Dron ratujący życie. Oficjalne otwarcie kąpieliska

10
3086

Wczoraj 4 lipca w towarzystwie Burmistrza Międzyzdrojów – Mateusza Bobka oficjalnie otwarto kąpielisko w Międzyzdrojach. Na maszt wciągnięto Błękitną Flagą, która oznacza wysokie standardy kąpieliska zachodniego pod względem bezpieczeństwa, czystości wody oraz promocji ochrony środowiska naturalnego.

Wczorajsze otwarcie Kąpieliska w Międzyzdrojach to także to m.in. pokazy ratownictwa z użyciem łodzi IRB, pokaz niesienia pomocy przy pomocy nowoczesnego drona, zajęcia profilaktyczne z nauką pierwszej pomocy.

Ratownicy Wodni z Międzyzdrojów tym roku do dyspozycji mają profesjonalnego drona ratującego życie. Dron z kamerą poruszą się z boją ratunkową na linie, którą zrzuca obok tonącego. Ten statek powietrzny jest w stanie uciągnąć do brzegu (za pomocą liny i bojki) tonącego o masie do 150 kg. Ratownicy, musieli zdobyć dodatkowe uprawnienia do pilotażu tego drona.

W tym roku życzymy Ratownikom z Międzyzdrojów wyrozumiałych turystów oraz spokojnej pracy.

Galeria zdjęć

10 KOMENTARZE

  1. sposobów na trzy kubki jest naprawdę sporo chociażby tak szumnie zapowiadany baner koło miejsca w którym graja czy chociażby zapowiedż z megafonu z domu kultury lub inne a po cywilnemu policja też by mogła się zająć przecież te dwie panie i obstawa ciągle wygrywają może by tak nielegalny chazard wystarczy tylko pomyśleć i ruszyć cztery litery

  2. Odwiedzam Międzyzdroje od wielu lat.Od kiedy pamiętam na Promenadzie niepodzielnie rządzi szajka 3-Kubkowców.Jak widzę ,jest też właśnie teraz.Policja,jak widać,nie potrafi skutecznie zaszkodzić szajce naciągaczy.Może nasi dzielni ratownicy wyślą drona z kubłem morskiej wody i obleje ich z góry,wybijając im z głowy chęć niegodnego wzbogacenia ?

  3. Fajna sprawa ten dron, tylko, żeby jeszcze pogoda dopisała. Bo kąpać się i opalać, póki co, idą zdesperowani letnicy.

  4. pisie juz konczycie rzadzenie, senat przejelismy, za tydzien nasz bedzie prezydent i wtedy wam tak pod gorke bedziemy robic jak w 2006/7, przyspieszone wybory tuz tuz, a pozniej wroci normalnosc i usmiech na twarzach, bedziemy sie do siebie usmiechac jak europejczycy a nie ciemnogrod, skoncza sie dotacje dla plebsu, zamkniemy kopalnie, kto to widzial w 22 wieku weglem palic i niszczyc klomat, zeby sie ludzie truli, posprzedajemy wszystkie panstwowe firmy zeby juz nigdy nie bylo pokusy wsadzac tam partyjnych aparatczykow, juz nie moge sie doczekac, ale najpierw niedziela i wszyscy glosuja na pana Rafała!! licze na was

    • Anonim….ty chyba pomyliłeś ten temat. Ja też nie jestem za DuDuDu i Kaczuszką ale tu chodzi o wpis techniczny. ??. Napisz coś o helikopterach i przełącz tastaturę na polskie literki ?. Fajnie że ta drona będzie pomagać ratownikom. Uważam że dobra inwestycja. Pozdrowienia.

  5. Narazie przeprowadzono próbę z dziewczyną i dron sobie poradził. Czyli można to zaliczyć tak „na oko” na potrójne mistrzostwo świata:)

  6. Jesli ten dron uciągnie 15kg to bedzie mistrzostwo swiata, Prosze poprawić artykuł, na wyciągnięcie 150kg to dron bedzie mial kompletnie inne gabaryty. Ten model maksymalny udźwig bedzie mial w granicach do 5kg.

    • Wyciągnięcie a podniesienie to są dwie zupełnie inne rzeczy… Ten dron nie wyciąga poszkodowanego tylko holuje do brzegu 🙂 przykładowo samochodu osobowego nie podniesiesz do góry ale za linke jesteś w stanie go pociągnąć 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.