Droga rowerowa w kierunku Świnoujścia coraz bliżej!

Wyłoniono wykonawcę na 2,5 km odcinek trasy rowerowej do Świnoujścia. Będzie miał nawierzchnię z kruszywa naturalnego.

Trasa rowerowa Velo Baltica stanowi część europejskiej trasy wokół Morza Bałtyckiego  – Eurovelo 10. Trasa Nadmorska zaliczana jest do priorytetowych ze względu na bardzo duże zainteresowanie turystów przemierzających polskie Wybrzeże na rowerach. Zaprojektowano ją tak, by wykorzystać  zbudowane dotychczas drogi  rowerowe. 

– Konsekwentnie ogłaszamy kolejne przetargi, które tak jak sobie założyliśmy przed kilkoma laty, pozwolą zbudować prawdziwą sieć tras rowerowych. Nie jest to proste, gdyż mamy do czynienia z niełatwą administracją Wód Polskich i Lasów Państwowych, Wolińskiego Parku Narodowego czy Urzędu Morskiego. Planów nam nie brakuje, podobnie jak głosów sympatii płynących od miłośników turystyki na dwóch kółkach i to nie tylko z naszego regionu. Trzymajcie za nas kciuki. – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Po połączeniu wszystkich odcinków, cała trasa Velo Baltica na terenie województwa zachodniopomorskiego będzie mieć około 240 km.

Jej przebieg na terenie Pomorza Zachodniego można podzielić na pięć odcinków: Świnoujście – Dziwnówek, Dziwnówek – Kołobrzeg, Kołobrzeg – Mielno, Mielno – Darłowo i Darłowo – Ustka. Ogłoszony przez ZZDW przetarg dotyczy dwóch pierwszych odcinków, które dzięki inwestycji połączone zostaną w jeden spójny ciąg.

14 komentarzy “Droga rowerowa w kierunku Świnoujścia coraz bliżej!”
 1. To nie tylko na plazy nudystow sie rozbieraja , dzisiaj bylem na normalnej plazy, kolo mnie rozbila sie parka z Polski mlodzi ludzie pierwsze co zrobili sie do naga rozebrali i poszli sie wykompac dlatego tez zmuszony bylem tych zboczencow ogladac .Czy naprawde w Miedzyzdrojach jest zakaz kapania sie nago tam gdzie dzieci przebywaja ,gdyz mi sie zygac chce jak musze przechodzic przez plaze naturystow ,tam leza tylko chlopcy i dziewczyny miedzy 70 – 80 lat i pokazuja swoje ciala co jest przykre ze w tym wieku tak sie bedze wygladalo!!!!!

 2. Pan Roman tyle tutaj pisze o gejach i penisach, to chyba jego projekcja skrytych marzeń i pragnień.

 3. To nie sa naturysci to sa zboczency ,ktorzy jak kobiety przechodza wstaja z kocy trzymajac sie za interes lub go naciagajac!

 4. O taaak, kładka i punkty widokowe szczególnie przy plaży nudystów i gejów….
  Już nie mogę się doczekać przejażdżek z rodziną…

  • Co się czepiasz naturystów ! Popatrz na siebie jakim człowiekiem jesteś i zweryfikuj swoje zachowanie i postępowanie ! Naturyści byli i będą na plażach ! Ty ścieżek rowerowych masz do wyboru i nie musisz pchać się na plaże gdzie są naturyści . Ciekawe ze po Niemieckiej stronie to nie przeszkadzało jak rowerem trasa jechałeś – o ile jechałeś bo może tylko przed klawiatura bohater i obrońca moralności ! Twoje dzieci za chwile dorosną i same ocenia twoje za Hawanie .

   • Będę się czepiać bo mam zamiar jeździć nową ścieżką z dziećmi.
    I nie życzę sobie, żeby musiały oglądać pindole starych zboków!!

    A jeśli już musisz wiedzieć, to nie jeżdżę po niemieckiej stronie, wybieram polskie bo jestem patriota , kocham Polskę i wspieram tutejszą turystykę.

   • Roman – zamiast siedzieć przed klawiatura w takie słoneczne dni wsiadaj na rower i wspieraj turystykę rodzimą a przestań bajdurzyć o naturystachi i ich jak to określiłeś ” pindolach” Właśnie prawdziwi patrioci się określali w czasach słusznie minionych i lepiej swój patriotyzm zachowaj na czasy w których będziesz musiał się wykazać a naturyści byli i będą – nie zmienisz tego . Dyskryminacja jakiejkolwiek grupy społeczeństwa tylko z powodu inności nie wyklucza z życia – ale u ciebie chyba tak .

  • Niestety, nudyści nie wytrzymują bez gejów, a ci ostatni bez nudystów. Szkoda mi Twoich dzieci, bo oglądanie tych sprośności prowadzi często do wielu różnych zboczeń. Dobrze, że o tym napisałeś ale uważam, że lepiej zawiadomić odpowiednie organa zarówno świeckie jak i kościelne. Brawo!

 5. Szkoda, że z kruszywa 🙁 Obecny standard to masa bitumiczna!

  • Dokładnie….”kruszywo naturalne” już nie dla rolkarzy….:( nie mamy gdzie jeździć i tak pozostanie. Chyba, że jest nadzieja w drodze rowerowej do Wapnicy?

 6. To tylko 2,5 km ..Musisz być twardy …

 7. 2.5 km…..Szkoda, że nie zaplanowano trasy troche dalej w głąb lasu.Jesienne, zimowe i wiosenne dni kiedy bedzie mocniej wiało uprzykrzą uprawianie sportów rowerowych.No ale lepsze to niż rozjeżdżony wciąż szlak R10.