Dyżurny – policjant? Raczej to był operator 112. Aktualizacja.

Witam,

Godzina 19:10, 30.12.2018 r. w Międzyzdrojach strzelanie na całego. Dzwonie na 112 odbiera KPP Kamień Pomorski. Pytam, czy po Międzyzdrojach jeździ jakiś patrol i kontroluje strzelanie na ulicach, w odpowiedzi słyszę, że Wojewoda nie wydał zakazu używania fajerwerek.

Więc podsyłam link z ogólnopolską ustawą o używaniu fajerwerek. Może Pan policjant przeczyta.

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/fajerwerki-od-ktorej-i-kiedy-mozna-strzelac-przepisy-prawne-2018

Czytelnik

———————————————

I to nie był operator jakiś tam, bo usłyszałam tylko dyżurny więc jak dla mnie to dyżurny to policjant. Można sprostować jeżeli komuś przeszkadza, że operator. Jednak liczy się fakt, że jest ustawa, a nawet po 22 jest strzelane. Patrolu nie widać.

Odpowiedź Czytelnika na e-mail- godz. 9:08 , 31 stycznia 2018.

Według odpowiedzi Czytelnika na zadane pytania udało się w końcu ustalić, że nie było przekierowania z numeru 112 na KPP Kamień Pomorski.

13 komentarzy “Dyżurny – policjant? Raczej to był operator 112. Aktualizacja.”
 1. W takim razie kiedy można puszczać fajerwerki? W ciągu roku są tylko 2 dni, kiedy można to robić legalnie bez względu na miejsce (czyli np. w przestrzeni miejskiej) – jest to oczywiście Sylwester, czyli 31 grudnia oraz Nowy Rok, czyli 1 stycznia.
  Więcej: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/fajerwerki-od-ktorej-i-kiedy-mozna-strzelac-przepisy-prawne-2018

 2. witanie Nowego Roku fajerwerkami,to tradycja,ale trochę rozumu w tym potrzeba.rzucanie pod oknami,pod nogi,obok samochodów,przy psach,to nie głupota,ale chamstwo.grzecznie zwróciłam uwagę młodym ludziom z Poznania i usłyszałam,,zamknij mordę”.mogę zamknąć,ale cham zawsze zostanie chamem.DO SIEGO ROKU!!!

 3. Zjechala sie inteligecja, i wydaje im sie ze sa na wsi i wszystko im wolno jeżdżą jak chcą staja gdzie chcą

 4. Operator, policjant co za różnica. Widział ktoś wczoraj interwencje policji wobec strzelających nawet po 22 raczej nie. Jest ustawa jest. A tu się słyszy wojewoda nie wydał zakazy. To wojewoda wyżej niż Sejm i Senat?

 5. Strzelanie w tym miescie naginane tak samo jak wyprowadzanie psow po plazy bez smyczy i kaganca czego wymaga sie wg ostatnio zmienionej ustawy. Chodzenie z psem w taki sposob po miescie bez komentarza, gdzie jest straz miejska??!

 6. PogromcaGłupoty

  Od kiedy to 112 odbiera Kamień Pomorski ? Połączenia przychodzące na nr 112 odbierają Operatorzy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dodatkowo od września b.r odbierają również połączenia kierowane na nr 997 .Warto by się było do edukować a nie pisać takie głupoty…

  • 112 po uzyskaniu informacji nie ma możliwości przełączenia dzwoniącego na nr Policji?

   • PogromcaGłupoty

    112 to nie centrala telefoniczna. Nie są od łączenia.

