Czas na nowoczesne toalety w Międzyzdrojach

Kolejne działania w Międzyzdrojach- powstaje nowoczesna toaleta w Międzyzdrojach

Międzyzdroje nie zwalniają tempa. Jak informowaliśmy Państwa ruszyły już przetargi na dokumentacje techniczną przebudowy dwóch dróg, uruchomiony zostanie również odzyskany parking przy ulicy Krótkiej, a kolejne działanie zostaje właśnie wdrażane- ruszył przetarg na wykonanie nowoczesnej toalety publicznej wraz z podłączeniem mediów.

Na ulicy Cichej w Międzyzdrojach pojawi się nowoczesny kontener modułowy wyposażony w dwie toalety (damską i męską) oraz toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. To nowa – nie tylko w formie, ale także w funkcjonalności – miejska toaleta, w której zastosowany zostanie  m.in. automatyczny zespół umywalkowy czy system alarmowy.

Wizerunek publicznych toalet uległ zasadniczej zmianie.  Dostrzegamy potrzebę zadbania o miejsca, do których każdy z nas udaje się kilka razy dziennie. Wstydliwe milczenie zastąpiła rzeczowa dyskusja o potrzebach, możliwościach i nowych technologiach. Rezultat? Bezpieczne, świeże i funkcjonalne publiczne toalety, z których aż chce się skorzystać, a nie za które można się wstydzić- zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Toalety publiczne są nieodzowne nie tylko w dużych aglomeracjach. Ich potrzebę sygnalizują też mieszkańcy mniejszych miejscowości i gmin z całej Polski. Zwykle powstają w centrum i blisko miejsc, z których korzysta wielu ludzi: w parkach, w pobliżu dworców, placów targowych. W miejscowościach wypoczynkowych są widoczne przy plażach, szlakach turystycznych, w bliskiej odległości często odwiedzanych zabytków, przy centrach kultury i sztuki. 

Ta nowoczesna toaleta to pierwsza taka inwestycja w Międzyzdrojach, ale na pewno nie ostatnia– dodaje burmistrz.

15 komentarzy “Czas na nowoczesne toalety w Międzyzdrojach”
 1. ta inwestycja i komentarze to tak jakbysmy cos takiego wymyslili i nie wierzyli ,ze takie cudo moze istniec —

 2. czy bede bezplatne

 3. Toaleta przy orliku – maluchy biegające po lesie w czasie treningów – to byłaby dobra inwestycja!

 4. Super bo w tym rejonie brak toalet ?

 5. Panie Burmistrzu, a może tak toaleta dla dzieci przy placu zabaw koło gimnazjum. Wstyd plac zabaw pierwsza klasa, a dzieci muszą siku w lesie robić.

 6. Super kible napewno i chetnie skorzystam ? mam nadzieje ze nie zabraknie papieru toaletowego ! Pozdrawiam to wspaniale miasto !

 7. oczywiście pewnie będzie płatna bo polak musi płacić za wc nie tak jak np. niemiec ma za darmo

  • W domu masz za darmo no raczej nie za wodę i ścieki płacisz chemia też kosztuje oczywiście że powinny być płatne!

  • Nikt ci nie zabrania jechać do Niemiec , tylko nie zapomnij zapłacić opłaty klimatyczne w automacie przed wejściem na plaże . Jesteśmy w Polsce i opłata za korzystanie nie jest niczym dziwnym . U siebie w domu tez płacisz za wodę i ścieki bo sprzątasz już sam chyba.

 8. nareszcie pozyteczna inicjatywa ,moze jeszcze kilka WC.Krzaki odpoczną

 9. Zamiast w centrum inwestycja na obrzeżach miasta…

 10. Nowoczesne toalety brzmi ciekawie ,-tylko proszę je nie stawiać w ten sposób ze cała ulica widzi wychodzących
  ludzi podciągających GACIE.