatur, Bar „Keja”, Bistro „Romantica”, Dystrybucja gazu Piotr Wójcik, Hurtownia „Joanna” Szczecin, Kuchnia Virgo, Kwiaciarnia „Magiczna”, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubinie, Piekarnia Mewa Przytór, Połów i sprzedaż ryb Andrzej Brzeziński, Radny Mariusz Samołyk, Restauracja „Inna Bajka”, Restauracja „Przystań”, Sklep u Jurka w Wapnicy, Tyberiusz Jackiewicz, Piotr Nogala, FHU Ekomag, Bank Spółdzielczy w Wolinie
Bardzo dziękujemy za liczne przybycie oraz pomoc przy organizacji festynu. Już teraz zapraszamy na kolejny dzień sąsiada, mając nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz naszego Sołectwa.

2 komentarze “Dzień sąsiada w Wapnicy”
  1. Super atmosfera ,wspaniała zabawa .

  2. Piękna impreza, dziękujemy Pani Sołtys Wapnicy.