Najpierw Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, kolejny Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylają kary administracyjne nakładane przez Sanepid w związku z obostrzeniami.

Jak wynika z uzasadnienia z Opola, ograniczenie praw i wolności konstytucyjnych nie może nastąpić poprzez rozporządzenie, ale przez wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Między innymi z tego powodu kara nałożona na przedsiębiorce z Opola za nieprzestrzeganie obostrzeń jest niezgodna z prawem.

Natomiast Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przypomniał w uzasadnieniu, że ustawa o zwalczaniu chorób zakaźnych pozwala nakazywać określony sposób zachowania osobom chorym i podejrzanym o zachorowanie. Rządowe rozporządzenie obowiązki nakładało na wszystkich Polaków.Górale zapowiadają tzw. “Góralskie Veto”

Wielu przedsiębiorców z Podhala, w tym kwaterodawcy i gestorzy stacji narciarskich, zamierza otworzyć swoje działalności po 17 stycznia 2021, bez względu na ewentualne dalsze obostrzenia. W tym celu powstała inicjatywa Góralskie Veto, która zrzeszyła kilkuset przedsiębiorców. Dość mówią także właściciele stoków narciarskich. Zapowiadają zwolnienia pracowników.

– Jest to ostatni moment, żebyśmy mogli tej polityce rządu, która nas po prostu wykończy, powiedzieć veto. To nieprzypadkowa analogia do liberum veto. W Rzeczpospolitej Szlacheckiej chodziło o powstrzymanie tworzenia złego prawa, a my teraz też znaleźliśmy się w analogicznej sytuacji. Powołujemy się tu na dziedzictwo liberum veto, ponieważ jeden wolny człowiek także może być strażnikiem porządku prawnego – przekonywał inicjator akcji.

Czy “Góralskie Veto” odbije się rykoszetem po całej Polsce 🙂 ?

14 KOMENTARZE

 1. Rząd jak ognia boi się wprowadzenia stanu wyjątkowego bo kasa jest pusta…Straszą nas rozporządzeniami, milicją i sanepidem. To rząd powinien być postawiony w stan oskarżenia za notoryczne łamanie konstytucji!

 2. Co wy wypisujecie tylko sld(komuno wróć😆) że przez tą władzę znikną lasy 😂A może tak jakiś lek na inteligencję albo ćwiczenia na mózg.

  • Zamknęli wszystkich, zakazali działalności i nie dają środków do życia jak inne kraje więc do czego to prowadzi i jak może się skończyć??

 3. A co inne kraje to też robią dla sportu co wy myślicie że to jest robione po to żeby was wykończyć.Ludzie każdy ma ciężko nie tylko was to dotyczy.Musimy dać radę a nie sobie nawzajem skakać do gardeł.😊

  • A co nas obchodzą inne kraje? Mamy żreć tynk, bo bogate Niemcy wymyśliły sobie zarzynanie gospodarki?
   Pamiętaj że dochód dużej części Polaków pochodzi z brnaży usługowej i handlowej. Zamykając bezprawnie te branże rząd przy poklasku i współudziale opozycji skazuje tych ludzi na biedę, depresje i samobójstwa.

 4. Wszystko pozamykali w październiku a dzisiaj jest styczeń i postojowego żaden z pracownikow nie dostal jeszcze ani złotówki!! Dopiero wnioski od 15 stycznia. I to jest troska o obywatela? To jest zakpienie z najbardziej bezbronnej części społeczeństwa. Zasiłków również brak.

  • Pamiętajcie wyborcy, że wszyscy politycy oprócz posłów Konfederacji głosują za bezprawnymi lockdownami.
   To dzięki nim biedujecie.

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj