Długi weekend w Międzyzdrojach. Pogoda i imprezy

Międzyzdroje Kamera – Online

Już jutro, po południu w Międzyzdrojach rozpoczniemy tzw. długi weekend. Osoby nastawione na typowe plażowanie mogą być zawiedzione. Długi sierpniowy weekend zapowiada się trochę chłodniej i z przelotnymi opadami deszczu. Deszcze te nie będą długotrwałe i intensywne. Na termometrach pojawi się od 21 do 26 st. C w niedzielę.

Imprezy w długi weekend sierpniowy:

15 sierpnia 2019

Kabaret Skeczów Męczących – Amfiteatr Międzyzdroje
godz. 20:00, amfiteatr

XX Międzyzdrojskie Czwartki Organowe
godz. 20:00 – Kościół pw. św. Piotra Apostoła, ul. Lipowa 8

16 sierpnia 2019

 • Rejestracja do Biegu Śniadaniowego
  godz. 17:00, skwer rekreacyjny przy Alei Gwiazd
  limit uczestników do 1 000 osób, zapisy bezpłatne
 • Gala MMA, Amfiteatr Międzyzdroje, godz. 20:00

17 sierpnia 2019

 • Bieg Śniadaniowy
  godz. 09:00, start przy Alei Gwiazd
 • XXI Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego, godz. 17:50, skwer rekreacyjny przy Alei Gwiazd, wstęp wolny

Co zrobić w niepogodę? Gdy dzieci się nudzą?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę – co warto zobaczyć w Międzyzdrojach i pokazuje się długa lista turystycznych atrakcji: molo, zagroda pokazowa żubrów, Aleja Gwiazd i wiele innych. Warto jednak odejść od ścisłego centrum i odwiedzić Bałtycki Park Miniatur, planetarium, Park Linowy Bluszcz. W naszym mieście powstaje co roku przynajmniej jedna atrakcja.

W tym roku otwarto nowe oceanarium a w budynku Gabinetu Figur Woskowych – mega atrakcję dla najmłodszych – Mysią Dziurę. A przecież położenie na wyspie daje atrakcje naturalne tj. liczne punkty widokowe – Gosań, Kawcza Góra, Zielonka. Piaskowa Góra, z której roztacza się urocza panorama na Jezioro Turkusowe i pagórki Lubińskie. Dla każdego coś ciekawego.  Na turystów czekają wypożyczalnie rowerów, kolejki turystyczne, które zawiozą i pokażą interesujące miejsca.


Warto wybrać się na spotkanie z żubrem czy obejrzenie ciekawych wystaw w muzeum WPN. Nie trzeba wydawać pieniędzy, bo malownicze szlaki Wolińskiego Parku Narodowego dostępne są nieodpłatnie przez cały rok. Wśród wielu maili, jakie wpływają w czasie wakacji do urzędu, można napotkać i takie: ,, Przyjeżdżamy z mężem do Międzyzdrojów od ponad 20 lat, mieszkamy na Śląsku, a tutaj nad polskim morzem czujemy, że oddychamy.

Poznaliśmy przez te lata chyba wszystkie atrakcje, ale nigdy nam się tu nie nudzi. Spacer plażą, smaczna rybka, wycieczki rowerowe. Jest pięknie, bardzo lubimy wasze miasto i nie zamienilibyśmy go na inne” – napisała Pani Danusia.
Joanna Ścigała – Rzecznik UM Międzyzdroje

4 komentarze “Długi weekend w Międzyzdrojach. Pogoda i imprezy”
 1. Na dlugi Weekend w Miedzyzdrojach najbardziej ciesza sie chlopcy od 3 kubkow juz rece zacieraja !!!!!!!!!

 2. Kiedy coś fajnego będzie w amfiteatrze a nie co roku to samo beznadziejne kabarety

 3. na turkusowe od wrzesnia 2019 mają budowac

 4. Kiedy wrescie w miedzyzdrojach beda budowane drogi rowerowe . gdyz od 20 lat tam jezdze i trudno je znalezc ,a zwlaszcze by sie przydala na jezioro Turkusowe.