   • Administrator

    Dzwoniłem na 112 i zgłosił się operator nr xx i poinformował, że z reguły nie łączą, ale w konkretnych przypadkach przekierowują dzwoniących na nr Policji. Nie mógł mi udzielić informacji, czy połączenie było przekierowane, czy nie, ponieważ trzeba by było wystąpić o taką informację na piśmie- wtedy by sprawdzili zgłoszenia odebrane przez operatorów numeru 112. W związku z tymi przepisami nie jest możliwe szybkie ustalenie – z kim faktycznie rozmawiał Czytelnik. Czas oczekiwania na połączenie z nr 112 wyniósł około 5 sekund, czyli Centrum Powiadamiania Ratunkowego w naszym województwie działa sprawnie. Ostatecznie poprosiłem Czytelnika za pomocą e-maila, o udzielenie w komentarzu dokładniejszych informacji – może udzieli nam więcej szczegółów dotyczących tej rozmowy z nr 112. Natomiast prawdą jest, że ludzie strzelają od trzech dni i to dość często – nawet teraz od czasu do czasu słychać w oddali pojedyncze strzały. Uchwycenie sprawcy wykroczenia na gorącym uczynku też jest utrudnione, ponieważ słysząc huki, nie wiemy, skąd petardy zostały wystrzelone – no, chyba że akurat policjant by stał w odpowiednim miejscu o odpowiedniej sekundzie. Wychodzi na to, że Międzyzdroje to dość zamożne miasto i niektórzy ludzie trzy dni przed terminem marnują swoje zarobione pieniążki (pożegnania starego roku i powitania nowego roku).

   • Miedzyzdrojanka

    Jednak jeżeli dzwoni się do nich i podaje, że strzelają na Placu Neptuna, a tam akurat sprzedają to badziewie to chyba nie trudno namierzyć. Wiadomo że jak co roku chodzą debile i strzelają gdzie popadnie niech więc na te trzy dni przed sylwestrem chodzą patrole. Rok temu też dzwoniłam informując że chodzi podpięty tatuś z dziećmi i wrzuca petardy do szklanych butelek, które potem ladują na chodnikach i wybuchają usłyszałam, że jest sylwester i ludzie się bawią. Ładna zabawa. Butelka rozsypala się a szkło poleciało w górę na dwa metry wywołując salwy śmiechu u pijanego tatusia i dzieciaków. Ciekawe czy śmiał y się jakby dzieciak dostał szkłem w oczy albo poranil przechodniów. Zresztą tatulek przeszedł Góra Filaretow rzucając fajerwerki pod samochody i na balkony. Policja miała to w d… Zabawa zabawą, ale trzeba się liczyć z innymi. Nie każdy się bawi i pije przez kilka dni bo Nowy Rok wita. W naszym mieście jest wiele osób starszych, maleńkich dzieci, które boją się huku petard. Trzeba też pamiętać o zwierzynie leśnej i domowych pupilach. Czytelnik napisał żeby naglosnic sprawę braku reakcji ze strony Policji i Straży Miejskiej na strzelanie fajewerkami w mieście a dla was najważniejszy problem to cz rozmawiał z Policją czy nie. Policja widać głuchych ludzi przyjmuje do pracy, bo huk wystrzalow było słychać w różnych częściach miasta od rana do późnej nocy. Ale po co jeździć chodzić i pilnować? Dopiero AK coś się stanie będą tłumaczenia, że nie wiedzieli że nikt nie zgaszal problemu itp. Życzę miłej i bezpiecznej zabawy sylwestrowej. Można wszystko i pić, i strzelać, ale należy szanować zdanie innych, i uważać na innych by nikomu nie zniszczyć zdrowia i życia.

   • Może i można rzucać petardami, ale w dniu wczorajszym tj. 30.12.2018 r na wysokości przejścia na plażę przy ul Pomorskiej trzech podrostków nimi rzucało i tak „niefortunnie” że prosto pod nogi , a że byłam z psem to nie muszę chyba opisywać efektu durnego wygłupu. Niestety sylwestra zmuszona będę spędzić w domu a nie jak planowałam na imprezie miejskiej ob pies jest tak wystraszony że nie zostaje ani na chwilę bez przyjaznych rąk . Ku rozwadze innym.

  • Miedzyzdrojanka

   Widać często dzwonisz, że tak dobrze znasz procedury!!! Pogromca głupoty powinien tepic głupotę bandy debil strzelajacych fajewerkami na Placu Neptuna, między blokami i na terenie Wolinskiego Parku Narodowego!!!