Dzień kultury rybackiej z Jerzym Porębskim i lokalną kuchnią

30 czerwca 2019 roku o godzinie 16.00 na Grodzisku w Lubinie w Gminie Międzyzdroje odbędzie się obfitujący w liczne atrakcje Dzień Kultury Rybackiej.

30 czerwca 2019 roku o godzinie 16.00 na Grodzisku w Lubinie odbędzie się obfitujący w liczne atrakcje Dzień Kultury Rybackiej.

W programie przewidziany jest między innymi występ gwiazdy muzyki szanty – Jerzego Porębskiego. Artysta wykona swoje największe przeboje wprowadzając publiczność w świat kultury rybackiej.

Wydarzenie będzie niepowtarzalną szansą do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Rybackie historie zostaną zaprezentowane wszystkim gościom „od kuchni”. W programie imprezy planowane są między innymi degustacje dań przygotowanych w oparciu o lokalne przepisy znad Zalewu Szczecińskiego, zebrane podczas rozmów z rybakami.

Stowarzyszenie Archeozdroje zorganizuje również warsztaty z tkania sieci rybackiej. Z pewnością nie zabraknie kulinarnych zaskoczeń i innych atrakcji!

Dzień kultury rybackiej to niepowtarzalna okazja do spotkania z historią i tradycją niezwykle bliską wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1266958473464985/

Wstęp na wydarzenie oraz poczęstunek są darmowe

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych. Projekt Rybackie dziedzictwo Zalewu Szczecińskiego od kuchni współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Piotr Oleksy, Mateusz Sikora