Dwa medale dla Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje

W sobotę 01 lutego zawodniczki i zawodniczy AL Międzyzdroje wystartowali w Szczecinie w Halowych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce. W zawodach wystartowała czołówka lekkoatletyczna z całego województwa zachodniopomorskiego w kategorii młodzika i juniora. W Mistrzostwach zdobyliśmy dwa medale.

Srebrny medal w biegu na 60m U18 wywalczył Artur Udycz z wynikiem 7,38 (w eliminacjach 7,32 rekord życiowy i rekord klubu). Warto dodać, że tydzień wcześniej Artur ustanowił dwa nowe rekordy klubu na dystansie 200m-23,50 i 300m-35,88 ten wynik jest obecnie trzecim rezultatem w Polsce w kategorii U18 oraz daje duże nadzieje na dobry występ podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu w dniach 14-16.02.2020. Brązowy medal wywalczył Mateusz Świstak w biegu na 60m U16 z wynikiem 7,91 rekord życiowy (w eliminacjach 7,98). Pozostałe wyniki naszych zawodników w kategorii dzieci starszych U14 i młodzika U16:

Mateusz Świstak U16 skok w dal-4,85 PB (3)
Dawid Malolepszy U16 60m-9,03 PB skok w dal-3,80
Szymon Kozłowski U14 60m-8,84 (3) skok w dal -3,88 (4)
Maja Kucharczyk U14 600m-2:06,73 PB (3) skok w dal-3,00

Wyjazd na zawody dofinansowany w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje.