Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bursztyn” z wizytą u Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej

W dniu 28 listopada br. w urzędzie miejskim w Międzyzdrojach, miało miejsce szczególne spotkanie.

Delegacja działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bursztyn” w osobach: prezesa Andrzeja Gaszewskiego wraz z sekretarzem Grażyną Małaszko przybyła z gratulacjami dla Pana Mateusza Bobka – nowego Burmistrza Międzyzdrojów i Pana Jana Węglorza – nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej. List gratulacyjny wystosował Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie p. Tadeusz Jarzębak z okazji sukcesu obu Panów w wyborach samorządowych.

Do listu gratulacyjnego działkowcy dołączyli także swoje życzenia dalszych sukcesów w nowej kadencji i dobrej współpracy ze społecznością działkowców. Była to też okazja do
omówienia bieżących spraw dotyczących ogrodu. Sądząc po merytorycznym sposobie podejścia Pana Burmistrza do zgłaszanych problemów, mamy nadzieję, że współpraca może być owocna z pożytkiem dla wszystkich działkowców i mieszkańców Międzyzdrojów.

Panowie Mateusz Bobek – Burmistrz Miasta i Jana Węglorza – Przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali za złożone życzenia i zapewnili, że współpraca z ogrodami działkowymi będzie przebiegać tak dobrze jak to było w poprzedniej kadencji kiedy byli Radnymi Rady Miasta, a za naszym pośrednictwem poprosili o przekazanie podziękowań za życzenia dla Pana Prezesa Tadeusza Jarzębaka i całego zarządu Okręgu PZD w Szczecinie.

Zarząd ROD „Bursztyn”
Międzyzdroje, 2018 r

18 komentarzy “Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bursztyn” z wizytą u Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej”
 1. Lizusi władzy lokalnej z ROD Bursztyn przyszli do magistratu z peanami w podtekstcie wnioskując o pozostawienie status quo ROD w planie zagospodarowania przestrzennego.

  „Łubu dubu, Łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu! Niech żyje nam! To śpiewałem ja, Jarząbek!”

  • Należy się Panu odznaczenie Złotej Łopaty. Żeby odkopać tak świeżego newsa to trzeba nie mieć co z czasem wolnym robić.

 2. Miejscowi sprzedaja po cichu i przepisuja na inne osoby ale mamy zarzad ze nie powinien sie zgodzic cos jest nie tak

 3. Sprawdzić przeszłość prezesa to dopiero się zdziwicie chlop w życiu nie splamił się pracą hahaha

 4. Co chwile powraca jak „bumerang” umocowanie prawne ogrodow dzialkowych , ktore sa na terenie wlasnosci Gminy Miedzyzdroje.
  Regulamin ogrodowy posiada serie zezwolen i zakazow dzialalnosci i funkcjonowania w ramach przepisow.
  Wiele tych nieprawidlowosci nie udalo sie „wyprostowac”za kadencji doroszowskiej .
  Obecni Radni Miasta doskonale znaja kulisy i kombinacje jakie mialy miejsca na ogrodach czy to
  w przypadku powiezchni uzytkowej „domkow ogrodowych” czy wynajmu dla wczasowiczow itp.
  Jedno jest pewne , ze podziekowania powyborcze dla decydentow miedzyzdrojskich to mily gest
  typu „aby bylo tak jak bylo” czyli naturalnie , swojsko , bez podtekstow.
  Inni czuja wazeline , byc moze .
  Miedzyzdroje sie rozrastaja i szukaja nowych terenow dla mieszkancow .
  Burmistrz Bobek nie zatrudnil Miejskiego ARCHITEKTA w U.M czym potwierdza przewrotnosc swoich przedwyborczych deklaracji .
  Szkoda , Panie Burmistrzu Bobek.

 5. Jak by nie mogli sprzedać obcym to by nie sprzedawali .

 6. Te obce kupili dzialki od miejscowych czy nie.

  • Nareszcie coś z sensem. Ale o tym głośno się nie mówi bo to inni nie my. miejscowi dostali działki za darmo a sprzedali najchętniej za euro .

 7. Panie burmistrzu wez sie za te dzialki dlaczego swinoujsciu jest tak ze musisz byc zameldowany w miejscu zamieszkania to mozesz starac sie o dzialke tam nie ma obcych a unas maja z innych miejscowosci miast oraz zagranicy a druga sprawa to wynajmowanie dzialek wczasowiczom na dozynkach tylko bawia sie obcy cos z tym zarzadem jest nie tak pozdrawiam

 8. Mieszkaniec

  To nie są międzyzdrojskie ogródki działkowe, widać to po numerach rejestracyjnych samochodów przyjeżdżających na saksy weekendowe. Osoby ze Szczecina, Poznania itp. mają po dwie i nawet trzy działki. Ciekaw jestem czy Międzyzdrojanin miałby szansę kupna ów ziemi bez zbędnej pełnej kabzy i szczerego wąchania kogokolwiek pod ogonem. Ciekaw jestem kto się zajmie tym bałaganem na kółkach, bo na pewno nie te osoby które siedzą na wygodnych krzesełkach i pobierających niestosowne za to wynagrodzenie.

 9. A co z wynajmem na działkach ?

  • Bardzo proszę!
   Noclegi u KATARYNIARZA, al. Tulipanów (działka nr 31)
   Nie przyjmują z pieskami – kotek właścicieli strachliwy a poza tym do plaży tylko 15 min.

 10. Miedzyzdroje ma milego i fajnego Burmistrza ! I Burmistrz ma poczucie humoru jak widac na fotkach . Pozdrawiam fan Miedzyzdroji !

 11. ktorego?

 12. Ta najlepiej wszystkich powiesić i tylko tego najmądrzejszego zostawić. ten to zachowa się super. Widać takich na każdym kroku zwłaszcza w Międzyzdrojach.

 13. Ależ to śliskie, aż obrzydliwe. A buzi było?. Nic do facetów nie mam, efekty ich działalności będą widoczne za jakiś czas, ale czołobitność tych działkowców mnie przeraża. Tragedia.

  • Dla mnie to normalne, złożenie gratulacji i krótka rozmowa.To ludzkie podejście. Ani śliskie ani obrzydliwe.