W piątek (8 marca) minister środowiska odwołał z zajmowanej funkcji dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego Wojciecha Zyskę, który kierował parkiem od sierpnia 2016 roku.
Źródło: 24kurier.pl – czytaj więcej »

Konferencja z 2016 roku po objęciu władzy w Wolińskim Parku Narodowym – TVNMM

18 KOMENTARZE

 1. Rozbudowa gazoportu, port kontenerowy, S3, tunel. Oj nie mile widziani obrońcy……przyrody

 2. Dyrektora można odwołać, innych nie? Pan „F” i Pan „B” dalej będą pracować?

 3. No cóż,wygląda na to ,iż czasy wzajemnej adoracji się kończą, skoro wnioskiem odwołania mogą być sprawy ulepszenia organizacji, wzmocnienia praworządności, usprawnienia pracy i zapobiegania nadużyciom, ochrony własności, lepszego zaspokajania potrzeb ludności. Retorycznie ,czegoś zabrakło ?!

 4. Nieskromnie napiszę nareszcie !
  Pamiętajmy Park Narodowy jest jak sama nazwa sugeruje nasz, narodu… nie pana zaborcy dyrektora który podlega i odpowiada jedynie ministrowi środowiska !. Z optymizmem poczekam na nowego zarządcę naszych terenów i kolejne lata postaram się uświadomić i wytłumaczyć, że jeziora oraz lasy są przy zachowaniu odpowiednich warunków także dla ludzi a nie do tworzenia zakazów, ograniczeń i karania za korzystanie z natury której elementem również jesteśm.y

  • Gdyby ludzie którzy tu się osiedlili nie znali wartości lasu i przyrody(wówczas WPNu nie było do lat 60tych) to wycięliby drzewa wszystkie na opał. Stosowali intuicyjnie planową gospodarkę leśną a nasadzenia poniemieckie przez 200 lat kontynuowali , szczególne miejsca ze względu na urodę krajobrazu pozostawili. A teraz ten park poniemiecki jest Parkiem narodowym. No chichot historii.
   Szacunek dla ludzi , Osadników jest mało widoczny w ostatnich latach , przecież nie zadeptali lasu, jagodzin czy miejsc bogatych w grzyby- no jak oni to zrobili że całe bogactwo przetrwało do dzisiaj? Dzisiaj, zakazy bo zniszczycie!

 5. jak żyję to nie widziałem takiego bałaganu i to bez względu kto poprzednio kierował WPN a wystarczy przypatrzeć się jadąc z Międzyzdrojów do Wisełki,to jest po prostu nie wyobrażalne,pisze tam ktoś ze sosna zahamowuje inne drzewa liściaste i dlatego się ją wycina a ja zwykły laik zapytuję a gdzie są nasadzenia,przecież jeszcze trochę a będzie można slalomem przejechać z jednego końca parku na drugi,myślę sobie że nie tędy droga

 6. Za późno, szkody jakie narobił są nieodwracalne, zarówno dla środowiska jak i w kwestii stosunków międzyludzkich. Spowodował, że mieszkańcy okolic wpn, np w Wisełce całym sercem znienawidzili park, teraz pytanie, jaki będzie kolejny dyrektor, czy coś naprawi czy dobije tę instytucję.

 7. WPN jest w jakimś sensie zaborcą, przejmuje obiekty które nie potrafi później utrzymać w należytym stanie,nie buduje nie produkuje a staje się właścicielem pozyskanych dóbr, o współpracy z mieszkańcami zapomnij, wędkarze zło konieczne.

 8. I co teraz? Artykuł na poziomie 5’cio latka. Czasami lepiej nic nie napisać niż napisać nic nie znaczący tekst.

Comments are closed.