Dron ratujący życie. Oficjalne otwarcie kąpieliska

Wczoraj 4 lipca w towarzystwie Burmistrza Międzyzdrojów – Mateusza Bobka oficjalnie otwarto kąpielisko w Międzyzdrojach. Na maszt wciągnięto Błękitną Flagą, która oznacza wysokie standardy kąpieliska zachodniego pod względem bezpieczeństwa, czystości wody oraz promocji ochrony środowiska naturalnego.

Wczorajsze otwarcie Kąpieliska w Międzyzdrojach to także to m.in. pokazy ratownictwa z użyciem łodzi IRB, pokaz niesienia pomocy przy pomocy nowoczesnego drona, zajęcia profilaktyczne z nauką pierwszej pomocy.

Ratownicy Wodni z Międzyzdrojów tym roku do dyspozycji mają profesjonalnego drona ratującego życie. Dron z kamerą poruszą się z boją ratunkową na linie, którą zrzuca obok tonącego. Ten statek powietrzny jest w stanie uciągnąć do brzegu (za pomocą liny i bojki) tonącego o masie do 150 kg. Ratownicy, musieli zdobyć dodatkowe uprawnienia do pilotażu tego drona.

W tym roku życzymy Ratownikom z Międzyzdrojów wyrozumiałych turystów oraz spokojnej pracy.

Galeria zdjęć

10 komentarzy “Dron ratujący życie. Oficjalne otwarcie kąpieliska”
 1. teraz już mieszkaniec

  sposobów na trzy kubki jest naprawdę sporo chociażby tak szumnie zapowiadany baner koło miejsca w którym graja czy chociażby zapowiedż z megafonu z domu kultury lub inne a po cywilnemu policja też by mogła się zająć przecież te dwie panie i obstawa ciągle wygrywają może by tak nielegalny chazard wystarczy tylko pomyśleć i ruszyć cztery litery

 2. Tri stakany

  Odwiedzam Międzyzdroje od wielu lat.Od kiedy pamiętam na Promenadzie niepodzielnie rządzi szajka 3-Kubkowców.Jak widzę ,jest też właśnie teraz.Policja,jak widać,nie potrafi skutecznie zaszkodzić szajce naciągaczy.Może nasi dzielni ratownicy wyślą drona z kubłem morskiej wody i obleje ich z góry,wybijając im z głowy chęć niegodnego wzbogacenia ?

 3. Marek Dz.

  Fajna sprawa ten dron, tylko, żeby jeszcze pogoda dopisała. Bo kąpać się i opalać, póki co, idą zdesperowani letnicy.

 4. pisie juz konczycie rzadzenie, senat przejelismy, za tydzien nasz bedzie prezydent i wtedy wam tak pod gorke bedziemy robic jak w 2006/7, przyspieszone wybory tuz tuz, a pozniej wroci normalnosc i usmiech na twarzach, bedziemy sie do siebie usmiechac jak europejczycy a nie ciemnogrod, skoncza sie dotacje dla plebsu, zamkniemy kopalnie, kto to widzial w 22 wieku weglem palic i niszczyc klomat, zeby sie ludzie truli, posprzedajemy wszystkie panstwowe firmy zeby juz nigdy nie bylo pokusy wsadzac tam partyjnych aparatczykow, juz nie moge sie doczekac, ale najpierw niedziela i wszyscy glosuja na pana Rafała!! licze na was

  • Anonim….ty chyba pomyliłeś ten temat. Ja też nie jestem za DuDuDu i Kaczuszką ale tu chodzi o wpis techniczny. ??. Napisz coś o helikopterach i przełącz tastaturę na polskie literki ?. Fajnie że ta drona będzie pomagać ratownikom. Uważam że dobra inwestycja. Pozdrowienia.

  • Trzaskowski nie wygra bo to niemożliwe.

 5. Narazie przeprowadzono próbę z dziewczyną i dron sobie poradził. Czyli można to zaliczyć tak „na oko” na potrójne mistrzostwo świata:)

 6. Jesli ten dron uciągnie 15kg to bedzie mistrzostwo swiata, Prosze poprawić artykuł, na wyciągnięcie 150kg to dron bedzie mial kompletnie inne gabaryty. Ten model maksymalny udźwig bedzie mial w granicach do 5kg.

  • Wyciągnięcie a podniesienie to są dwie zupełnie inne rzeczy… Ten dron nie wyciąga poszkodowanego tylko holuje do brzegu 🙂 przykładowo samochodu osobowego nie podniesiesz do góry ale za linke jesteś w stanie go pociągnąć 🙂

 7. tutubylec

  Bardzo ladnie.