Dokarmianie ptaków

Temat wycinki drzew na międzyzdrojskiej promenadzie za każdym razem tworzył dziesiątki negatywnych komentarzy. Nawet gdy usuwano stare spróchniałe drzewa, to mieszkańcy ostro krytykowali i domagali się nowych nasadzeń.

Nasz Czytelnik przesłał zdjęcie wykonane z kładki w koronie wydm, które ukazuje, jak bardzo mieszkańcy Międzyzdrojów szanują przyrodę, która przyciąga do miasta liczne gatunki ptactwa.

9 komentarzy “Dokarmianie ptaków”
 1. A ja mam pytanie.Czy tam gdzie budują budynek(stary Feniks) Czy były na tym trawniku dwa czy jedno drzewo bo jest jedno.

 2. Pizza z włoskiej mąki zła od święta? Pomysłowi ludzie w cenie, reszty nie komentuje.

 3. dawać wyniki wyborów!

 4. Ptaki dokarmiamy,gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia dostęp do pokarmu.

 5. Ludzie dokarmianie ptakow to nie jest zabawa jezeli juz sie zacznie to trzeba to kontynuowac przez caly okres zimowy, nie moze tak byc ze raz damy a raz nie Ptaki sie przyzwyczajaja ze zawsze maja co zjesc, suszony chleb przerobcie na bulke tarta, ptaki potrzebuja nasion a nie odpadkow z kuchni

  • I to jest problem z ludźmi, brak konsekwencji i odpowiedzialności, co jakis czas sypną płatków owsianych albo rzucą stary chleb 🙁 Jak ktoś nie chce karmić regularnie i tym, co ptakom służy, czyli słonecznikiem, innymi ziarnami, kulami tłuszczowymi, to lepiej niech nie zaczyna wcale, tak będzie bezpieczniej dla ptaków.

   • Mowa jest o zwierzynie leśnej, kłania się czytanie ze zrozumieniem.
    Intuicja, przeczucie, wyczucie drogowskazem.
    Ptak niekoniecznie chce być ptakiem sto lat więc koncepcja bytności długiej wśród istot prostych nie zawsze ma rację bytu.

 6. Przecież można by posadzić drzewa na wydmach to nasza naturalna bariera przed wiatrem i wodą a zwierzęta mają tam swój dom prawda?????

 7. Dla zwierzyny lesnej warto stworzyc karminki, jesli takich nie ma gdzie beda udawaly sie na obiad.
  Materialu troche pozostaje dla nich z zywnosiowej galezi gospodarki.